Як очистити iPhone?

IOS

Якщо вашому «яблучному» гаджету стукнуло півроку і більше, то покрокова інструкція, яка розповідає, як очистити iPhone від кешу, історії та даних вам точно знадобиться

Новий смартфон «тільки з коробки» працює практично блискавично: завдання вистачає на льоту, на кліки по іконках реагує за секунду до натискання. Але яблучні аксесуари не виняток із загального правила: чим активніше ви користуєтеся телефоном. що більше програм встановлюєте, що частіше зберігаєте паролі, то швидше переповниться доступний обсяг вбудованої пам’яті. І настає криза: якщо на початку використання на телефоні вистачало місця для десятків додатків та кількох сотень фото, то зараз гаджет лається навіть при спробі оновити умовний WhatsApp. У бородатому анекдоті новий російський рекомендував викидати машину, як тільки в неї заб’ється попільничка. Ми так робити не будемо, і зараз докладно розберемося, як повернути телефону швидкість та жвавість, очистити iPhone від кешу, історії даних.

Як очистити iPhone від сміття, якщо воно у вас в руках

“Хвости” віддалених додатків, мільйон листівок з Viber, звукові повідомлення з Контакту, запаси Safari – іноді інформаційний мотлох на iPhone займає більше гігабайта дорогоцінної пам’яті. Як звільнити місце, не жертвуючи дорогоцінними фото та потрібними даними? Для цього потрібно почистити кеш на iPhone без втрати даних без звернення до сервісного центру.

Як очистити кеш на iPhone через iTunes без втрат даних

Найпростіший спосіб очистити iPhone від кешованих даних (тієї інформації, яку браузери і багато програм зберігають на телефоні для швидкодії) – скористатися програмою iTunes. Для цього у вас має бути сам гаджет, комп’ютер на Windows або макосі та спеціальний провід для підключення пристрою Lightening

 1. У меню «Налаштування» у розділі «Ім’я пристрою – iCloud – Знайти iPhone» відключаємо цю функцію.
 2. Підключаємо пристрій до комп’ютера, вмикаємо iTunes.
 3. У розділі «Огляд» створіть резервну копію пристрою, вірніше, його вмісту. У цій копії зберігаються лише головні файли додатків, а ось все супутнє сміття зникне.
 4. У тому ж розділі вибираємо функцію «Відновити із резервної копії»
 5. Оцінити обсяг простору, що звільнився, можна на смартфоні. Подивитися, скільки місця у вас залишилося, можна в розділі “Налаштування – Основні – Сховище”.
Новий смартфон «тільки з коробки» працює практично блискавично. Фото: pixabay.com
Новий смартфон «тільки з коробки» працює практично блискавично. Фото: pixabay.com

Як очистити «Інше» на iPhone

З самого iPhone ви зможете побачити лише обсяг зайнятої пам’яті. Якщо ж вам потрібна більш повна деталізація, ласкаво просимо до iTunes. Тут, у меню огляд, розташований індикатор стану пам’яті. Весь її вміст поділено на кілька категорій. Це програми, фотографії, відео, аудіо, документи, книги… а також таємниче інше. В операційних системах нижче восьмої версії до неї входили і нагадування, і вкладення повідомлень, інформація про діагностику, голосові записи. Тепер вміст категорії більш структурований: інший — це налаштування iOS, голоси звукових помічників, дані про систему і цей кеш. Сюди потрапляють ваші музика, відео фотографії, якщо ви дивитеся їх в онлайн, потоковою передачею. Щоб не перериватися постійно на дозавантаження, розумний телефон зберігає інформацію трохи вперед. І цим займає місце у пам’яті.

Очищення кешованих фото, відео, музики

Видалити весь непотрібний масив даних, не розбираючись у тому, звідки вони взялися, можна, якщо відновити телефон до заводських налаштувань для боротьби з кешем. У цьому випадку рекомендуємо зберегти резервну копію (туди дані, що кешуються, не потрапляють). Потім через «Налаштування — Основні — Скинути» знайдіть функцію «Стерти контент та налаштування». Це дозволить відновити колишній стан телефону, як у момент купівлі.

Очищення кешу в програмах

Найсмітніші програми на телефоні – це різні месенджери. Найпростіший спосіб позбавитися їх кешу — просто видалити, а потім встановити програму заново. У цьому випадку з прихованих папок будуть видалені всі фотографії, звуки та відео, які телефон довантажував до цього. Це може бути кілька гігабайт інформації!

Якщо видалити програму ви не хочете, а всередині неї немає функції очищення кешу, скористайтеся програмою очищення кеш пам’яті. Серед корисних – Magic Phone Cleaner, Battery Saver. Ці програми дають змогу очистити кеш одним натисканням, а потім можна стежити за наповненням пам’яті.

Як очистити історію Safari

Це можна зробити прямо на самому iPhone. Для цього зайдіть у розділ “Основні”, вибирайте вкладку “Сховище”. Тут натисніть “Керувати”. Вибираємо програму Safari, натискаємо на «документи та дані» і надалі вам запропонують Resert account cache. Погоджуйтесь. Також це можна зробити через Налаштування: тут знайдіть веб-браузер, натисніть на рядок та виберіть опцію: «Очистити історію та дані сайтів».

Якщо у вас стоїть інший браузер, наприклад Chrome, чистити кеш доведеться з програми: тут потрібно вибрати Меню, налаштування, особисті дані та функцію – почистити кеш. Також можна видалити дані для автозаповнення. Це корисно і в тому випадку, якщо ви не хочете розкривати іншим свої інтереси та історію пошуку.

Що робити, щоб заощаджувати пам’ять iPhone

 • Багато кешу утворює Siri. Для стирання його вмикайте та вимикайте функцію раз на кілька днів.
 • Перевірте альбом із віддаленими фотографіями та видаліть їх до кінця.
 • Вимкніть фонове оновлення для більшості програм.
 • Видаляйте відео та фото додатків у повідомленнях. Забороняйте телефону зберігати оригінали фото та відео.

Що робити, щоб заощаджувати пам’ять iPhone

Розберемося, яку інформацію потрібно видаляти з iPhone перед продажем.

Отже, ви вирішили продати свій гаджет, але зовсім не хочете розділяти з його майбутнім власником мрії особисту інформацію. При цьому видаляти всі дані безповоротно теж не хочеться – попереду нові айфони, і календарі з нагадуванням ще знадобляться.

Для того щоб видалити особисті дані з iPhone під час продажу потрібно:

 1. Створити резервну копію даних у пристрої через Установки.
 2. Вийдіть з iCloud, iTunes Store та App Store. Потім виконайте вихід. Для цього на пристроях із системою старше 10.3 у меню Налаштування знайдіть кнопку «Вийти». Введіть пароль та натисніть «Вимкнути». Для попередніх версій ОС шукайте цю кнопку в розділі «Налаштування» — iCloud. Двічі натисніть «Вийти» та введіть свій Apple ID. Потім натисніть «Вийти» у меню «Налаштування iTunes Store та App Store»
 3. У розділі «Основні» меню «Установки» натисніть скидання, а потім виберіть «Стерти контент та налаштування».
 4. Спокійно продавайте чистий телефон. При повному стиранні даних вимикається функція блокування активації в Знайти iPhone

Що робити, щоб заощаджувати пам’ять iPhone

 • Що робити, якщо ви продали або втратили телефон і залишилися всі цінні дані?
 • По-перше, можна попросити покупця провести всі дії з попереднього розділу.
 • Якщо на пристрої було увімкнено функцію «Знайти iPhone», зайдіть у iCloud, виберіть свій пристрій і натисніть «Стерти». Це працює навіть віддалено.
 • Також на сайті iCloud можна видалити дані кредитних або дебетових карток у службі ApplePay.
Оцініть статтю
Додати коментар