Як збільшити екран на ноутбуці

Технології

Далеко не всіх влаштовує картинка, яку видає монітор ноутбука, що є в розпорядженні. Іноді потрібно збільшити екран, його окрему область, змінити роздільну здатність, підвищити чіткість і розміри тексту, що відображається. Недосвідченому користувачеві досить складно розібратися з усім цим спочатку. А тому, якщо ви поставили подібне питання, ця стаття безумовно для вас.

Способи збільшення екрану на ноутбуці

Сьогодні ми розглянемо можливі способи збільшити екран ноутбука та зробити зображення максимально комфортним. Приклади, що розглядаються, наведені для найбільш популярної сьогодні Windows 10, якою обладнають більшу частину сучасних ноутбуків.

Параметри екрана

Це найпростіше рішення – вам не потрібно завантажувати жодних сторонніх програм і драйверів. Потрібно згорнути активні вікна, щоб опинитися на робочому столі, клацнути правою кнопкою мишки та в контекстному меню перейти до пункту «Параметри екрана».

Перед нами з’явиться меню параметрів екрана. Тут ми можемо змінити розмір тексту, додатків та інших елементів робочого столу, а також вікон, що відкриваються, за допомогою повзунка. Також можна змінити параметр екранної орієнтації (книжкова, альбомна, портретна та перевернуті варіанти).

Параметри - Налаштування екрана
Налаштовуємо зображення ноутбука у розділі «Параметри»

Тут є пункт «Додаткові параметри екрана». У параметрах “Дозвол” можна встановити зручніше розширення монітора. У списку буде відображено доступні параметри. Тут також можна налаштувати параметри екранного кольору та супутні параметри, включаючи чіткість тексту, його розміри, властивості вбудованої відеокарти тощо.

Панель управління

Можна натиснути ПКМ за кнопкою «Пуск» і в списку вибрати «Панель управління». У віконному меню знаходимо «Екран» і вибираємо його.

Панель керування - Екран
Переходимо до налаштувань екрана через Панель керування

Тут система запропонує змінити розмір графічних системних елементів та інші варіанти збільшення/налаштування екранного зображення. Перше гіперпосилання, виділене підкресленням – “використовуйте ці параметри екрана”. Вибравши її, ми по суті потрапимо в меню «Параметри екрану», яке було описано вище. Далі слідує ще один лінк «екранна лупа». Цей невеликий інструмент дозволяє змінювати розміри екрана та збільшувати його окремі області зручності. При переході за посиланням ми отримуємо маленьке віконце, яке у неактивному стані перетвориться на зображення лупи. Натиснувши на нього, ми знову отримаємо віконце управління збільшенням.

  • Кнопками + і – регулюється рівень збільшення, а у вкладці «Види» можна налаштувати спосіб.
  • “На весь екран” – дозволяє збільшувати велику область екрана і переміщатися по ній за допомогою курсору мишки.
  • “Збільшення” – до курсора мишки буде прикріплена прямокутна область, яка буде переміщатися разом з нею і збільшувати все у своїх межах.
  • «Закріплено» – перетворює верхню частину екрана на прямокутну лупу. У той час як у нижній частині ми водимо курсором мишки по робочому столу, у верхній частині відображається збільшене зображення ділянки, яких захоплений і прив’язаний до курсора, що переміщається.
  • Нарешті, тут присутня її одна опція – «встановити рівень масштабування, що настроюється». Система пропонує змінити розмір всіх елементів робочого стола за допомогою вибору відсоткового значення.
Налаштування параметрів екрану
Налаштовуємо параметри екрана, використовуючи різні інструменти

Також у налаштуваннях «Екрана» є опція зміни розміру тексту. У правому вікні вибираємо розмір якого тексту будемо змінювати (Заголовки вікон, Вікна повідомлень, Підказки тощо), а в лівому – бажаний розмір тексту. Також можна поставити галочку на опції відображення тексту жирним шрифтом.

Параметри відеокарти

Для цього можна використовувати параметри відеокарти. Цей спосіб складніший, оскільки вимагає встановлення додаткових драйверів, які, як правило, йдуть у комплекті з лептопом. Примітно, що цей варіант досить часто використовують власники ноутбуків Lenovo.

Беремо завантажувальний диск з драйверами відеокарти, встановлюємо з нього драйвери і перезавантажуємо пристрій. Тепер у панелі завдань ми побачимо значок відеокарти, яким потрібно клікнути ПКМ. У новому вікні нам буде запропоновано змінити роздільну здатність екрана.

Поєднання клавіш

Це найпростіший і найпоширеніший спосіб для більшості ноутбуків. Для збільшення екрану на ноутбуках передбачені спеціальні комбінації клавіш. Перебуваючи на робочому столі, натискаємо Ctrl у поєднанні з + або -. Плюсом ми збільшуємо екран, а мінусом зменшуємо. Цей варіант актуальний для всіх популярних версій Windows, включаючи XP, 7, 8 і 10.

Насамкінець невеликий лайфхак, як можна швидко і просто відрегулювати яскравість екрана ноутбука. Для ноутбуків в Windows передбачено спеціальний параметр. Щоб використовувати його, знаходимо у системному треї іконку акумулятора та натискаємо по ній ПКМ. У контекстному меню вибираємо пункт “Центр мобільності Windows”. 

Центр мобільності Windows
Змінюємо яскравість екрану з Центру мобільності

Перед нами з’явиться вікно із різними параметрами. Нас цікавить перший зліва — «Яскравість екрану». Тут є повзунок, за допомогою якого можна миттєво знизити або підвищити яскравість монітора.

Оцініть статтю
Додати коментар