На що впливає об’єм оперативної пам’яті

Windows

Системна пам’ять вашого комп’ютера складається з фізичної пам’яті, яка називається оперативною пам’яттю (RAM), і віртуальної пам’яті. Системна пам’ять не є постійним сховищем, як жорсткий диск, який зберігає свій вміст, коли ви вимикаєте комп’ютер.

Коли ви запускаєте програму, ваш процесор дає команду отримати програму з жорсткого диска. Після отримання файлів комп’ютеру потрібен робочий простір, щоб маніпулювати даними та дозволяти вам взаємодіяти з ними. Ця цифрова стільниця — ваша оперативна пам’ять. Ваш комп’ютер тимчасово розміщує ваші програми в оперативній пам’яті або на цифровій панелі, поки ви з ними працюєте, щоб процесор міг отримати доступ до цієї інформації швидше та легше.


Розуміння оперативної пам’яті

Як правило, чим більше оперативної пам’яті має ваш комп’ютер, тим більша цифрова панель, на якій вам потрібно працювати, і тим швидше працюватимуть ваші програми. Якщо ваш комп’ютер працює повільно через брак оперативної пам’яті, у вас може виникнути спокуса збільшити віртуальну пам’ять, оскільки вона дешевша. Однак додавання оперативної пам’яті є кращим рішенням, оскільки ваш процесор може читати дані з оперативної пам’яті швидше, ніж із жорсткого диска.

Оперативна пам’ять має два основні властивості, які впливають на продуктивність комп’ютера: об’єм пам’яті та швидкість пам’яті.


Обмеження операційної системи

Сьогодні більшість комп’ютерів оснащено 64-розрядною операційною системою. Деякі комп’ютери мають старіший дизайн і використовують 32-розрядну (X86) операційну систему. Перш ніж оновлювати оперативну пам’ять, переконайтеся, що ваша операційна система підтримує новий обсяг пам’яті. Корпорація Майкрософт має чудовий список у гіперпосиланні нижче з переліком версій Windows і обсягу підтримуваної оперативної пам’яті:  Обмеження пам’яті для Windows і Windows Server Releases

Ємність пам’яті : чим більше ГБ має ваш модуль пам’яті, тим більше програм ви можете відкрити одночасно.

  • 2–4 ГБ:  це був стандартний обсяг оперативної пам’яті, який постачався з комп’ютерами під керуванням Windows Vista або XP. Такий об’єм пам’яті міг обслуговувати окремі програми. Якщо ваш комп’ютер має менше 4 ГБ оперативної пам’яті, додавання додаткової пам’яті значно покращить його продуктивність.
  • 4–6 ГБ:  цей стандартний об’єм оперативної пам’яті з легкістю впорається із завданнями середнього користувача, такими як перегляд веб-сторінок, робота з документами Word і надсилання електронної пошти.
  • 6-8 ГБ:  цей більший обсяг оперативної пам’яті чудово підходить для звичайних геймерів і простих користувачів мультимедіа. Він може працювати з кількома програмами, відкритими одночасно, і новими технологіями, щоб користувачам не потрібно було оновлювати їх, коли їхні потреби змінюються.
  • 8+ ГБ:  цей надійний об’єм оперативної пам’яті ідеально підходить для запеклих геймерів, а також для користувачів і творців мультимедіа високого рівня. Ці користувачі хочуть спробувати найновішу технологію на ринку, не оновлюючи оперативну пам’ять.

Швидкість пам’яті : час, який потрібен оперативній пам’яті для отримання запиту від процесора, а потім читання або запису даних. Як правило, чим швидше оперативна пам’ять, тим швидше швидкість обробки.

Зі швидшою оперативною пам’яттю ви збільшуєте швидкість, з якою пам’ять передає інформацію іншим компонентам. Це означає, що ваш швидкий процесор тепер має так само швидкий спосіб спілкування з іншими компонентами, що робить ваш комп’ютер набагато ефективнішим.

Швидкість оперативної пам’яті вимірюється в мегагерцах (МГц), мільйонах циклів за секунду, щоб її можна було порівняти з тактовою частотою вашого процесора. Для настільних комп’ютерів і ноутбуків Dell швидкість пам’яті може коливатися від стандартних 1333 МГц до 2133 МГц. Швидкість вашого процесора та швидкість шини материнської плати комп’ютера є обмежуючими факторами для швидкості оперативної пам’яті, встановленої у вашому комп’ютері. Оновлення оперативної пам’яті обмежено можливостями комп’ютера та наявністю слотів розширення для додавання оперативної пам’яті. Часто оновлення оперативної пам’яті може передбачати заміну існуючих модулів оперативної пам’яті більшими модулями, які знову ж таки обмежені можливостями комп’ютера.

Оцініть статтю
Додати коментар