Як розрахуватись телефоном?

Утримувачі банківських карток вже звикли до безконтактної оплати та із задоволенням прикладають картки до терміналів. Тепер, коли всі знають, як розплачуватись карткою, час переходити на новий рівень: оплата за допомогою смартфона. Розповідаємо, як оплачувати телефоном замість картки банку, та як налаштувати таку оплату на телефонах різних виробників.

Як працює безконтактна оплата телефоном?

Оплата смартфоном здійснюється за допомогою передачі даних вашої банківської картки за протоколом NFC (Near-Field Communication). 

Ви встановлюєте на телефон додаток для безконтактної оплати, вносите до нього реквізити своїх банківських карток, включаєте NFC — і можна не брати картку в магазин. На касі ви просто прикладаєте до терміналу телефон і оплачуєте покупки. Для того щоб платити смартфоном, не обов’язково включати мобільний інтернет: достатньо наявності NFC. Зазвичай функцію можна активувати у шторці.

Чіп NFC є в більшості сучасних смартфонів навіть бюджетних. Якщо ви використовуєте старий телефон, можна додати цей модуль вручну. 

Для оплати через NFC смартфони використовують різні програми, але всі вони влаштовані за одним принципом: для початку треба додати в програму свою картку (або картки), вказавши всі дані про неї. Додаток запитатиме номер, термін дії, ім’я власника, пароль CVC. Якщо ви використовуєте камеру для сканування карти , частина інформації буде введена автоматично. Далі вам треба буде підтвердити прив’язку картки до платіжної системи – зазвичай для цього використовується смс-код від банку.

Плюси та мінуси оплати смартфоном

Навіщо взагалі налаштовувати оплату за допомогою телефону?

 • Не потрібно носити із собою пластикову картку. Можна виходити з дому взагалі без гаманця та без проблем оплачувати покупки.
 • Безпека. Якщо ви втратите картку, її можуть знайти та використати. Смартфон зазвичай захищений кодом або іншим способом ідентифікації за допомогою клавіатури або сканера відбитка пальця, так що дістатися даних карти буде складніше.

Але є й незручності. Іноді касири відмовляють у безконтактній оплаті, наприклад, якщо в магазині застаріла модель терміналу, яка не підтримує таких платежів. За кордоном також все ще поширені термінали, які не працюють із популярними в Росії системами платежів.

Як платити за допомогою айфону: Apple Pay

Для безконтактної оплати на iPhone використовується система Apple Pay та програма Wallet. Список банків, які співпрацюють з Apple Pay, можна подивитися в списку, що постійно оновлюється, на сайті Apple (знайдіть розділ «Україна»).

Для встановлення та використання Apple Pay вам знадобиться:

 • iPhone 6 або нова модель;
 • банківська картка;
 • остання версія операційної системи iOS доступна для вашої моделі iPhone;
 • ідентифікатор Apple ID.

Після додавання картки до Wallet буде достатньо розблокувати айфон і піднести його до терміналу для оплати. Про успішну транзакцію сповістить звуковий сигнал.

Як платити телефоном Samsung: Samsung Pay

Як платити телефоном Samsung: Samsung Pay

Якщо у вас апарат Samsung, настійно рекомендуємо використовувати фірмовий додаток Samsung Pay. Справа в тому, що це єдина платіжна система, якою можна платити не лише в безконтактних терміналах, а й з магнітною смугою (тобто, де треба провести карткою чи вставити її у термінал). Це можливо завдяки унікальній технології Magnetic Secure Transmission.

 Для використання Samsung Pay вам знадобиться:

 • смартфон Samsung із чіпом NFC;
 • операційна система Android не нижче 4.4.4;
 • зареєстрований обліковий запис Samsung.

Як платити будь-яким Android-смартфоном: Google Pay

Для будь-яких інших гаджетів на базі Андроїд, що підтримують NFC, передбачено програму Google Pay. Він або вже вбудований у ваш мобільний пристрій, або його можна встановити з Google Play.

Завантажити Google Pay

Список платіжних карток, які можна додати до програми Google Pay, вказано на офіційному сайті програми . Крім того, для використання платіжної системи вам знадобиться:

 • смартфон з версії Android 5.0. і вище та підтримкою NFC;
 • відсутність root-доступу на пристрої;
 • нерозблокований завантажувач Android;
 • авторизація в обліковому записі Google.

Після цього можна платити телефоном у всіх терміналах, які підтримують Google Pay. На них наклеєно відповідну піктограму з логотипом платіжної системи.

Оцініть статтю
Додати коментар