Як підключити смарт-годинник до телефону: інструкція для Android та iOS

IOS

Раз ви вже почали читати цю статтю, пояснювати, що таке смарт-годинник, для чого він потрібний і як працює, напевно, не варто. Швидше за все, ви вже стали щасливим володарем розумного гаджета, і тепер хочете підключити його до телефону. Як це зробити? Ми постараємося докладно і покроково пояснити, як підключити смарт-годинник до телефону на базі Android та iOS.

як підключити телефон до смарт годинника

А навіщо взагалі підключати розумний годинник до телефону, вони ж і так “розумні”? Більшість годин без підключення до смартфону є, по суті, просто модним аксесуаром, який навіть не показує час. Є, звичайно, деякі моделі з СІМ-картою, які можна використовувати абсолютно незалежно від смартфона, але їх значно менше, ніж “класичного” смарт-годинника.

Після з’єднання зі смартфоном відкривається безліч корисних функцій, наприклад:

 • Повідомлення про дзвінки та повідомлення з телефону на годинник.
 • Відхилення або вимкнення гучності під час дзвінка.
 • Керування музичним плеєром телефону.
 • Дистанційне керування камерою.
 • Пошук телефону.
 • Детальна статистика про різні параметри активності (тривалість сну, кількість пройдених кроків, витрачених калорій тощо).
 • Відстеження місцезнаходження годинника (особливо корисно, якщо годинник носить дитина або літня людина).

Додаток для підключення

Як підключити смарт-годинник до телефону: інструкція для Android та iOS 1

Незалежно від моделі годинника або телефону, перед підключенням потрібно виконати загальні для всіх пристроїв дії: прочитати інструкцію, що додається до пристрою, перевірити рівень заряджання обох пристроїв і, за необхідності, зарядити техніку.

Далі слід завантажити програму на смартфон. Інформацію про те, яка саме програма використовується, можна знайти в інструкції. Також, як правило, в інструкції є QR-код для скачування необхідної програми. Залежно від операційної системи смартфона, програма завантажується з Play Market (для смартфонів під керуванням ANDROID) або з App Store (для iPhone).

Програми, що найчастіше використовуються по виробниках, можна побачити в таблиці:

ВиробникНазва програми
XiaomiMiFit
AmazfitAmazfit
HuaweiHuawei Health
SamsungGalaxy Wearable (Samsung Galaxy Watch)
GarminGarmin Connect
FitbitFitbit
Fossil, Mobvoi, Disel і т.д.Wear OS by Google
Дитячий розумний годинникSeTracker, SeTracker 2, SeTracker 3

Китайські виробники смарт-годин використовують для підключення ряд різних програм: Fundo Pro , H Band, Da Fit, WearHeart, WearHealt, WearFit, Comfit, WiiWatch, H plus і т.д. Всі вони також доступні для завантаження в магазинах Play Market і App Store. Завантажити програми можна відсканувавши QR-код або виконавши пошук за назвою.

Смарт-годинник та ANDROID-смартфон: покрокова інструкція

Оскільки Wear OS by Google є одним з найбільш популярних програм, розглянемо покроковий процес сполучення саме на його прикладі. Інтерфейс решти програм практично ідентичний, тому всі необхідні дії будуть практично однаковими.

 1. Встановлюємо на смартфон відповідний додаток.
 2. Включаємо годинник. Включаємо Bluetooth на обох пристроях. Розміщуємо годинник якомога ближче до телефону. Важливо! Підключати наручний гаджет через Bluetooth через налаштування телефону не потрібно! Підключення відбувається виключно із програми. Якщо сполучити годинник через налаштування, швидше за все, додаток їх просто не побачить.
 3. Відкриваємо програму на телефоні. Для входу в деякі програми потрібно реєструвати обліковий запис або авторизацію.
 4. У різних програмах кнопка підключення знаходиться в різних місцях програми і називатися може по-різному. Зазвичай це кнопка “Додати пристрій”, просто “Додати”, “Почати налаштування” або “+”. На зображенні нижче можна побачити розташування кнопки в деяких програмах.
 5. Дотримуючись інструкцій на екрані годинника, вибираємо мову та приймаємо “Умови використання”.
 6. Чекаємо, поки програма виявить пристрій.
 7. Натискаємо на назву годинника. Якщо ви не бачите назву, перевірте, чи увімкнено Bluetooth, а потім повторити пошук. Також рекомендуємо активувати GPS у телефоні.
 8. На телефоні та годиннику можуть з’явитися PIN-коди. Якщо коди збігаються, натискаємо “Підключити” на телефоні.
 9. Після завершення з’єднання, яке може тривати кілька хвилин, у програмі з’явиться статус «Підключено». У деяких випадках може знадобитися підтвердження пару на годиннику, натиснувши піктограму на екрані.

Після пари автоматично синхронізується час і дата. Також інтерфейс годинника автоматично переводиться на англійську мову або мову телефону, якщо така підтримується.

Підключення до iPhone

Власники Apple Watch та iPhone зазвичай взагалі не мають проблем зі сполученням. Жодних додатків для їх підключення завантажувати не потрібно. Apple подбала про своїх покупців і розмістила на форумі техпідтримки докладну ілюстровану інструкцію з налаштування та підключення гаджета, що носиться. Перейти до неї можна за цим посиланням .

Підключення до iPhone

Процес підключення до iPhone годинника від іншого виробника практично нічим не відрізняється від підключення до смартфонів на базі ANDROID, який ми описали вище. Хіба що програми завантажуються з App Store, а не Play Маркет.

Етапи підключення такі:

 1. Включаємо Apple Watch та одягаємо їх на руку. Для включення потрібно натиснути і утримувати кнопку на правій грані корпусу, поки на екрані не з’явиться фірмовий логотип.
 2. Включаємо на обох пристроях Bluetooth та Wi-Fi.
 3. Підносимо годинник до телефону. На екрані з’явиться повідомлення «Використовуйте свій iPhone для налаштування цих Apple Watch». Натискаємо “Продовжити”. Якщо таке повідомлення не з’явилося, потрібно відкрити програму Apple Watch і вибрати пункт «Створити пару».
 4. Наводимо камеру телефону на екран годинника та чекаємо повідомлення про успішне підключення.
 5. Здійснити реєстрацію наручного девайса через ідентифікатор Apple ID.
 6. Якщо на годиннику встановлено не остання версія програмного забезпечення, на екрані з’явиться пропозиція оновити watchOS. Також буде пропозиція створити пароль для Apple Pay. Але цей крок не обов’язковий і його можна пропустити.
 7. Налаштовуємо Apple Watch, дотримуючись підказок.

Як підключити до телефону дитячий смарт-годинник

Як підключити смарт-годинник до телефону: інструкція для Android та iOS 2

Більшість моделей дитячого годинника мають слот для СІМ-карти. Вона потрібна для контролю розташування дитини та для постійного зв’язку з нею. Тому до всіх стандартних дій додадуться маніпуляції із SIM-картою.

Насамперед варто перевірити працездатність картки на телефоні, а лише потім встановлювати її в годинник. Також рекомендується вимкнути перевірку ПІН-коду та переконатися, що на ній позитивний баланс. Тепер переходимо до підключення:

 1. Вставляємо в годинник sim-карту.
 2. Включаємо годинник.
 3. Включаємо Bluetooth на обох пристроях.
 4. Завантажуємо та встановлюємо на телефон потрібну програму. Більшість виробників рекомендують SeTracker, SeTracker 2 або SeTracker 3. Перше підключення бажано робити саме через “рідну” програму, а вже потім можна поставити будь-яке інше, наприклад, “Де мої діти”, “KidsControl” і т.д.
 5. Запускаємо додаток та проходимо реєстрацію. Для цього поетапно вказуємо код ліцензії (розташований на задній панелі годинника), логін, ім’я дитини, номер телефону для відновлення пароля, пароль та підтвердження пароля.
 6. Налаштовуємо годинник
Оцініть статтю
Додати коментар