У суспільстві вже давно прийнято, що жінка може працювати нарівні з чоловіком. Але майже у кожної жінки в житті з’являються діти, тому відвідування робочого офісу стає неможливим. Через звичайну нестачу грошей на регулярні витрати багато жінок починають працювати вдома, щоб поєднати заробляння грошей та сімейні справи. Про види заробітку вдома для жінок та ідеї ви дізнаєтесь у нашій статті.
Переваги бізнесу вдома
У бізнесу вдома є багато переваг:
- Мінімальний стартовий капітал
- Самостійне планування графіка роботи
- Не потрібно платити за оренду приміщення
- Комфортні умови праці
- Майже необмежений потенціал доходу
- Весь прибуток від роботи – ваш, а не роботодавець
- Можна проводити більше часу із сім’єю
- Більше шляхів для самостійного навчання та пошуку сфери діяльності
- Допомога близьких, у тому числі дітей
- Гнучкість та незалежність
- Можна вибрати свою власну мотивацію: заробіток, поглиблення у хобі або просто корисніше використання вільного часу
З чого почати бізнес жінці та дівчині вдома
Щоб розпочати бізнес для жінок із нуля, спершу потрібно придумати ідею. Дайте відповідь на кілька питань:
- Що сьогодні має попит у споживачів?
- Який рівень конкуренції цьому ринку?
- Який обсяг стартових вкладень?
- Скільки на цьому реально заробити?
- Чи є у вас знання та навички, які допоможуть у роботі?
- Чи є у цієї ідеї перспективи розвитку?
Коли відповісте на ці питання, вдасться оцінити будь-яку бізнес-ідею з погляду підприємницьких можливостей, прибутковості та перспектив. На самому початку визначтеся: ви вироблятимете те, що буде продаватися, або продавати те, що зробили.
Незалежно від обраної ідеї, вам знадобиться покроковий план відкриття домашнього виробництва:
- Оцінка бізнес-ідеї. Проаналізуйте конкурентів, визначте цільову аудиторію, вивчіть пропозиції над ринком
- Пошук якісних постачальників сировини На старті дуже важливо визначитися з постачальниками, оскільки від якості сировини безпосередньо залежить якість продукції
- Складання бізнес-плану чи фінансового розрахунку виробництва. Його можна написати самостійно або замовити у фахівця. У бізнес-плані обов’язково відобразіть усі етапи відкриття виробництва. Основний розділ – підрахунок витрат та доходів. Завдяки якісно складеному бізнес-плану ви уникнете помилок на старті, визначте фінансові перспективи та ефективність вкладень.
- Закупівля необхідного обладнання
- Перевірка якості товару, що виробляється. Необхідно провести тестову партію, щоб оцінити умови виробництва та якість продукції
- Пошук клієнтів. Продавати продукцію можна через оптові бази, магазини, продавати через інтернет. Робіть рекламу, розкажіть своїм знайомим, чим ви займаєтеся, а далі «сарафанне радіо» зробить свою справу
Потрібно бути готовим до того, що на практиці все виявиться зовсім інакше, ніж у покрокових інструкціях, бізнес-планах та ваших очікуваннях. У будь-якому виробництві є підводні камені та нюанси, які складно передбачити заздалегідь. Більшість проблем доведеться вирішувати у міру їхньої появи.
Бізнес-ідеї вдома для жінок
Перш ніж почати свою справу, важливо вибрати те, що вам подобається, тоді бізнес буде приносити задоволення. Бізнес-ідеї для жінок 2021 року допоможуть визначитися.
Виготовлення та продаж іграшок, сувенірів
Це бізнес для жінок із мінімальними вкладеннями. Якщо ви вмієте в’язати спицями або гачком, можна створювати в’язані вироби, наприклад, шапки або рукавиці, снуди або шарфи. Милі в’язані іграшки також не залишать нікого байдужим.
Якщо ви в’язатимете на замовлення, підлаштовуючись під смак і розмір конкретного клієнта, то при його відмові від товару буде складно потім його реалізувати комусь ще. Тому беріть передоплату.
Вкладення на старті:
- Набір гачків або спиць
- Пряжа
- Фурнітура
На це все потрібно близько 4000 гривень. Крім цього, якщо ви не вмієте в’язати, але дуже хочеться навчитися, необхідно пройти курси, вартість яких варіюється від 1000 до 10000 гривень. Все залежить від того, чого саме ви хочете навчитися – в’язати тільки снуди або дитячі іграшки, пледи або рукавиці.
Заробіток на в’язку становить близько 7 000 гривень на місяць. Все залежить від кількості клієнтів та часу, яку ви можете приділяти в’язанню.
Крім в’язання можна зайнятися виготовленням весільних аксесуарів. Ця творча бізнес-ідея для жінок підійде для тих, хто може створювати красу із звичайнісіньких речей. На кожному весіллі є традиційні запрошення, прикрашені свічки, пляшки, келихи, скринька для збирання грошей. А набори, які оформлені в єдиному стилі, дуже потрібні.
Кожна пара бачить своє весілля по-своєму. Багато молодят прагнуть оформити все в одній кольоровій гамі або вибрати цікаву тематику, наприклад, організувати церемонію в кельтському стилі. Зробити щось наперед буде складно, доведеться уважно відстежувати тренди. А ще у весільному бізнесі є яскрава сезонність: влітку замовлень багато, взимку — набагато менше.
Вкладення на старті:
- Матеріали та інструменти для роботи
- Декоративні елементи
На це може піти від 1000 гривень, все залежить від складності замовлення. Швидше за все, вкладення не окупляться одним замовленням, оскільки більшість декоративних елементів продається не поштучно, а оптом.
Заробіток на виготовленні весільних аксесуарів складає близько 13 000 гривень на місяць.
Вирощування рослин
Це ще один варіант роботи вдома для жінок, що дозволяє поєднувати творчі ідеї з мінімальними первинними вкладеннями. Можна розводити різні кімнатні рослини та продавати їх у гарних горщиках. Навесні та влітку дуже затребувані саджанці та розсада квітів та дерев.
Щоб розводити деякі рослини, потрібні знання щодо догляду, а також певні умови — вологість, освітлення, підживлення. В іншому випадку є ризик втратити їх і залишитись без бажаної виручки.
Ще один важливий чинник – час. Продавати деякі види рослин можна лише через 2-3 місяці після посіву.
Вкладення на старті:
- Вивчення правил вирощування та догляду рослин
- Насіння, саджанці, добрива
- Інструменти та обладнання (горщики, системи поливу, лампи денного світла та інші)
- Вільне місце для розміщення рослин
Витрати залежатимуть лише від вибраних рослин, запланованих обсягів роботи та розмірів ваших підвіконь. Якщо є стартовий капітал і багато місця, можна вирощувати відразу кілька десятків рослин.
Орієнтовний заробіток на місяць – від 20 000 гривень.
Репетиторство
Ідеї бізнесу для домогосподарок не обмежуються лише виготовленням товарів — можна продавати свої знання.
Якщо у вас є педагогічна освіта, ви володієте іноземними мовами, можна давати приватні уроки. У такій роботі є великий плюс – не потрібні стартові вкладення.
Займатися репетиторством можна через соціальні мережі, Skype або інші подібні майданчики. Проте, на початку важко знайти учнів. Спробуйте запустити “сарафанне радіо” або рекламу в соцмережах.
Для початку необхідно:
- Визначитись із майданчиком (офлайн чи онлайн)
- Вирішити, з якою цільовою аудиторією ви працюватимете — дорослі, студенти, школярі
- Продумати структуру, систематизувати подання інформації
Додаткових вкладень на старті немає, крім витрат на рекламу.
Заробити за місяць, наприклад, на підготовці до іспитів можна від 15 000 гривень.
Нігтьовий бізнес
Наразі майстрів нігтьового сервісу дуже багато, але потенційних клієнтів у рази більше. Послуга була і залишається затребуваною.
Перевага цього бізнесу в тому, що клієнти часто повертаються і стають постійними. Головне — напрацювати клієнтську базу, тоді можна буде мати стабільний дохід.
Конкуренція у цій ніші досить жорстка, тому важко знайти перших клієнтів. Якщо ви знайшли людину, зробіть все акуратно та якісно, тільки тоді вона повернеться до вас знову.
Важливо створити і сприятливу обстановку, побудувати хороші взаємини з клієнтом. Можливо, хтось любить поговорити, когось потрібно вислухати та допомогти порадою. Зробіть так, щоб клієнт мав бажання прийти до вас ще раз.
На початку пройдіть навчальні курси, закупіть матеріали, інструменти та обладнайте робоче місце.
На старті необхідно купити:
- Професійний стіл з лампою – 4000 гривень
- Набір гель-лаків – 5 000 гривень
- УФ-лампа та інші інструменти – 6 000 гривень
Роблячи гарний манікюр, за місяць можна заробити від 50 000 гривень.
Нарощування вій
Це один із популярних варіантів роботи на себе для дівчини. Спочатку пройдіть базове навчання, оскільки цей бізнес будується на кваліфікації майстра. Закупіть необхідні інструменти: вії для нарощування, клей, ремувер для зняття нарощених вій, знежирювач, праймер, пінцети, патчі та ін. Заплатити за цей комплект доведеться від 30 000 гривень.
Спочатку ви зможете приймати 3-4 клієнти на тиждень. Якщо послуга нарощування вій коштує в середньому 1000 гривень, то за тиждень ви зможете заробити 4000 гривень. А якщо відняти вартість матеріалів, то чистими це виходить 3000 гривень. Заробіток на місяць – 12 000 гривень. Спочатку це непоганий результат.
Подальша мета – знайти більше клієнтів та заповнити графік роботи по максимуму. Якщо тривалість процедури становить середньому 2-3 години, щодня ви зможете приймати 2-3 клієнта, то дохід на місяць буде вже 45 000-65 000 гривень.
Депіляція
Щоб надавати таку послугу, пройдіть навчання, купіть косметологічну кушетку, інструменти, витратні матеріали (цукрова паста, зволожуючі та заспокійливі засоби). Початкові витрати – близько 30 000 гривень.
Вартість шугарінг залежить від площі шкірного покриву, який потрібно обробити. Приблизні ціни на процедуру:
- Видалення волосся над верхньою губою – 200-300 гривень
- На ногах і руках – 500-700 гривень
- У зоні бікіні – 700-800 гривень
Середній дохід приватних майстрів – 20 000-30 000 гривень на місяць.
Продаж домашньої випічки
Капкейки, торти, тістечка – улюблені солодощі на святковому столі. Багато хто воліє замовляти їх, щоб не возитися самим на кухні, тестуючи бабусині рецепти. Тому можна цим скористатися і почати пекти торти на замовлення.
У цьому бізнесі є нюанс – кондитер прив’язаний до дат. Якогось дня може бути дуже багато замовлень, а якогось, навпаки, «порожньо». Але основний попит буде на вихідні, оскільки часто свята переносять саме на ці дні.
Для початку потрібно закінчити спеціалізовані курси або освоїти ази з безкоштовних відео в інтернеті. Потім необхідно придбати інгредієнти, форми, декор. Але будьте готові витратити не менше 20 000 гривень, тому що одне тільки поворотне коло, щоб вирівняти торт, коштує від 1 000 гривень, а ніж-струна – від 500 гривень.
У середньому на місяць можна отримати від 20 000 до 50 000 гривень.
Виготовлення мила ручної роботи та бомбочок для ванни.
Цей творчий бізнес можна відкрити дівчині з нуля, і він приноситиме непоганий дохід. Мило ручної роботи та бомби для ванни в основному купують як подарунок або для особистого використання. Є й точки зростання – можна розширити асортимент, розробивши власну лінію домашньої косметики.
Якщо працювати з оптовими постачальниками, це допоможе знизити собівартість продукції. Але тут є один нюанс — косметична сировина має обмежений термін придатності, тому закупитись на користь не вийде.
Ціна одного шматочка мила досить низька. Тому щоб отримати більш-менш пристойний дохід, потрібно залучити якомога більше клієнтів.
Вкладення на старті:
- Сувенірне мило: основа для мила, подарункова упаковка, формочки, віддушки – від 5 000 гривень
- Натуральне мило: луг, упаковка, олії, бирки із зазначенням складу – від 4 000 гривень
На місяць на виготовленні мила ручної роботи можна заробити від 8 000 гривень.
Фріланс
З варіантів роботи вдома в інтернеті можна відзначити:
- Копірайтинг, редактура текстів
Копірайтери пишуть статті на різні теми за заданим планом, використовуючи ключові фрази. Інформаційні тексти писати нескладно, а ось з тими, хто продає трохи важче, тому що для того щоб продати, необхідно прочитати не один десяток книг і освоїти маркетинг.
Редактор може займатися багатьом: писати тексти сам, правити за авторами, керувати авторами і нагадувати їм, щоб здавали вчасно роботи, узгоджувати проекти з клієнтами, створювати візуалізацію чи контролювати її створення. Все залежить від конкретного клієнта, його завдань та бюджетів.
Щоб знайти віддалену роботу, можна почати з текстових бірж та сайтів фрілансу. За 3-4 години можна заробити 500-600 гривень. А коли у вас з’явиться досвід та хороші відгуки, тоді ви зможете заробляти у рази більше.
- Бухгалтерія
Щоб заробити вдома без вкладень жінці, можна знайти невелику фірму та вести її бухгалтерський облік. Звичайно, у цій справі потрібні знання та вміння. Тому така робота підійде жінці, яка й раніше працювала у бухгалтерії. Дохід залежить від компанії. Дрібні ІП платять за всю звітність від 5000 гривень, великі фірми – від 10000 гривень.
- Переклад
Тут конкуренція висока. Є багато фахівців з вищою освітою та стажуванням за кордоном. Але якщо ви непогано знаєте іноземні мови, то чому б не спробувати себе у цій справі.
У середньому новачкові платять 80-130 гривень за 1000 знаків без пропусків. Ця розцінка є справедливою для англійської мови. Китайська, арабська, японська та інші екзотичні мови цінуються вище.
З якими складнощами можна зіткнутися
У кожному бізнесі є складнощі. Бізнес вдома – не виняток.
- Нестабільний прибуток. Заробіток буде жорстко прив’язаний до кількості замовлень або клієнтів, які можуть сильно коливатися. З цим важко змиритися, особливо якщо ви за багато років звикли до авансу та зарплати
- Соціальна самотність. Навіть якщо ви постійно зайняті справою, спілкуєтеся з людьми, ви обертаєтеся не в спільних проблемах, а в особистих. Вам може здатися, що до вас нікому немає справи, і, швидше за все, зазнаєте потреби у спілкуванні з колективом.
- Бізнес повільно розвивається. Причин може бути багато: конкуренція, нестача ресурсів. Це може призвести до того, що ви не зможете зробити якісний стрибок у розвитку своєї справи. Якщо це буде відбуватися протягом тривалого часу, ви відчуватимете почуття незадоволення результатом, дисонанс між тим, що ви хотіли бачити і що виходить
- Проблеми у особистому житті. Навіть якщо ви матеріально забезпечені, це не допоможе вирішити всі питання, що виникають у сім’ї. Можливо, чоловік буде скаржитися, що йому не вистачає уваги з вашого боку. І в цьому випадку ви періодично відчуватимете почуття провини за це. Знайти баланс між особистим життям та роботою складно, найчастіше кохання, спілкування, дрібні щоденні радості відкладаються «на потім»
- Хронічна втома. Працюючи вдома, ви втомлюватиметеся більше, ніж якби знаходилися в офісі. Тому що потрібно встигнути все зробити: приготувати вечерю, нагодувати дітей, прибрати в квартирі та ще встигнути зробити кілька замовлень, наприклад мила ручної роботи. Працюючи в офісі, ви повністю зосереджені на своїх обов’язках. А після приходу додому вже можна спокійно зайнятися домашніми справами.
- Ризик шахрайства. Особливо актуальною є ця проблема при спробах знайти підробіток в інтернеті. Найчастіша схема – передоплата отримання простої роботи (наприклад, набір тексту), після отримання якої зловмисник зникає. Також шахраї можуть залишити вже виконану роботу або доставлене замовлення без оплати, вкрасти ваші платіжні дані, заманити вас у фінансову піраміду чи мережевий маркетинг. При невеликому досвіді роботи в інтернеті розпізнати подібні схеми відразу не завжди
Поради початківцям
Чим би ви не вирішили займатися, потрібно пам’ятати, що клієнти самі просто так не прийдуть. Навіть якщо ви робите дуже якісні та красиві речі, або ви дуже хороший майстер манікюру, але про це ніхто не знає, то заробити вам не вдасться.
Безкоштовний і завжди працюючий спосіб просування — «сарафанне радіо». Але для його запуску потрібні перші клієнти. Тому, визначившись із напрямком майбутнього бізнесу, необхідно одразу продумувати способи просування:
- Розкажіть про свій новий бізнес знайомим та друзям
- Створіть сторінку в соцмережі, оформіть її правильно, наповніть якісним та цікавим контентом, додайте фото
- Договоріться про співпрацю з блогерами в соцмережах, які працюють з вашою цільовою аудиторією
- Відвідайте тематичні виставки та ярмарки
- Організуйте рекламу у тематичних пабликах, щоб залучити потенційних клієнтів з інших майданчиків
- Збирайте відгуки клієнтів та публікуйте їх у своєму профілі – це підвищить лояльність та активність цільової аудиторії
Перш ніж заробити вдома жінці своїми руками, слід скласти бізнес-план, закупити всі необхідні інструменти (сировину, інгредієнти та інше), знайти клієнтів та якісно виконувати свою роботу. Тільки так можна отримати добрий дохід.