Як вибрати хороший процесор для комп’ютера? Які процесори краще – Intel чи AMD? Скільки потрібно сучасному процесору ядер і чи завжди означає швидше? Чи варто вибирати процесор тільки за частотою і які ще характеристики варто звернути увагу? Коли достатньо вбудованої у процесор відеокарти?У статті Ви знайдете відповіді на ці та інші питання, а також таблицю продуктивності процесорів та список найкращих процесорів 2022 року за співвідношенням продуктивності та ціни (ціна-якість).
- Вибір виробника, надійність та розгін процесора
- Вибір виробника процесора.
- Надійність процесорів.
- Особливості сучасних процесорів.
- Модернізація та розгін процесора.
- Тактова частота та кількість ядер процесора
- Особливості вибору процесора комп’ютера
- Особливості вибору процесора із вбудованою відеокартою (гібридний процесор, APU)
- Материнські плати із вбудованими процесорами
- Найкращі процесори 2022 року за співвідношенням продуктивності та ціни
- Найдешевші процесори
- Найкращі бюджетні процесори
- Найкращі процесори середнього рівня
- Найкращі потужні процесори
- Найкращі дуже потужні процесори
- Найпотужніший процесор на даний момент
- Таблиця продуктивності та ціни процесорів (оновлено 28.01.2022 р.)
- Ультрабюджетні процесори
- Бюджетні процесори
- Процесори середнього рівня
- Потужні процесори
- Дуже потужні процесори
Вибір виробника, надійність та розгін процесора
Вибір виробника процесора.
Зробити це, здавалося б, дуже легко, тому що їх лише два: Intel і AMD. Але мало – це зовсім не означає просто, тому що у обох виробників є як плюси, і мінуси. Лідером з продажу зі значним відривом дуже довгий час був Intel, тому що раніше він мав більш сучасні технології виробництва та високу продуктивність топових моделей, але AMD з виходом процесорів Ryzen сильно зміцнила свої позиції і кілька років домінувала практично у всіх цінових категоріях, і лише з виходом процесорів Intel 10-го і пізніших поколінь ситуація поступово стала змінюватися на протилежну. В даний час відносний паритет щодо співвідношення продуктивності та ціни між процесорами AMD та Intel спостерігається тільки серед потужних і дуже потужних процесорів, у всіх інших нішах майже повністю домінує Intel,Шанувальниками та противниками обох виробників списані тисячі сторінок в Інтернеті шаблонними фразами типу “Intel випускає найкращі процесори” або “все одно AMD краще”, але не варто довіряти цьому шуму і при виборі процесора необхідно керуватися в основному порівнянням результатів тестів та актуальних цін.
Надійність процесорів.
Технології виробництва сучасних процесорів можна назвати близькими до досконалості, тому що вони виходять з ладу з внутрішніх причин вкрай рідко, лише 1-2 з 1000 за перші півроку, причому недорогі моделі значно рідші, ніж дорогі потужні процесори. Але при таких нікчемних показниках відмов можна сміливо сказати, що процесори – це дуже надійні пристрої, і ті одиниці виходів з ладу можуть виявитися наслідком не дуже рівних рук або прямих звивин деяких збирачів, а також результатом різних невдалих експериментів з розгону процесора.
Особливості сучасних процесорів.
У вартості всіх нових процесорів левову частку займає праця інженерів, проектувальників та маркетологів, а безпосередньо виробництво, особливо у великих партіях, зазвичай обходиться в кілька десятків доларів або навіть менше. Найчастіше виробляється невелика кількість видів процесорів із вбудованими відеокартами, а вся різноманітність моделей виходить після успішного чи невдалого проходження різних тестів: зменшується робоча частота, відключається або спрощується відеокарта, відключаються одне або кілька ядер, у процесі чого і виходять такі трохи дивні та неприродні речі , як 3- та 6-ядерні процесори.
Модернізація та розгін процесора.
Як правило, тільки одиниці змінюють з часом свій процесор на потужніший, тому при виборі процесора для комп’ютера варто прийняти як факт, що Ви не модернізуватимете його ніколи. Причин тому кілька, але майже всі вони упираються в наполегливе бажання виробників процесорів, материнських плат та інших комплектуючих підштовхнути Вас до покупки нової системи, а не модернізації старої. Зазвичай, середній час життя комп’ютера налічує до 8 років, тому краще вибрати процесор з деяким запасом.Ідея за допомогою розгону значно прискорити процесор дуже приваблива тільки на перший погляд, так як революційного прориву все одно домогтися не вдасться, тому що приріст продуктивності зазвичай не вище 20%, а ось витратитися на дорогу систему охолодження і наражатися на ризик повного виходу з ладу всієї системи від перегріву або з інших причин все ж таки доведеться. Оскільки нині (перша половина 2022 року) навіть недорогі процесори середнього рівня мають дуже гідну продуктивність, то експерименти з розгоном часто просто не мають сенсу.
Хороша відеокарта та швидкий SSD-диск можуть дати набагато більше ефекту, ніж розігнаний до напівнепритомності процесор.
Тактова частота та кількість ядер процесора
Поширена думка про те, що чим більше ядер і вище частота у процесора, тим швидше працює комп’ютер, значною мірою є неточним, тому що швидкість роботи системи часто відчувається не за максимальну її продуктивність, а по “чуйності”, тобто. швидкість виконання невеликих операцій типу запуску браузера або текстового редактора, яка безпосередньо залежить від типу жорсткого диска – швидкий SSD або значно повільніший класичний HDD. Тому щоб зібрати чи купити швидкий комп’ютер, Зовсім не обов’язково вибирати для нього найкращий процесор з доступних, тому що навіть відверто дешева зв’язка “хороший двоядерний процесор + швидкий SSD-диск для системи” часто викликає подив, тому що за відгуками покупців на такому комп’ютері все просто “літає”. Звичайно, крім важких ігор, тому що їм однозначно буде недостатньо продуктивності будь-якого двоядерного процесора.Найголовніше в процесорі не кількість ядер, а його повна продуктивність, але все ж таки спрощено можна сказати, що:
- 2 ядра – виключно для офісної роботи, Інтернету та найпростіших ігор;
- 4 ядра – для універсальних та недорогих ігрових комп’ютерів;
- 6-8 ядер – для середніх та потужних ігрових комп’ютерів;
- 10-12 ядер – для дуже потужних ігрових комп’ютерів;
- Вище 12 ядер – для екстремально потужних ігрових та спеціалізованих комп’ютерів (обробка фото чи відео тощо).
Варто зауважити, що купувати для простих завдань та роботи в Інтернеті потужні процесори немає сенсу, тому що в порівнянні з дешевшими моделями приріст швидкості роботи системи буде незначним, а весь потенціал процесора не буде розкритий.Здавалося б, що чим вище частота процесора, тим краще, але насправді це не завжди так. Наприклад, двоядерні Intel Celeron G3900 та J1800 працюють на близьких частотах, але перший за результатами тестів майже в 4 рази швидше, тому що швидкодія процесора залежить і від інших факторів. Найкращим показником реальної продуктивності конкретного процесора є результати тестів.
Особливості вибору процесора комп’ютера
Якщо проаналізувати результати тестів продуктивності процесорів та актуальні ціни, то можна зробити висновок, що у першій половині 2022 року найвище поєднання продуктивності та ціни (ціна-якість) мають процесори Intel 10-12 поколінь, при цьому серед AMD можна назвати лише кілька вигідних. для покупки моделей, а ось процесори Intel 6-9 поколінь найчастіше взагалі немає сенсу купувати. При цьому варто враховувати, що ціни на материнські плати під процесори Intel 12 покоління зараз ще надто високі, що може суттєво вплинути на загальну ціну комп’ютера .
- За ціною до 100 у. всі процесори мають цілком достатню швидкодію для більшості звичайних завдань і практично всіх простих ігор на вбудованій відеокарті, але окремо варто виділити AMD A8-9600 як відмінний кандидат для ультрабюджетних офісних та навчальних комп’ютерів, а також Intel Core i3-10100f, який не має вбудованої відеокарти , але при цьому має дуже високе поєднання продуктивності та ціни.
- За ціною 100-150 у. найбільш вигідні процесори Intel Core 10-12 поколінь, наприклад, i3-10100 та i3-10105 (з вбудованими відеокартами), а також i3-12100F та i3-10105F (без вбудованих відеокарт), купувати інші процесори у цьому ціновому діапазоні практично немає сенсу .
- За ціною 150-250 у. процесори Intel 10-12 поколінь мають у 2-3 рази більшу продуктивність, ніж аналогічні за ціною процесори Intel попередніх поколінь і більшість процесорів AMD. Найбільш вигідними серед процесорів Intel можна назвати Core i5-12400F, Core i5-11400F та Core i5-11400, а серед процесорів AMD – Ryzen Threadripper 1900X та Ryzen 5 2600.
- За ціною 250-400 у. як серед процесорів AMD, так і серед процесорів Intel є багато моделей, які мають гарне або навіть відмінне поєднання продуктивності та ціни (наприклад, Intel Core i5-12600K, i5-12600KF, i5-11600KF; AMD Ryzen 5 5600G, 5 PRO 5650G) , але водночас багато процесори старіших поколінь програє у 2-3 рази за ціною багатьом сучасним аналогічним за продуктивністю процесорам. Варто зауважити, що за результатами багатьох тестів процесори Intel дозволяють на ідентичних відеокартах мати в середньому на 5-10% вищий FPS, ніж того ж рівня процесори AMD.
- Найпотужніші процесори представлені AMD Ryzen 9, AMD Threadripper і Intel i9, але купувати такі процесори найчастіше нераціонально, тому що вони мають досить високу ціну, а для абсолютної більшості застосувань буде достатньо продуктивності трохи скромніших, але при цьому в кілька разів більш дешевих процесорів Intel i7 10-12 поколінь (наприклад, Core i7-12700K) або AMD Ryzen 7 5000 серії (наприклад, Ryzen 7 5800X).
Часто на форумах критикують фабричну (боксову, BOX) систему охолодження та наполегливо рекомендують використовувати від сторонніх виробників. Насправді ж боксові системи охолодження спроектовані спеціально для своїх процесорів, тому мають як мінімум хорошу якість та низький рівень шуму, а встановлення покращеної системи охолодження необхідне лише на найпотужніші процесори або при розгоні. Можливо, що причиною такої частої критики боксової системи охолодження є застарілий BIOS, тому що дуже часто після оновлення температура процесора падає на 5-12 градусів.
Особливістю багатьох радіаторів процесорів Intel є пластикові кліпси, за конструкцію яких їх часто критикують, так як при установці радіатора на своє місце вони іноді виходять з ладу, хоча все ж таки зазвичай через недосвідченість або неуважність. Також конструкція кріплення радіатора може сприяти згинання з часом недорогих материнських плат у районі процесора, що може призвести до їх несправності.
Конструкція більшості радіаторів процесорів AMD, як можна побачити на зображенні, значно краща, тому що вона зручніша, простіша, надійніша і передбачає наявність жорсткого кріплення на материнській платі, що унеможливлює її вигин. Також зручною є попередня версія, в якій використовується лише одна клямка, хоча і існують поодинокі випадки, коли пластиковий виступ кріплення радіатора на неякісних або дуже старих материнських платах відламується.
Особливості вибору процесора із вбудованою відеокартою (гібридний процесор, APU)
Більшість сучасних процесорів було б правильно називати гібридними, тому що вони включають не тільки безпосередньо обчислювальні ядра, але й інші компоненти, які раніше були в чіпсеті або взагалі встановлювалися окремо, в тому числі відеокарти. Навіть за сучасними мірками швидкодії багатьох вбудованих відеокарт достатньо із запасом для звичайних завдань, а в багатьох нових моделях – і для більшості сучасних ігор на мінімальних і навіть середніх налаштуваннях якості. Більш висока інтеграція компонентів спричиняє зменшення загального енергоспоживання і очікувано більш високу надійність комп’ютера, тому процесори з вбудованою відеокартою ідеально підходять для домашніх компактних мультимедійних центрів та офісних комп’ютерів.Так як як відеопам’ять використовується не швидка окрема графічна пам’ять, а значно повільніша оперативна пам’ять , то продуктивність вбудованої відеокарти гібридного процесора за визначенням не може бути дуже високою, і для повноцінних ігрових комп’ютерів все ж таки необхідна ігрова відеокарта хоча б середнього рівня. Але якщо ігри на середніх і максимальних налаштуваннях якості не планують жити на комп’ютері, бюджет дуже обмежений або в майбутньому планується модернізація ігрової відеокарти, то процесор з вбудованою відеокартою – це ідеальний варіант.
До середини 2015 року продуктивність вбудованих відеокарт у процесорах Intel не дозволяла називати їх ігровими початкового рівня навіть умовно, тому що їхня швидкодія була значно нижчою, ніж у відеокарт у процесорах AMD того ж рівня, але зараз вбудовані відеокарти у багатьох процесорах Intel 8-10 поколінь і особливо Intel 11-12 поколінь також мають дуже гідну продуктивність вбудованих відеокарт. Таким чином, вбудовані відеокарти в багатьох процесорах Intel 11-12 поколінь і AMD Ryzen роблять ці процесори дуже привабливими для покупки, так як вони мають дійсно хорошу продуктивність, яка в деяких моделях знаходиться майже на рівні дискретної NVidia GeForce GT 1030.В даний час (перша половина 2022 року) всі вбудовані відеокарти в процесорах Intel і AMD відмінно впораються з неігровими завданнями, з іграми найкраще впораються вбудовані відеокарти AMD Radeon Graphics (за наявності 6+ ядер, що працюють на частоті 1.7GHz і вище), Intel UHD Graphics 750, Intel UHD Graphics 770, а також трохи скромніші AMD Radeon Vega 8, AMD Radeon Vega 11, Intel UHD Graphics 630 та Intel UHD Graphics 730. Ці вбудовані відеокарти дають можливість пограти практично у всі старі та більшість сучасних ігор, хоча зазвичай на мінімальних параметрах якості.Варто зауважити, що продуктивність всіх вбудованих відеокарт сильно залежить від частоти оперативної пам’яті , але ще сильніше – від включеного двоканального режиму її роботи, тому що при роботі пам’яті в одноканальному режимі продуктивність вбудованої відеокарти дуже падає, приблизно в 1.5-2 рази.
Материнські плати із вбудованими процесорами
У материнських плат із вбудованими (впаяними) процесорами є дуже суттєві переваги – це низька ціна, невеликі розміри, енергоефективність та повна тиша в роботі при використанні SSD-диску та безшумного блоку живлення, причому абсолютна тиша спочатку здається неприродною, тому що більшість користувачів звикли. до більшого чи меншого шуму системного блоку . Головне призначення таких гібридів материнських плат та процесорів – основа для офісних комп’ютерів або HTPC (домашніх мультимедійних центрів, які зазвичай використовуються у парі з телевізором чи монітором).На жаль, зробити компактне та одночасно безшумне охолодження потужного процесора неможливо, тому зазвичай використовуються процесори з дуже скромними характеристиками. Тим не менш, всі вони дозволяють комфортно працювати в офісних програмах, Інтернеті, дивитися онлайн і офлайн відео, а також грати не тільки в прості ігри типу “Zuma” або “Весела ферма”, але і в деякі важчі.Материнські плати із вбудованими процесорами:
- Intel N3050, J1800, J3355 мають низьку продуктивність і призначені для найслабших завдань, хоча у парі із системним SSD-диском дозволяють цілком комфортно впоратися з офісною роботою та серфінгом по Інтернету;
- Intel J1900, N3160, N3700, J4005 і особливо Intel J3455, J4105, J4205, J5040 мають більш високу швидкодію, хоча все одно продуктивність цих процесорів за сучасними мірками є невисокою.
В даний час (перша половина 2022 року) асортимент цих дуже вигідних за співвідношенням продуктивності, ціни, розмірів і кількості тепла, що виділяється пристроїв дуже зменшився і прагне зникнути взагалі, хоча дуже довго для своїх завдань було вигідно купувати досить-таки старий, але дуже дешевий Intel Celeron J1900 у складі mini-ITX материнських плат з пасивним охолодженням (наприклад,
Asus J1900I-C ), на основі яких можна було збирати дешеві та повністю безшумні компактні комп’ютери, які у кооперації з SSD-дисками дозволяли добре вирішувати завдання, для яких вони та були задумані – невеликі за розміром офісні комп’ютери та домашні мультимедійні центри.
Найкращі процесори 2022 року за співвідношенням продуктивності та ціни
Для спрощення вибору процесори в таблиці нижче відсортовані за продуктивністю і згруповані за п’ятьма умовними групами, причому дуже важливим є співвідношення продуктивності та ціни (ККД) – чим воно вище, тим вигідніше покупка. Для наочності вищі значення ККД виділені зеленими відтінками, а нижчі – червоними. У таблиці процесорів присутні лише ті моделі, які були у продажу взимку 2022 хоча б у кількох з досліджених Інтернет-магазинів; Середні ціни вказані в умовних одиницях для небоксованих (без фабричної системи охолодження) процесорів і потрібні лише визначення ККД, насправді ціни можуть відрізнятися у різних регіонах та країнах, але загальний баланс продуктивності і ціни всіх процесорів у різних продавців буде приблизно той же.Дані про наявність та ціни взяті з популярних цінових агрегаторів, а результати тестів продуктивності процесорів та вбудованих відеокарт – з CPU Benchmark, GPU Benchmark та деяких інших джерел.
Найдешевші процесори
- AMD A8-9600 – один з найдешевших процесорів для ультрабюджетних комп’ютерів, який проте має цілком гідну продуктивність для своєї ціни та вбудовану відеокарту, якої буде достатньо для запуску всіх старих та невибагливих ігор;
- Intel Pentium G5900 , Intel Pentium G5905 – хороші процесори для найдешевших бюджетних комп’ютерів або тихих компактних мультимедійних центрів. Продуктивності цих процесорів буде достатньо майже для всіх звичайних завдань, а вбудовані відеокарти дозволяють грати у всі старі та невибагливі ігри.
Найкращі бюджетні процесори
- AMD Athlon 200GE, AMD Athlon 300GE та AMD Athlon 3000G – недорогі процесори для універсальних комп’ютерів початкового рівня. Їхньої продуктивності буде цілком достатньо для всіх звичайних завдань, а вбудованої відеокарти – для більшості старих і навіть деяких сучасних ігор на мінімальних налаштуваннях якості. Хороша основа для найдешевших ігрових комп’ютерів, тому що є сенс пізніше їх модернізувати дешевою відеокартою , але не вище GeForce GTX 1050 Ti.
- Intel Core i3-10100, Intel Core i3-10105– оптимальні 4-х ядерні процесори як база для середньобюджетних універсальних та ігрових комп’ютерів (ігри на середніх та максимальних налаштуваннях якості за наявності відповідної відеокарти, але не вище GeForce GTX 1660 SUPER), але й без дискретної відеокарти можна буде пограти у багато або навіть більшість сучасних ігор на мінімальних параметрах якості.
- Intel Core i3-10100f, Intel Core i3-10105f – дуже вигідні недорогі процесори для бюджетних ігрових комп’ютерів, але до них обов’язково потрібна дискретна відеокарта (не вище за GeForce GTX 1660 SUPER, ігри на середніх і максимальних налаштуваннях якості)
Найкращі процесори середнього рівня
- Intel Core i5-11400F або трохи слабший Intel Core i3-12100F та Intel Core i5-10400F – найкращі процесори для середніх ігрових комп’ютерів під будь-які відеокарти до рівня GeForce RTX 3060 Ti (ігри на високих та максимальних налаштуваннях якості).
Найкращі потужні процесори
- Intel Core i5-12600K, Intel Core i5-12600KF або трохи слабше, але значно дешевше Intel Core i5-12500 і особливо Intel Core i5-12400F – дуже вигідні процесори для потужних ігрових та спеціалізованих комп’ютерів з відмінним поєднанням продуктивності та ціни.
Найкращі дуже потужні процесори
- AMD Ryzen 9 3900X , а також трохи скромніше, але при цьому значно дешевше Intel Core i7-12700K та Intel Core i7-12700KF – дуже продуктивні процесори для потужних ігрових та спеціалізованих комп’ютерів, які дають максимальну швидкодію за цілком адекватною ціною.
Найпотужніший процесор на даний момент
AMD Ryzen Threadripper PRO 3995X – екстремально потужний 64-ядерний процесор, але з дуже низьким співвідношенням продуктивності та ціни. Його потужність дорівнює сумарній потужності всього лише 4 процесорів Intel Core i5-12500, але при цьому ціна вища в 25 разів, тому купувати такий дорогий і потужний процесор є сенс тільки зі “спортивного інтересу” або з метою витратити хоч кудись пристойну суму грошей. , оскільки практична цінність такої покупки дуже невисока.
Таблиця продуктивності та ціни процесорів (оновлено 28.01.2022 р.)
Модель процесора, сокету та вбудованої відеокарти | Тест процесора | Ціна у.о. | ККД | Тест відеокарти |
---|---|---|---|---|
ККД – співвідношення продуктивності та ціни (чим вище, тим вигідніше покупка); тест процесора та тест відеокарти – результати тесту продуктивності процесора та вбудованої відеокарти відповідно | ||||
Ультрабюджетні процесори | ||||
AMD PRO A6-8570E, AM4, Radeon R5, 4 ядра, 0,8 ГГц | 1489 | 42 | 18 | 455 |
AMD A6-9500E, AM4, Radeon R5, 4 ядра, 0,8 ГГц | 1841 | 40 | 23 | 455 |
AMD A6-9500, AM4, Radeon R5, 6 ядер, 1,0 ГГц | 1846 | 42 | 22 | 853 |
AMD A6-9550, AM4, Radeon R5, 6 ядер, 1,0 ГГц | 1943 | 46 | 21 | 853 |
AMD PRO A6-8580, AM4, Radeon R5, 6 ядер, 1,0 ГГц | 2046 | 46 | 22 | 853 |
Intel Celeron G3900, LGA1151, HD Graphics 510 | 2241 | 90 | 12 | 619 |
Intel Celeron G4900, LGA1151 v2, HD Graphics 610 | 2436 | 106 | 11 | 671 |
Intel Celeron G4930, LGA1151 v2, HD Graphics 610 | 2571 | 113 | 11 | 671 |
Intel Pentium G4400, LGA1151, HD Graphics 510 | 2604 | 90 | 14 | 619 |
Intel Celeron G5900, LGA1200, UHD Graphics 610 | 2762 | 58 | 24 | 732 |
Intel Celeron G5905, LGA1200, UHD Graphics 610 | 2869 | 58 | 25 | 732 |
Intel Celeron G5920, LGA1200, UHD Graphics 610 | 2870 | 66 | 22 | 732 |
Intel Celeron G5925, LGA1200, UHD Graphics 610 | 2873 | 61 | 24 | 732 |
AMD A8-9600, AM4, Radeon R7, 6 ядер, 0,9 ГГц | 3274 | 66 | 25 | 798 |
AMD A12-9800, AM4, Radeon R7, 8 ядер, 1,1 ГГц | 3339 | 85 | 20 | 993 |
AMD A12-9800E, AM4, Radeon R7, 8 ядер, 0,9 ГГц | 3466 | 80 | 22 | 812 |
Intel Pentium G4560, LGA1151, HD Graphics 610 | 3521 | 89 | 20 | 671 |
AMD A10-9700, AM4, Radeon R7, 6 ядер, 1,0 ГГц | 3535 | 80 | 22 | 887 |
AMD PRO A10-8770, AM4, Radeon R7, 6 ядер, 1,0 ГГц | 3559 | 80 | 22 | 887 |
AMD Athlon X4 950, AM4 | 3562 | 34 | 52 | – |
Intel Pentium Gold G5420, LGA1151 v2, UHD Graphics 610 | 3616 | 127 | 14 | 732 |
Intel Pentium Gold G5400, LGA1151 v2, UHD Graphics 610 | 3729 | 119 | 16 | 732 |
AMD Athlon X4 970, AM4 | 3749 | 53 | 35 | – |
Intel Pentium Gold G5600, LGA1151 v2, UHD Graphics 630 | 3769 | 115 | 16 | 1348 |
Бюджетні процесори | ||||
Intel Pentium Gold G6400, LGA1200, UHD Graphics 610 | 4137 | 97 | 21 | 732 |
AMD Athlon 200GE, AM4, Radeon Vega 3, 3 ядра, 1,0 ГГц | 4138 | 74 | 28 | 885 |
Intel Pentium Gold G6500, LGA1200, UHD Graphics 630 | 4147 | 80 | 26 | 1348 |
Intel Core i3-6100, LGA1151, HD Graphics 530 | 4172 | 179 | 12 | 981 |
AMD Ryzen 3 PRO 2100GE, AM4, Radeon Vega 3 | 4173 | 110 | 19 | 885 |
Intel Celeron G6900, LGA1700, UHD Graphics 710 | 4223 | 70 | 30 | 942 |
Intel Pentium Gold G6405, LGA1200, UHD Graphics 610 | 4280 | 99 | 22 | 732 |
Intel Core i3-7100, LGA1151, HD Graphics 630 | 4320 | 147 | 15 | 1134 |
Intel Pentium Gold G6505, LGA1200, UHD Graphics 630 | 4378 | 110 | 20 | 1348 |
Intel Pentium Gold G6600, LGA1200, UHD Graphics 630 | 4396 | 111 | 20 | 1348 |
AMD Athlon 3000G, AM4, Radeon Vega 3, 3 ядра, 1,1 ГГц | 4471 | 80 | 28 | 974 |
Intel Pentium Gold G6605, LGA1200, UHD Graphics 630 | 4517 | 111 | 20 | 1348 |
AMD Athlon 220GE, AM4, Radeon Vega 3, 3 ядра, 1,0 ГГц | 4518 | 83 | 27 | 885 |
AMD Athlon 300GE, AM4, Radeon Vega 3, 3 ядра, 1,1 ГГц | 4532 | 77 | 29 | 974 |
AMD Athlon Silver PRO 3125GE, AM4, Radeon Graphics, 3 ядра, 1,1 ГГц | 4633 | 99 | 23 | 974 |
Intel Core i5-6400, LGA1151, HD Graphics 530 | 5158 | 183 | 14 | 981 |
Intel Core i5-7400, LGA1151, HD Graphics 630 | 5517 | 219 | 13 | 1134 |
Intel Core i5-6500, LGA1151, HD Graphics 530 | 5658 | 265 | 11 | 981 |
AMD Ryzen 3 PRO 2200GE, AM4, Radeon Vega 8, 8 ядер, 1,1 ГГц | 5892 | 176 | 17 | 1596 |
Intel Core i3-8300, LGA1151 v2, UHD Graphics 630 | 5918 | 219 | 14 | 1348 |
Intel Core i5-7500, LGA1151, HD Graphics 630 | 6086 | 252 | 12 | 1134 |
Intel Core i5-6600, LGA1151, HD Graphics 530 | 6118 | 245 | 12 | 981 |
Intel Core i3-8100, LGA1151 v2, UHD Graphics 630 | 6146 | 154 | 20 | 1348 |
AMD Ryzen 3 1200, AM4 | 6293 | 93 | 34 | – |
AMD Ryzen 3 PRO 1200, AM4 | 6347 | 97 | 33 | – |
AMD Ryzen 3 1200 AF, AM4 | 6458 | 106 | 30 | – |
Intel Core i3-9100, LGA1151 v2, UHD Graphics 630 | 6621 | 166 | 20 | 1348 |
AMD Ryzen 3 PRO 2200G, AM4, Radeon Vega 8, 8 ядер, 1,1 ГГц | 6648 | 186 | 18 | 1596 |
Intel Core i3-9100F, LGA1151 v2 | 6760 | 123 | 27 | – |
AMD Ryzen 3 2200G, AM4, Radeon Vega 8, 8 ядер, 1,1 ГГц | 6790 | 186 | 18 | 1596 |
AMD Ryzen 3 1300X, AM4 | 6888 | 126 | 27 | – |
AMD Ryzen 3 PRO 3200G, AM4, Radeon Vega 8, 8 ядер, 1,25 ГГц | 7048 | 205 | 17 | 1813 |
AMD Ryzen 3 3200G, AM4, Radeon Vega 8, 8 ядер, 1,25 ГГц | 7199 | 199 | 18 | 1813 |
AMD Athlon Gold 3150GE, AM4, Radeon Graphics, 3 ядра, 1,1 ГГц | 7212 | 156 | 23 | 974 |
Intel Core i3-9300, LGA1151 v2, UHD Graphics 630 | 7279 | 192 | 19 | 1348 |
AMD Ryzen 3 3200GE, AM4, Radeon Vega 8, 8 ядер, 1,2 ГГц | 7408 | 192 | 19 | 1741 |
AMD Athlon Gold 3150G, AM4, Radeon Graphics, 3 ядра, 1,1 ГГц | 7702 | 166 | 23 | 974 |
Intel Core i7-6700, LGA1151, HD Graphics 530 | 8068 | 431 | 9 | 981 |
Intel Core i7-7700, LGA1151, HD Graphics 630 | 8633 | 424 | 10 | 1134 |
AMD Ryzen 5 2400G, AM4, Radeon Vega 11, 11 ядер, 1,25 ГГц | 8736 | 265 | 16 | 1820 |
Intel Core i3-10100, LGA1200, UHD Graphics 630 | 8832 | 130 | 34 | 1348 |
Intel Core i3-10100F, LGA1200 | 8870 | 93 | 48 | – |
Intel Core i3-10105, LGA1200, UHD Graphics 630 | 8948 | 127 | 35 | 1348 |
Intel Core i7-6700K, LGA1151, HD Graphics 530 | 8948 | 437 | 10 | 981 |
AMD Ryzen 5 3350G, AM4, Radeon Graphics, 10 ядер, 1,3 ГГц | 9043 | 215 | 21 | 2272 |
Intel Core i3-10105F, LGA1200 | 9151 | 106 | 43 | – |
Intel Core i5-8400, LGA1151 v2, UHD Graphics 630 | 9225 | 231 | 20 | 1348 |
Intel Core i3-10300, LGA1200, UHD Graphics 630 | 9329 | 172 | 27 | 1348 |
AMD Ryzen 5 2500X, AM4 | 9462 | 179 | 26 | – |
Intel Core i5-9400, LGA1151 v2, UHD Graphics 630 | 9495 | 203 | 23 | 1348 |
AMD Ryzen 5 PRO 3350G, AM4, Radeon Graphics, 10 ядер, 1,3 ГГц | 9515 | 212 | 22 | 2272 |
Intel Core i5-9400F, LGA1151 v2 | 9546 | 179 | 27 | – |
Intel Core i5-8500, LGA1151 v2, UHD Graphics 630 | 9611 | 252 | 19 | 1348 |
AMD Ryzen 5 PRO 3350GE, AM4, Radeon Graphics, 10 ядер, 1,2 ГГц | 9643 | 209 | 23 | 2097 |
Intel Core i5-9500, LGA1151 v2, UHD Graphics 630 | 9791 | 219 | 22 | 1348 |
Intel Core i7-5820K, LGA2011 v3 | 9817 | 490 | 10 | – |
Процесори середнього рівня | ||||
Intel Core i3-10320, LGA1200, UHD Graphics 630 | 10130 | 183 | 28 | 1348 |
Intel Core i5-8600K, LGA1151 v2, UHD Graphics 630 | 10181 | 298 | 17 | 1348 |
Intel Core i5-9500F, LGA1151 v2 | 10320 | 219 | 24 | – |
Intel Core i5-9600, LGA1151 v2, UHD Graphics 630 | 10487 | 276 | 19 | 1348 |
Intel Core i7-6800K, LGA2011 v3 | 10615 | 504 | 11 | – |
Intel Core i5-9600K, LGA1151 v2, UHD Graphics 630 | 10793 | 225 | 24 | 1348 |
AMD Ryzen 3 PRO 4350G, AM4, Radeon Graphics, 6 ядер, 1,7 ГГц | 10816 | 252 | 21 | 2292 |
Intel Core i5-9600KF, LGA1151 v2 | 10837 | 212 | 26 | – |
AMD Ryzen 3 4300GE, AM4, Radeon Graphics, 6 ядер, 1,7 ГГц | 11437 | 245 | 23 | 2292 |
Intel Core i5-10400, LGA1200, UHD Graphics 630 | 12337 | 186 | 33 | 1348 |
Intel Core i5-10400F, LGA1200 | 12435 | 159 | 39 | – |
AMD Ryzen 5 3500, AM4 | 12860 | 252 | 26 | – |
Intel Core i7-8700, LGA1151 v2, UHD Graphics 630 | 13053 | 371 | 18 | 1348 |
Intel Core i5-10500, LGA1200, UHD Graphics 630 | 13131 | 232 | 28 | 1348 |
AMD Ryzen 5 2600, AM4 | 13199 | 239 | 28 | – |
AMD Ryzen 5 3500X, AM4 | 13349 | 225 | 30 | – |
Intel Core i7-9700, LGA1151 v2, UHD Graphics 630 | 13394 | 326 | 21 | 1348 |
Intel Core i7-9700F, LGA1151 v2 | 13498 | 313 | 22 | – |
Intel Core i3-12100, LGA1700, UHD Graphics 730 | 13789 | 164 | 42 | 1521 |
Intel Core i7-8700K, LGA1151 v2, UHD Graphics 630 | 13884 | 384 | 18 | 1348 |
Intel Core i5-10600, LGA1200, UHD Graphics 630 | 14020 | 256 | 27 | 1348 |
Intel Core i3-12100F, LGA1700 | 14420 | 146 | 49 | – |
Intel Core i7-9700K, LGA1151 v2, UHD Graphics 630 | 14559 | 345 | 21 | 1348 |
Intel Core i7-9700KF, LGA1151 v2 | 14560 | 351 | 21 | – |
Intel Core i5-10600KF, LGA1200 | 14570 | 232 | 31 | – |
Intel Core i5-10600K, LGA1200, UHD Graphics 630 | 14571 | 245 | 30 | 1348 |
Intel Core i5-10600KA, LGA1200, UHD Graphics 630 | 14617 | 301 | 24 | 1348 |
AMD Ryzen 7 PRO 2700, AM4 | 15147 | 292 | 26 | – |
AMD Ryzen 7 2700, AM4 | 15662 | 265 | 30 | – |
AMD Ryzen 5 PRO 4650G, AM4, Radeon Graphics, 7 ядер, 1,9 ГГц | 16446 | 285 | 29 | 2570 |
AMD Ryzen Threadripper 1900X, TR4 | 16983 | 221 | 38 | – |
Intel Core i9-9900, LGA1151 v2, UHD Graphics 630 | 17001 | 437 | 19 | 1348 |
Intel Core i7-10700F, LGA1200 | 17040 | 325 | 26 | – |
Intel Core i5-11400, LGA1200, UHD Graphics 730 | 17118 | 219 | 39 | 1521 |
Intel Core i7-10700, LGA1200, UHD Graphics 630 | 17127 | 384 | 22 | 1348 |
Intel Core i7-7820X, LGA2066 | 17335 | 676 | 13 | – |
Intel Core i5-11400F, LGA1200 | 17472 | 192 | 46 | – |
Intel Core i5-11500, LGA1200, UHD Graphics 750 | 17765 | 225 | 39 | 2028 |
AMD Ryzen 5 3600, AM4 | 17835 | 258 | 35 | – |
Потужні процесори | ||||
Intel Core i9-9820X, LGA2066 | 18240 | 543 | 17 | – |
Intel Core i7-9800X, LGA2066 | 18241 | 596 | 15 | – |
Intel Core i5-11600, LGA1200, UHD Graphics 750 | 18462 | 258 | 36 | 2028 |
Intel Core i9-9900KF, LGA1151 v2 | 18741 | 384 | 24 | – |
Intel Core i9-9900K, LGA1151 v2, UHD Graphics 630 | 18781 | 391 | 24 | 1348 |
AMD Ryzen 5 3600XT, AM4 | 18803 | 351 | 27 | – |
Intel Core i5-12400, LGA1700, UHD Graphics 730 | 19137 | 258 | 37 | 1521 |
Intel Core i7-10700KF, LGA1200 | 19201 | 384 | 25 | – |
Intel Core i7-10700K, LGA1200, UHD Graphics 630 | 19377 | 404 | 24 | 1348 |
AMD Ryzen 5 5600G, AM4, Radeon Graphics, 7 ядер, 1,9 ГГц | 19889 | 311 | 32 | 2570 |
Intel Core i5-11600K, LGA1200, UHD Graphics 750 | 19947 | 292 | 34 | 2028 |
Intel Core i5-11600KF, LGA1200 | 19955 | 278 | 36 | – |
Intel Core i5-12400F, LGA1700 | 20465 | 223 | 46 | – |
AMD Ryzen 7 PRO 4750G, AM4, Radeon Graphics, 8 ядер, 2,1 ГГц | 20569 | 398 | 26 | 2626 |
Intel Core i9-10900, LGA1200, UHD Graphics 630 | 20598 | 471 | 22 | 1348 |
Intel Core i7-11700, LGA1200, UHD Graphics 750 | 20928 | 391 | 27 | 2028 |
AMD Ryzen 5 PRO 5650G, AM4, Radeon Graphics, 7 ядер, 1,9 ГГц | 20982 | 318 | 33 | 2570 |
Intel Core i9-10900F, LGA1200 | 21026 | 424 | 25 | – |
Intel Core i5-12500, LGA1700, UHD Graphics 770 | 21073 | 265 | 40 | 2262 |
Intel Core i9-7900X, LGA2066 | 21295 | 1087 | 10 | – |
Intel Core i7-11700F, LGA1200 | 21583 | 364 | 30 | – |
Intel Core i5-12600, LGA1700, UHD Graphics 770 | 21925 | 311 | 35 | 2262 |
AMD Ryzen 5 5600X, AM4 | 22146 | 338 | 33 | – |
AMD Ryzen 7 PRO 5750GE, AM4, Radeon Graphics, 8 ядер, 2,0 ГГц | 22502 | 411 | 27 | 2836 |
AMD Ryzen 7 5700GE, AM4, Radeon Graphics, 8 ядер, 2,0 ГГц | 22566 | 437 | 26 | 2836 |
AMD Ryzen 7 3700X, AM4 | 22758 | 364 | 31 | – |
Intel Core i9-10900X, LGA2066 | 22792 | 716 | 16 | – |
Intel Core i9-10850K, LGA1200, UHD Graphics 630 | 23243 | 477 | 24 | 1348 |
Intel Core i9-10850KA, LGA1200, UHD Graphics 630 | 23243 | 477 | 24 | 1348 |
AMD Ryzen 7 3800X, AM4 | 23304 | 404 | 29 | – |
Intel Core i9-11900, LGA1200, UHD Graphics 750 | 23494 | 510 | 23 | 2028 |
Intel Core i9-10900KF, LGA1200 | 23750 | 504 | 24 | – |
AMD Ryzen 7 3800XT, AM4 | 23859 | 411 | 29 | – |
Intel Core i9-10900K, LGA1200, UHD Graphics 630 | 23906 | 537 | 22 | 1348 |
Intel Core i9-11900F, LGA1200 | 24232 | 484 | 25 | – |
Intel Core i7-11700KF, LGA1200 | 24325 | 391 | 31 | – |
AMD Ryzen 7 5700G, AM4, Radeon Graphics, 8 ядер, 2,0 ГГц | 24657 | 404 | 31 | 2836 |
Intel Core i7-11700K, LGA1200, UHD Graphics 750 | 24997 | 417 | 30 | 2028 |
AMD Ryzen 7 PRO 5750G, AM4, Radeon Graphics, 8 ядер, 2,0 ГГц | 25466 | 404 | 32 | 2836 |
Intel Core i9-11900K, LGA1200, UHD Graphics 750 | 25635 | 596 | 22 | 2028 |
Intel Core i9-11900KF, LGA1200 | 25672 | 563 | 23 | – |
Intel Core i9-12900F, LGA1700 | 25884 | 596 | 22 | – |
Intel Core i9-10920X, LGA2066 | 26699 | 835 | 16 | – |
Intel Core i5-12600K, LGA1700, UHD Graphics 770 | 26711 | 351 | 38 | 2262 |
Intel Core i5-12600KF, LGA1700 | 26816 | 345 | 39 | – |
Intel Core i9-9940X, LGA2066 | 28414 | 729 | 19 | – |
AMD Ryzen 7 5800X, AM4 | 28447 | 424 | 34 | – |
Intel Core i9-10940X, LGA2066 | 28714 | 928 | 15 | – |
Дуже потужні процесори | ||||
Intel Core i9-9960X, LGA2066 | 31144 | 1590 | 10 | – |
Intel Core i9-9980XE, LGA2066 | 32072 | 2121 | 8 | – |
Intel Core i7-12700, LGA1700, UHD Graphics 770 | 32117 | 457 | 35 | 2262 |
AMD Ryzen 9 3900X, AM4 | 32792 | 577 | 28 | – |
Intel Core i7-12700K, LGA1700, UHD Graphics 770 | 32813 | 497 | 33 | 2262 |
Intel Core i7-12700KF, LGA1700 | 32989 | 484 | 34 | – |
Intel Core i9-10980XE, LGA2066 | 33602 | 1180 | 14 | – |
AMD Ryzen 9 3950X, AM4 | 39166 | 795 | 25 | – |
AMD Ryzen 9 5900X, AM4 | 39513 | 596 | 33 | – |
Intel Core i9-12900K, LGA1700, UHD Graphics 770 | 40023 | 702 | 29 | 2262 |
AMD Ryzen Threadripper PRO 3955X, sWRX8 | 40183 | 1352 | 15 | – |
Intel Core i9-12900KF, LGA1700 | 40373 | 702 | 29 | – |
AMD Ryzen 9 5950X, AM4 | 46176 | 901 | 26 | – |
AMD Ryzen Threadripper 3960X, TRX4 | 54688 | 1643 | 17 | – |
AMD Ryzen Threadripper PRO 3975X, sWRX8 | 62728 | 3340 | 9 | – |
AMD Ryzen Threadripper 3970X, TRX4 | 63985 | 2121 | 15 | – |
AMD Ryzen Threadripper 3990X, TRX4 | 81091 | 4970 | 8 | – |
AMD Ryzen Threadripper PRO 3995X, sWRX8 | 85073 | 6627 | 6 | – |
Як правильно вибрати хороший процесор – головне питання, відповідь на яке необхідно знати при покупці нового комп’ютера, і якщо узагальнити результати тестів та середні ціни, то вибрати найкращий процесор за своїми грошима зовсім нескладно. І хоча процесор – це головне, але лише початок, тому що щоб зібрати хороший надійний комп’ютер , необхідно ще вибрати й інші комплектуючі (материнську плату, відеокарту , оперативну пам’ять і т.д.)