Як очистити кеш на комп’ютері

Windows

Кеш-пам’ять стала використовуватися в ранніх версіях Windows. Це системне сховище дозволяє тимчасово зберігати інформацію, яка може знадобитися оперативної пам’яті комп’ютера. Доступ до даних, що знаходяться в КЕШ відбувається набагато швидше, ніж до даних на зовнішньому модулі пам’яті.

Найчастіше в кеш-пам’яті зберігаються файли, що містять результати обчислень та роботи системних програм. Крім цього, система сюди зберігає файли з інформацією про поточні процеси та роботу всіх компонентів.

У чому суть кеша і чому його треба періодично очищати?

Кеш-пам’ять дозволяє організовувати швидкий доступ до популярних файлів. Однак що робити, якщо таких файлів ставати занадто багато? Кожне відео сприймається комп’ютером як важливе, і зберігається у цій папці. Як результат, кеш-пам’ять комп’ютера стає справжнім звалищем, де зберігаються непотрібні документи і файли мультимедіа, що втратили свою цінність.

Якщо комп’ютер почав підвисати, то можливо проблема саме в КЕШ і перш ніж бігти і купувати більше оперативної пам’яті і ще потужніший процесор, слід спробувати почистити ваш кеш.

Де знаходиться кеш-пам’ять комп’ютера?

У роботі з персональним комп’ютером користувачеві варто знати, де розташовані основні папки, в яких зберігається весь кеш і періодично чистити його вручну або за допомогою спеціальних програм.

Почнемо з Internet Explorer. Щоб знайти папку з кешем Internet Explorer, вам потрібно відкрити Провідник і в рядку пошуку знайти папку з назвою Temporary Internet Files. У цій папці весь кеш Internet Explorer.

У роботі з Mozilla Firefox кеш варто шукати на диску С. Відкривши Провідник введіть у пошуковий рядок C:UsersІм’я користувачаAppDataLocalMozillaProfilesxxxxx.default. У папці Default зберігатиметься весь кеш браузера.

Яким чином можна скинути кеш на комп’ютері та на диску С?

Для очищення кешу персонального комп’ютера можна скористатися стандартними засобами Windows або вдатися до послуг програм сторонніх розробників.

Стандартне очищення Windows є ефективним, але кропітким варіантом, який не підійде всім користувачам ПК. Весь процес очищення кешу за допомогою вбудованих інструментів поділено на 3 етапи:

 • очищення DNS-кешу;
 • очищення thumbnails кешу;
 • очищення безпосередньо кеш-пам’яті.

Про все по порядку.

DNS-кеш використовується для зберігання записів про запити комп’ютера до різних серверів. При повторному зверненні до конкретного сервера видається запис із кеш-пам’яті, що дозволяє уникнути непотрібних запитів. DNS оновлюємо в тому випадку, якщо потрібно, щоб усі дані на сайті оновилися.

Для очищення DNS-кешу відкриваємо командний рядок.

Зробити це можна кількома способами. Найпростіше з них: Натискаємо Пуск – Всі Програми – Стандартні – Командний рядок

Запуск командного рядка

Після вибору відкриється вікно DOS, у якому можна водити всілякі команди.

Вводимо ключ – ipconfig /flushdns , який має очистити DNS-кеш комп’ютера.

Очищення DNS кешу

На Windows 7 командний рядок слід запускати від імені Адміністратора.

Перший крок успішно завершено. Наступним у нас стоїть очищення thumbnails кешу. Даний варіант кеша є файлом, який містить збережені мініатюри картинок на комп’ютери. Завдяки цьому після повторного звернення до папки з картинками їх завантаження проходить набагато швидше. Даний вид кеш-пам’яті особливої ​​важливості не є, і при бажанні його можна зовсім відключити.

Для очищення thumbnails кеша слід скористатися системною утилітою очищення диска. Для її виклику натискаємо Пуск – Усі програми – Стандартні – Службові Програми – Очищення Диска

Очищення диска засобами Windows

У цій програмі потрібно вибрати диск, на якому розміщується операційна система. У нашому випадку це диск C, вибираємо його зі списку та натискаємо ОК.

Очищення диска С

Все, thumbnails кеш очищений. Якщо ви вважаєте, що це зайва розкіш для комп’ютера, його можна відключити в будь-який момент.

Для цього зайдемо в Мій Комп’ютер і у вкладці Сервіс оберемо пункт Властивості Папки.

Налаштування виду папок

Відкриється діалогове вікно, в якому можна провести конфігурацію виду папок, асоціювати файли з програмами та настроїти автономні файли.

Нас цікавить вкладка Вид . Переходимо на неї та у списку опцій знаходимо пункт: Не кешувати ескізи . Відзначаємо його галочкою та натискаємо ОК .

Вимкнення кешування ескізів картинок

Тепер thumbnails кеш більше не буде зберігатися на комп’ютері.

Настав час, перейти до головного – очищення кеш-пам’яті комп’ютера. Очистити кеш комп’ютера можна за допомогою вбудованої програми операційної системи.

Для цього необхідно пройти в системну папку system32 і запустити програму rundll32.exe або зробити трохи інакше.

Створіть на робочому столі Ярлик , шлях до якого буде – “%WINDIR%system32rundll32.exe”.

Перший параметр у разі вказує на системну директорію. Вказавши шлях, ярлик слід зберегти та назвати його під зручним вам ім’ям. Після цього очищення кешу на комп’ютері можна вважати закінченим.

Для того щоб автоматизувати очищення кешу, сторонні розробники створили кілька системних утиліт, які дозволять очистити кеш комп’ютера в кілька кліків, а також зробити його налаштування та оптимізацію.

Розглянемо ще один із способів очищення кешу вручну.

Скористайтеся вбудованим програмним забезпеченням.

 • Відкрийте Провідник і правою кнопкою миші натисніть на системний диск. Після цього перейдіть до Властивості диска.
 • Виберіть засіб для чищення диска. Таку функцію можна знайти на вкладці із загальними запропонованими конфігураціями.
 • Скористайтеся пошуком та введіть у нього необхідне завдання, після чого натисніть на файл.
 • Відкрийте вікно виконання завдань.
 • Введіть назву потрібної утиліти
 • Після цього почнеться діагностика системи, яка може тривати деякий час.
 • У вікні ви зможете вибрати файли, які хочете видалити.
 • Коли ви відзначили файли, які потрібно видалити галочкою, слідуйте подальшим інструкціям програми

Як очистити кеш на комп’ютері Windows 7

Забезпечення Windows 7 передбачає також необхідність у чищенні від кешу, що накопичився.

Розглянемо метод очищення ДНС кешу у Windows 7

 • Запустіть командний рядок. Щоб знайти командний рядок на своєму комп’ютері, вам потрібно натиснути “Пуск”, потім відкрити “Всі програми”, далі перейти в “Стандартні” і там ви побачите “Командний рядок”.
 • У полі Командного рядка введіть ipconfig /flushdns.
 • Тепер, легким натисканням на Enter повністю очистите кеш ДНС.

Також не забувайте про браузери та їхню феноменальну здатність зберігати все, що ви шукали і що тільки робили. Папки, які зберігають пам’ять браузерів, також слід чистити.

Щоб почистити тимчасові файли, вам варто просто зайти в налаштування браузера.

Google Chrome можна почистити, зайшовши в пункт “Очистити історію”. Історію відвідування ви можете чистити як за останню годину, так і за весь час.

Internet Explorer має свій журнал браузера, який можна видалити.

Firefox дозволяє користувачеві видаляти недавню історію і не втрачати даремно кілька мегабайт пам’яті.

Як очистити кеш на комп’ютері Windows 10

Робота з Windows 10 дещо відрізняється від оперативних систем минулого десятиліття. Але, очистити ДНС кеш тут теж не складе жодних труднощів.

 • Натисніть “Windows Key ”, який знаходиться на робочому столі. Після цього введіть код SMSD.
 • Правою кнопкою мишки потрібно натиснути на Командний рядок і запустити завдання від імені адміністратора.
 • Тепер, як і в інших операційних системах, вам потрібно ввести код ipconfig /release, ipconfig /renew, ipconfig /flushdns.

Ще одним способом видалення кеша у Windows 10 буде очищення диска вручну.

 • Напишіть у рядку пошуку “Очистка диска”
 • Далі, у вас має висвітитися програма, яка очистить диск.
 • Запустіть програму
 • Програма просканує весь комп’ютер і знайде всі файли, які можна видалити і очистити пам’ять.
 • У діалоговому вікні, що відкрилося, натисніть на кнопку “Очистка диска” знайдіть рядок “Тимчасові файли”
 • Позначте файли, які потрібно видалити та натисніть “Очистити системні файли”
 • Після того як програма обчислить обсяг пам’яті, який може бути звільнений, ви знову потрапляєте на попередню сторінку.
 • Тепер ви повинні ще раз вибрати файли, які потрібно видалити і натиснути “ОК”
 • Далі відкриється вікно із попередженням про видалення файлів без можливості відновити їх.
 • Підтвердьте видалення файлів
 • Зачекайте кілька хвилин, поки система видалити кеш.

Як очистити кеш у Windows 10

Через програму “Пуск” у пошуковому рядку напишіть “сховище”. Далі вам потрібно буде вибрати “Параметри сховища”. Або, можна піти іншим шляхом і знайти цю папку через “Пуск” → Установки → “Пам’ять”.

Перед вами відкриється вікно з пунктом “Тимчасові файли”. Вам потрібно буде просто підтвердити видалення кеша. Після такої маніпуляції кеш буде очищений із диска С.

Також можна ввести слово “Очистка” в меню “Пуск”. Програма знайде утиліту під назвою “Очищення диска”. Далі вибираєте диск для чищення. Тепер вам потрібно буде відзначити файли, які підлягають видаленню. Під пунктом “Тимчасові файли” та пунктом “Ескізи” буде ховатися кеш, який ви шукали. Натисніть OK, а потім ще раз підтвердіть видалення файлів.

Програми для чищення кеша комп’ютера.

Серед таких програм вирізняються:

 • TuneUp Utilities
 • Ccleaner
 • nCleaner second
 • Glary Utilities
 • AusLogics BoostSpeed
 • Revo Uninstaller
 • Advanced SystemCare Pro

Кожна з програм має свій алгоритм очищення, але в цілому їхня дія однакова. Як очистити кеш комп’ютера за допомогою Ccleaner, розглянемо далі.

Ccleaner це легка та функціональна програма, яка покликана максимально швидко та безболісно видалити непотрібні файли та очистити системні папки. За бажання можна завантажити Portable-версію та запустити софт без встановлення на комп’ютер. Після того як програма завантажена, відкриваємо її і переходимо на вкладку Очищення, яка зазвичай обрана за замовчуванням.

Інтерфейс програми Ccleaner

У діалоговому меню Windows , яке міститься в цій вкладці, можна вибрати, які елементи на комп’ютері слід очищати, а які можна залишити. Налаштування можна залишити за замовчуванням.

Натискаємо Аналіз та чекаємо, коли індикатор заповниться до 100%.

Аналіз роботи комп'ютера

Після завершення процесу сканування програма надасть повний список знайдених файлів і ще раз запитає користувача, які з них слід видалити. Якщо потрібно видалити все, натискаємо Очистка.

Налаштування кешування браузера Firefox

Усі непотрібні дані у комп’ютері пішли. Заодно вийшов кеш браузерів та інших сторонніх додатків.

Тепер ви знатимете, як очистити кеш комп’ютера у разі повільного завантаження або проблем з навігацією в мережі інтернет і вас більше не турбуватимуть непотрібні файли та збереження.

Оцініть статтю
Додати коментар