Як видалити Avast з комп’ютера: покрокова інструкція

Windows

Розповідаємо про те, як повністю видалити Avast з комп’ютера під керуванням Windows.

Видалення програм з меню «Встановлення та видалення програм» у Windows, безумовно, дуже зручне, але ефективність цього способу залишає бажати кращого. Він майже ніколи не видаляє програми повністю, залишаючи безліч «сміття» у вигляді ліг, записів у реєстрі та інших вже нікому непотрібних даних. А це не тільки забирає у вас додаткове вільне місце, а й може призводити до конфліктів з іншими програмами, викликаючи збої та нестабільну роботу комп’ютера.

Все це повною мірою стосується і сімейства найпопулярніших антивірусів Avast. Причому залишкові дані останніх часто не дозволяють встановити інший антивірус – система видає помилку про вже встановлене антивірусне програмне забезпечення. І сьогодні ми розповімо про те, як видалити аваст із комп’ютера повністю.

AvastClear

Над питанням про те, як видалити аваст із комп’ютера, задумався і сам розробник антивірусу. Найпростіший і очевидніший спосіб зробити це — скористатися фірмовою утилітою AvastClear. Завантажте її з офіційного сайту розробника. Після запуску програма попросить перейти в безпечний режим. Не відмовляйте їй у цьому бажанні.

Комп’ютер перезавантажиться в безпечному режимі, і AvastClear автоматично запуститься. Дочекайтеся закінчення процедури видалення та знову перезавантажте комп’ютер, натиснувши відповідну кнопку. Windows завантажиться у звичайному режимі, а жодного сліду від Avast на вашому комп’ютері не залишиться.

Сторонні програми

Як видалити Avast Free Antivirus, якщо ви не довіряєте штатним коштам розробника? Ви завжди можете скористатися сторонніми програмами або самостійно підчистити сліди, що залишилися від антивірусу після його видалення за допомогою опції «Встановлення та видалення програм» у Windows.

Але перед тим, як зайнятися повним видаленням Avast, необхідно відключити модуль самозахисту антивірусу, який покликаний перешкодити вірусам нашкодити йому. Функція дуже корисна, але в нашому випадку вона лише заважатиме. Для цього зайдіть на вкладку «Усунення несправностей» у меню «Налаштування», зніміть прапорець навпроти опції «Увімкнути модуль самозахисту» та підтвердіть зміни, натиснувши «OK».

Самозахист вимкнено, а як видалити сам Avast?

CCleaner

На питання про те, як видалити аваст з комп’ютера на виндовс 10 та інших версіях цієї ОС відповідає найпопулярніша програма для видалення програм та чищення операційної системи. Вона дозволить без сліду позбутися від Avast, що став непотрібним, а сам процес видалення антивіруса з її допомогою мало чим відрізняється від знайомого багатьом інструменту «Видалення та встановлення програм» у Windows.

Завантажте CCleaner з офіційного сайту розробника та встановіть програму. Після її запуску зайдіть на вкладку «Сервіс», знайдіть Avast у списку програм для видалення та натисніть кнопку «Деінсталяція». Але найголовніше – не переплутайте кнопки. Натиснувши «Видалити», ви видалите запис про деінсталяцію з реєстру. При цьому сама програма залишиться цілою.

Після завершення видалення, перейдіть на вкладку Реєстр і проведіть пошук можливих проблем. Програма напевно знайде в реєстрі ключі, що залишилися від Avast. Поставте прапорці навпроти всіх знайдених ключів та натисніть кнопку «Виправити зазначені».

Всі дані про Avast будуть видалені із системи.

Штатні засоби Windows та CCleaner

Ми вже писали про те, що видалення будь-якої програми через меню «Установка та видалення програм» часто залишає по собі величезну кількість «сміття». Але це зовсім не означає, що ми не можемо боротися з цим. Наприклад, ви цілком можете видалити софт за допомогою штатних засобів операційної системи, після чого підчистити «хвости», що залишилися, тим же CCleaner.

Для цього почніть вводити “установка та видалення” в пошуку меню “Пуск”. Після введення перших букв система знайде потрібну опцію, і вам залишиться лише запустити її. Знайдіть у вікні Avast, клікніть по потрібному рядку лівою кнопкою миші і натисніть кнопку видалити, після чого дотримуйтесь порад майстра з видалення програм.

Але для того, щоб видалити Avast Free Antivirus повністю з Windows 10, запустіть CCleaner, про який ми писали трохи раніше, і одразу перейдіть на вкладку Реєстр. Запустіть пошук проблем у реєстрі та усуньте їх, дотримуючись наведеної вище інструкції.

До речі, цю процедуру можна провести і без CCleaner. Просто скористайтеся вбудованим у Windows редактором реєстру. Для його виклику натисніть клавіші Win + R. У вікні, введіть «regedit» (без лапок) і натисніть Enter.

Після цього перейдіть в “Редагування” -> “Пошук” або використовуйте сполучення клавіш “Ctrl” + “F”. Проведіть пошук за словом «Avast» та видаліть знайдені ключі, пов’язані з антивірусом. Власне, саме цим і займається CCleaner, і, якщо ви не любите стороннє ПЗ, то це чудовий спосіб зробити все самотужки.

Висновки

Ми розглянули кілька способів видалення антивірусу аваст з комп’ютера повністю. Деякі з них вимагають встановлення додаткових програм, інші способи трохи складніше, але дозволяють впоратися з видаленням вбудованими засобами Windows.

Як би там не було, але якщо ви вирішили відмовитися від Avast, то для коректної роботи операційної системи вам не обійтися без його повного видалення. І ми сподіваємось, що ця стаття вам допомогла.

Оцініть статтю
Додати коментар