14 найкращих програм для малювання на комп’ютері

Технології

Платні та безкоштовні інструменти для досвідчених та початківців художників.

Безкоштовні програми для малювання на комп’ютері

1. Krita

Безкоштовні програми для малювання на комп'ютері: Krita
  • Платформи: Windows, MacOS, Linux.

Krita це настільки просунута і функціональна програма для малювання, що не віриться, що перед тобою не комерційний продукт, а розробка з відкритим вихідним кодом. У цьому редакторі є підтримка шарів, величезна кількість кистей та інструментів, купа різних фільтрів і ефектів.

Krita може використовуватися для створення цифрового живопису, скетчів, картин, коміксів і навіть мальованої анімації. Інтерфейс зручно налаштовується. Плюс до всього, Krita відмінно працює з графічними планшетами.

2. GIMP

Безкоштовні програми для малювання на комп'ютері: GIMP
  • Платформи: Windows, MacOS, Linux.

Потужний, гнучкий, растровий редактор, що настроюється, з відкритим вихідним кодом. Правда, інтерфейс і гарячі клавіші тут своєрідні – художникам, що звикли до Photoshop, доведеться переучуватися.

У GIMP є більшість інструментів, доступних у Photoshop: шари, маски, корекція кольору, розумне виділення, кисті, фільтри і гора інших можливостей. Частину відсутніх можна прикрутити за допомогою сторонніх розширень.

3. Inkscape

Безкоштовні програми для малювання на комп'ютері: Inkscape
  • Платформи: Windows, MacOS, Linux.

А ось це вже інструмент для створення векторної графіки – безкоштовний та опенсорсний аналог Adobe Illustrator. Він добре підходить для створення логотипів, значків, веб-графіки, Векторні ілюстрації та інших дизайнерських продуктів.

Inkscape містить все для комфортного створення та редагування векторних зображень: інструменти керування кольором і текстурами, шари, розумне розміщення та вирівнювання об’єктів, а також можливість векторизувати растрові картинки.

4. Paint.NET

Безкоштовні програми для малювання на комп'ютері: Paint.NET
  • Платформа Windows.

Це, звичайно, не повноцінний аналог Photoshop, а скоріше, старий добрий Paint на стероїдах, але для аматорського малювання і його вистачить.

Саме завдяки своїй простоті Paint.NET добре підходить для художників-початківців. Плюс до всього, він здатний швидко працювати навіть на малопотужних пристроях.

Paint.NET підтримує роботу з шарами і має велику кількість ефектів. Тут є інструменти для розмиття, стилізації, підвищення чіткості та придушення шуму, а за бажання можливості програми можна розширити за допомогою плагінів.

5. MediBang Paint Pro

Безкоштовні програми для малювання на комп'ютері: MediBang Paint Pro
  • Платформи: Windows, MacOS.

Це спеціалізований інструмент, який припаде до душі творцям коміксів, аніме та манги. Програма дуже легка, швидка і при цьому абсолютно безкоштовна. У бібліотеці MediBang Paint Pro більше 800 встановлених фонів та шаблонів аніме-тематики. Крім того, тут є близько 50 пензлів та великий вибір безкоштовних шрифтів .

6. Gravit Designer

Безкоштовні програми для малювання на комп'ютері: Gravit Designer
  • Платформи: Windows, MacOS, Linux, Інтернет.

Gravit Designer – це досить потужний та просунутий, але при цьому безкоштовний редактор векторної графіки. З його допомогою можна легко створювати значки, логотипи, банери та інші зображення. У додатку багато інструментів: криві, шари, форми, виділення та трансформація об’єктів, робота з текстом та шрифтами.

Крім цього, Gravit Designer є вбудована бібліотека векторних об’єктів, створюваних користувачами. Їх можна вільно задіяти у своїх роботах. Ще одна фішка програми: за бажання його можна запустити без установки, прямо в браузері через рідний веб-сервіс Gravit.

7. MyPaint

Безкоштовні програми для малювання на комп'ютері: MyPaint
  • Платформи: Windows, MacOS.

Швидкий растровий редактор із відкритим вихідним кодом. Робота побудована так, щоб ви фокусувалися на процесі малювання, а не на блуканні пунктами меню. MyPaint підтримує графічні планшети, пропонує вбудовану колекцію пензлів та можливість створення власних.

З інших фішок програми можна виділити нескінченне полотно, дублювання основних функцій гарячими клавішами та наочний вибір кольору відразу під курсором.

Платні програми для малювання на комп’ютері

1. Affinity Designer

Платні програми для малювання на комп'ютері: Affinity Designer
  • Платформи: Windows, MacOS.
  • Ціна: ‎49,99 долара.

Редактор вражає своїми можливостями. Панелі, що настроюються, і комбінації клавіш, зручна система повороту полотна, через яку здається, що ви малюєте на справжньому папері, сумісність з графічними планшетами, ефекти тіней, світіння, контуру, скіс – всього і не перерахувати.

Affinity Designer безперечно варто спробувати тим, хто професійно займається графікою та дизайном і не хоче переплачувати за Photoshop.

2. BlackInk

Платні програми для малювання на комп'ютері: BlackInk
  • Платформа Windows.
  • Ціна: 59,99 долара.

Дуже своєрідна програма для малювання, яка відрізняється від інших представлених тут. BlackInk дозволить вам малювати неймовірні картини із досить незвичайним стилем. Так що там говорити, просто погляньте на створені в редакторі зображення і ви зрозумієте, що він дозволяє творити мистецтво.

Замість традиційних підходів до створення растрових зображень BlackInk використовує механізм. Так званий Controller відкриває небачені можливості налаштування кистей. Освоїти його нелегко, але результат вразить вас.

3. Adobe Photoshop

Платні програми для малювання на комп'ютері: Adobe Photoshop
  • Платформи: Windows, MacOS.
  • Ціна: уточнюється

Photoshop – це фактично стандарт у світі комп’ютерної графіки, найпопулярніша програма для художників, дизайнерів та фотографів. Про можливості Photoshop говорити немає сенсу: якщо із зображенням можна щось зробити, то він це зробить.

Оскільки Photoshop є частиною хмарного сервісу Adobe Creative Cloud, ви можете легко користуватися вашими пензлями, квітами і стилями на всіх пристроях — налаштування синхронізуються буквально на льоту. До того ж для Photoshop через його популярність створена купа плагінів.

Єдине, що з дітищем Adobe не так — ціна на підписку. Втім, цього слід очікувати, адже Photoshop — це найпотужніший і найпросунутіший з усіх растрових редакторів у світі.

4. Corel Painter

Платні програми для малювання на комп'ютері: Corel Painter
  • Платформи: Windows, MacOS.
  • Ціна: 429 доларів.

У всіх на слуху Corel Draw – найпотужніший професійний редактор векторної графіки. Але у Corel є ще одне дітище – растровий редактор Corel Painter, що чудово підходить для малювання. У цьому редакторі є безліч зручних інструментів для роботи з кольором, синтезування текстур та клонування об’єктів, а також пензлі, полотна та шари.

Цей дорогий, але ефективний редактор для досвідчених художників однозначно вартує своїх грошей.

5. Sketchbook Pro

Sketchbook Pro
  • Платформи: Windows, MacOS.
  • Ціна: уточнюється

Потужний растровий редактор з інтуїтивним інтерфейсом та великим набором інструментів, який підійде як для початківців, так і професійних художників. Sketchbook Pro може похвалитися сотнями кистей, власними палітрами кольорів та пошаровою обробкою зображень.

Розробники приділили велику увагу досвіду користувача: в результаті створюється відчуття малювання на папері фізичними кистями та іншими художніми інструментами. При цьому кожен пензель (або перо) налаштовується до найменших нюансів.

6. ArtRage

ArtRage
  • Платформи: Windows, MacOS.
  • Ціна: 29,9 долара.

Простий інструмент для художнього малювання, що дозволяє створювати реалістичні креативи. ArtRage дуже точно імітує такі техніки роботи з живописом, як масло, акварель, пастель і забезпечує максимально інтуїтивний процес роботи з ними.

Редактор дає можливість повністю настроїти всі параметри малюнка та створити свій стиль. Існують також функції редагування на кшталт корекції кольору, трансформації та інших.

7. PaintTool SAI

PaintTool SAI
  • Платформа  Windows.
  • Ціна:  –

Високошвидкісний японський редактор растрових зображень з підтримкою різних форматів, який підійде для створення манги , аніме та коміксів. PaintTool SAI дозволяє одночасно обробляти відразу кілька файлів, вміє згладжувати лінії, забираючи невеликі огріхи, а також підтримує малювання за допомогою графічних планшетів.

Програма добре оптимізована та невибаглива до ресурсів. А завдяки простоті і мінімалістичному інтерфейсу повинна сподобатися

Оцініть статтю
Додати коментар