Як відформатувати телефон Андроїд швидко

Всі способи відформатувати Android смартфон докладно описані в цій статті, читай та роби за нашою інструкцією! Дуже часто єдиним правильним вирішенням питання знищення вже не потрібної інформації є форматування. Форматувати телефон на ОС Андроїд не так і складно, як здається на перший погляд і дана стаття навчить вас цьому не хитрому дії.

Як відформатувати телефон андроїд за 3 хвилини

Навіщо форматувати телефон на Андроїді

Як відформатувати телефон Андроїд

Безперечна перевага OC Android — різноманітність мобільних додатків, розважальних та корисних, що полегшують побут користувача день за днем. Багато програм коштують зовсім недорого або зовсім безкоштовно, завдяки чому власники смартфонів можуть завантажувати їх у величезній кількості. Перевантажуючи пристрої неактуальними або схожими за функціоналом програмами, користувачі дестабілізують роботу своїх гаджетів. Через кілька років або навіть місяців роботи апарат починає працювати з порушеннями, гальмувати, показники продуктивності знижуються.

Традиційне вирішення таких проблем — видалення деяких програм із пристрою. Проте позитивного ефекту ці дії не приносять. У системі навіть після видалення залишаються деякі файли додатків, які стають головним фактором, що уповільнює діяльність OC Android.

Для відновлення працездатності на належному рівні, систему рекомендується форматувати повністю або фрагментарно. Але важливо не тільки знати, як форматувати андроїд, а ще зробити це правильно.

Форматування Android вбудованими засобами (вручну)

Форматування Android вбудованими засобами

Звичний і найбільш застосовний метод форматування – скидання до заводських налаштувань вручну. Цей спосіб популярний також і тому, що простий у виконанні і приносить результати швидко. Однак, цей захід радикальний, разом з битими файлами та сміттям із системи будуть видалені і всі інші потрібні дані. У зв’язку з цим, важлива порада: перед проведенням операції потрібно зробити резервну копію всіх файлів, які будуть необхідні в подальшому. При цьому процес форматування не торкнеться тих даних, що збережені на знімній карті пам’яті.
Форматування вручну можна здійснити кількома різними способами. При виборі першого способу слід дотримуватися наступного алгоритму:

 1. Натисніть «Налаштування» на пристрої.
 2. Знайти пункт «Відновлення та скидання» або «Конфіденційність».
 3. Знайти пункт Скидання налаштувань, активувати його.
 4. Підтвердити виконання цієї команди на смартфоні.
 5. Запускається процес форматування.
 6. Перезавантаження пристрою.

При виборі другого способу наступний алгоритм:

 • Перейти до Діалер.
 • Набрати спеціальний код. Це найпростіший спосіб для тих, хто не хоче довго розуміти, як відформатувати телефон Андроїд.
  Відомо кілька діючих комбінацій символів. Наприклад, можна використати такий: *2767*3855#.
 • Після активації коду розпочнеться процес форматування.

При виборі третього способу потрібно слідувати наступному алгоритму:

 1. Перейти до режиму Recovery за допомогою комбінації клавіш на пристрої. У різних виробників комбінація клавіш відрізняється, але в більшості випадків необхідно затискати одночасно гойдалку гучності у бік зменшення або збільшення та кнопку ввімкнення-вимкнення.
 2. У режимі Recovery знайти файл Clear flash або wipe data/factory reset або Clear eMMC та активувати його. В залежності від виробника пристрою ім’я файлу відрізняється.
 3. Активувати команди “yes – delete all user data”.
 4. Дочекатися закінчення процесу форматування.
 5. Перезавантажити пристрій, активувавши команду Reboot system.

Програми для форматування Андроїд

У магазині Play Market не представлені програми, які автоматично займаються виключно форматуванням пристрою за командою. У списку відповідних програм є програми, які включають форматування, як один з інструментів роботи з файлами на пристрої.

Найпопулярніші з них наведені нижче:

 • Root booster . Оптимізатор системи досягає хороших результатів за рахунок переналаштування компонентів системи, видалення тимчасових файлів, порожніх папок, сміття додатків, очищення кешу та підтримки режиму глибокого сну.
 • Менеджер програм . Програма систематизує та аналізує програми на продуктивність, крім того, надає можливість видаляти програми цілими групами одночасно.
 • Total Commander . Відомий файловий менеджер наповнений величезною кількістю функцій, у тому числі, він повністю видаляє каталоги папок без використання кошика.

В якому форматі форматує Андроїд

Система Андроїд може форматувати пристрій в декількох форматах файлових систем.
Найпоширеніші із систем файлів:

 1. FAT 32. У цьому форматі працює більшість пристроїв на OC Android. Характеризується гарною швидкістю, продуктивністю. Багато файлів у форматі FAT32 легко прочитаються периферійними програвачами, тому смартфон можна використовувати як стандартну флешку.
 2. exFAT. Фактично, цей формат – покращена копія FAT32, яка не має обмежень. Який розмір файлів та їх кількість в одній папці не має значення для цього формату.
 3. NTFS. Сучасний формат файлів, який зараз підтримується багатьма персональними комп’ютерами. NTFS краще захищає інформацію, а розмір файлів, що завантажуються, не обмежений як у FAT32.
В якому форматі форматує Андроїд

Який формат файлів буде на пристрої після форматування, залежить від самого користувача. Для цього потрібно слідувати алгоритму:

 1. Зайти в пункт “Параметри”.
 2. Відкрити розділ «Пам’ять».
 3. Знайти пункт “Параметри пам’яті”.
 4. Знайти та активувати команду «Форматувати картку пам’яті».
 5. Змінити формат на потрібний.

Як форматувати карту для андроїд

У пристроях, що підтримують операційну систему Андроїд, часті випадки виникнення проблем зі знімною карткою пам’яті. Якщо виникають помилки у системі файлів, OC Android пропонує відформатувати картку. Також виникає необхідність форматування картки при зниженні показників продуктивності та швидкості додатків, наявності битих файлів, повільному копіюванні та інших проблем.

Відформатувати картку можна самостійно, застосувавши один із кількох відомих способів. Однак, перед початком форматування рекомендується створити резервні копії файлів та зарядити акумулятор більш ніж на 50 відсотків.

https://www.youtube.com/embed/CsOGzf1-VKQ
За першим способом форматування карти пам’яті слід слідувати такому алгоритму:

 1. У меню пристрою знайти та зайти до пункту «Налаштування».
 2. Вибрати пункт “Пам’ять”.
 3. Щоб переглянути інформацію про використання пам’яті пристрою, перейдіть до «Картка пам’яті» або «Зовнішній накопичувач».
 4. Зайти в підменю картки пам’яті та прокрутити статистичну інформацію.
 5. Знайти команду «Витягнути карту» та активувати її. Якщо такої команди на пристрої немає, цей крок пропустити.
 6. Вийти та знову зайти в налаштування. Якщо команди «Витягнути картку» на пристрої немає, пропустіть цей крок.
 7. Знайти команду «Очистити картку» та активувати її.
 8. Підтвердити дію, якщо це необхідно.

За другим способом форматування картки, потрібно дотримуватися такого алгоритму:

 1. Вимкнути пристрій.
 2. Вийняти картку зі слота.
 3. Підключити картку до ноутбука за допомогою картридера, вбудованого в комп’ютер або зовнішнього.
 4. Натисніть на іконку «Мій комп’ютер» (є й інші варіанти назви).
 5. Клацніть правою кнопкою миші по значку SD.
 6. Вибрати функцію “Форматувати”.
 7. Вибрати формат форматування.
 8. Відзначити чекбокс напроти команди «Швидке» (є й інші варіанти назви команди).
 9. Запустити команду “Почати”.

Залишається лише дочекатися завершення процесу та картка пам’яті мобільного пристрою буде повністю відформатована.

Оцініть статтю
Додати коментар