Щоб інсталювати або оновити програмне забезпечення для вашої відеокарти, спочатку завантажте останню версію драйвера. Важливо встановлювати саме останню версію, так як це дозволяє найбільш повноцінно працювати відеоадаптеру і дає велику гарантію результату процесу установки. Перед завантаженням драйвера зверніть особливу увагу – чи версія драйвера підтримує вашу модель відеокарти і операційну систему. Це завжди вказано на сторінці завантаження.
Отже, за посиланням, наведеним вище, ви завантажили інсталяційний файл, який може виглядати приблизно так:
Перед початком інсталяції або оновлення драйвера необхідно закрити всі запущені програми та програми. Тепер запускаємо завантажений файл. Для цього необхідно клікнути по значку правою кнопкою миші і в меню вибрати «Запуск від імені адміністратора».
В результаті може з’явитися проміжне вікно, яке повідомляє про те, в яку папку буде розпаковано архів з драйвером. Якщо вас не влаштовує автоматичний вибір, ви можете змінити його. Якщо цей момент вам не зрозумілий або не важливий — просто натискаємо «ОК».
Після розпакування архіву запуститься вікно установки драйвера і автоматично буде перевірено сумісність системи. Якщо все гаразд, відкриється вікно з ліцензійною угодою NVIDIA, яку ви повинні прийняти для продовження процесу встановлення.
Далі вам буде запропоновано на вибір два параметри: «Експрес» та «Вибіркова установка». При першому варіанті всі необхідні для роботи відеокарти програми будуть встановлені автоматично. Якщо ви не є «просунутим» користувачем, вибирайте перший варіант і натискайте кнопку «ДАЛІ». На ваш комп’ютер встановиться безпосередньо графічний драйвер, а також необхідне програмне забезпечення, включаючи GeForce Experience . Поруч із можуть бути й інші відсутні, але необхідні доповнення.
Якщо ви добре розумієте, для чого потрібна «Вибіркова установка», можете скористатися цим варіантом. В даному випадку вам буде запропоновано самостійно вибрати, що із завантаженого пакета потрібно встановити. Звертаємо вашу увагу, що при виборі другого варіанта ви можете також виконати чисту установку драйвера . При цьому видаляться всі встановлені на вашому комп’ютері програми NVIDIA і запису комп’ютерного реєстру. Чиста установка буває необхідна у разі виникнення помилок при використанні параметра «Експрес», і може допомогти вирішити проблеми невідповідності нового програмного забезпечення зі старими драйверами. Для активації зазначеної опції поставте відповідну галочку, як показано на малюнку.
При виборі будь-якого із запропонованих вище способів після натискання кнопки «ДАЛІ» почнеться процес встановлення або оновлення драйвера відеокарти. В цей час може мерехтіти або короткочасно гаснути екран монітора. Це природне явище. При успішному завершенні ви побачите вікно з відповідною інформацією. Для остаточного завершення процесу можливо буде запропоновано перезавантаження системи, що необхідно зробити.
Можливі помилки під час встановлення драйвера NVIDIA
1. На початку статті ми говорили про те, що при завантаженні нової версії драйвера важливо звертати увагу – чи він підтримує вашу модель відеоадаптера. Наприклад, програмне забезпечення відеокарти стаціонарного комп’ютера не підійде для відеокарти ноутбука. І якщо після запуску завантаженого драйвера і перевірки вашої системи виникла помилка, як показано на малюнку нижче, то ви помилилися версією драйвера, або виникла якась конфліктна ситуація.
У першому випадку на сторінці завантаження драйвера необхідно ще раз уважно перевірити, чи підтримує він модель вашої відеокарти GeForce і чи сумісний він з операційною системою, встановленою на ваш комп’ютер або ноутбук. Перевірте модель відеокарти (наприклад, GeForce GTX 1050 Ti), версію вашої “операційки” (Windows 7, 8, 10), її розрядність (64 або 32 біти), та скачайте необхідний драйвер.
У другому випадку іноді допомагає повне видалення з вашого комп’ютера драйверів NVIDIA, а також всього програмного забезпечення від цього виробника. Але! Робіть ці дії, якщо ви добре розумієте, що робите і знаєтеся в самому процесі.
2. Якщо виникли інші помилки, спробуйте виконати чисте встановлення драйвера. Як це зробити – сказано трохи вище.
Як оновити, якщо не знаєш яка відеокарта
1. Для початку переходимо на сторінку сервісу (відкриється у новому вікні браузера). Якщо ви не знаєте, яка точно відеокарта встановлена у вашому комп’ютері, на сторінці, що відкрилася, натисніть кнопку «Auto-Detecr Your GPU», що означає приблизно «Автоматичне визначення вашого графічного процесора».
Якщо у вашому комп’ютері не встановлений java-плагін – з’явиться повідомлення про це, і вам потрібно встановити його, натиснувши помаранчевий значок. Цю дію потрібно зробити лише один раз.
На сторінці установки плагіна натискаємо кнопку «Погодитись і розпочати безкоштовне завантаження». Після завантаження плагін встановити як звичайну програму. Якщо java вже є у вашому комп’ютері, ця дія буде пропущена та з’явиться віконце із зазначенням моделі вашої відеокарти. Якщо встановлений драйвер потребує оновлення, з’явиться кнопка Download driver.
Натискаємо її та потрапляємо на сторінку завантаження, де натискаємо кнопку *AGREE & DOWNLOAD (прийняти та завантажити), після чого розпочнеться завантаження необхідного нам драйвера. Все просто!
2. У даному сервісі існує також ручний пошук необхідного програмного забезпечення, де вам потрібно вказати модель потрібного відеоадаптера та операційну систему.
Сподіваємося, ця стаття допоможе вам підтримувати максимальну продуктивність вашого графічного адаптера. І пам’ятайте, що своєчасне оновлення програмного забезпечення вашого комп’ютера не тільки підвищить його продуктивність, але й допоможе захистити його.