Як вибрати ноутбук у 2022 для роботи, навчання, дому

Windows

Майже кожні 3 роки ви стоїте перед вибором – як вибрати ноутбук. Який ноутбук краще, скільки коштує хороший комп’ютер і в яких випадках варто переплатити за параметри, а де просто маркетингові хитрощі.

Внизу статті є багато відгуків, де сказано, що це одна з найкращих статей в Інтернеті на цю тему. Тож радимо дочитати до кінця. Для 2022 року ми її значно доопрацювали та доповнили.

Ми розповімо простою мовою, як вибрати ноутбук у 2022 році для роботи, навчання, офісу, ігор або просто додому. Підберемо та розповімо, які параметри ноутбука є оптимальними і що важливо для комфортної роботи.

Не варто переплачувати параметри. Прочитайте статтю та ви зможете вибрати для себе оптимальний ноутбук за мінімальну ціну. Наведемо приклади з точними цінами та підкажемо, де і як можна купити ноутбук дешевше та по акції.

Зміст
  1. Як вибрати ноутбук по акції
  2. Як вибрати ноутбук
  3. Вибір ноутбука та ціна
  4. Рекомендації щодо вибору ноутбука
  5. Вибір ноутбука для офісу
  6. Рекомендований вибір для офісного ноутбука:
  7. Звичайні характеристики для офісного ноутбука:
  8. Вибір ноутбука для дому чи навчання
  9. Як купити оптимальний ноутбук
  10. Параметри оптимального ноутбука для 90% завдань
  11. Конкретний приклад ідеального ноутбука для більшості завдань:
  12. Акції на ноутбуки в інтернет магазинах
  13. Як визначити чи є дискретна відеокарта в ноутбуці
  14. Приклад комплектації з додатковою дискретною відеокартою:
  15. Приклад, як виглядає комплектація із вбудованою відеокартою:
  16. Продуктивність вбудованих відеокарт
  17. Продуктивність дискретних відеокарт
  18. Як вибрати ноутбук для роботи
  19. Оптимальний ноутбук для комфортної роботи
  20. Як вибрати ноутбук для фотошопу та графіки
  21. Ціни на ноутбуки для дизайну та відео
  22. Як вибрати ноутбук для ігор
  23. Ціни на ноутбуки для ігор
  24. Шум та обслуговування
  25. Як вибрати ноутбук за параметрами
  26. Практичний посібник як вибрати ноутбук
  27. Екран ноутбука
  28. Роздільна здатність дисплея
  29. Процесор Intel
  30. Що краще вибрати – процесор Intel чи AMD
  31. Переваги Intel
  32. Ієрархія процесорів Intel:
  33. Оперативна пам’ять RAM під час вибору ноутбука
  34. Жорсткий диск HDD або SSD диск
  35. Вибирайте диск SSD
  36. Відеокарта
  37. Windows
  38. Корпус ноутбука
  39. Вага ноутбука
  40. Батарея та час автономної роботи
  41. Інтерфейси та роз’єми
  42. Як вибрати ноутбук, щоб не втомлювалися очі
  43. Просунутий варіант для роботи з ноутбуком
  44. Як вибрати надійний ноутбук
  45. Як вибрати фірму ноутбука
  46. Рекомендації щодо вибору фірми ноутбука від GetHom
  47. Як вибрати ноутбук Apple
  48. Варто вибирати лише для професійного використання
  49. Ціни ноутбуків Apple
  50. Що впливає на термін служби ноутбука
  51. Чому краще купувати нові ноутбуки
  52. Де краще вибирати та купувати ноутбук
  53. Гарантія на вибраний ноутбук
  54. Висновок, як вибрати та купити ноутбук

Як вибрати ноутбук по акції

Якщо ви хочете просто каталог ноутбуків з цінами та акціями, то можете перейти за посиланням та переглянути актуальні ціни:

Але для того, щоб вибрати ноутбук, важливо розібратися на які параметри варто звернути увагу. Саме з цим ми й допоможемо у цій статті.

На які фірми звернути увагу? Які характеристики важливі для ноутбука. Скільки коштує хороший комп’ютер і скільки років вистачить його запасу міцності. Стаття буде корисною для тих, хто хоче знати, як вибрати ноутбук і при цьому не переплатити.

Ми підкажемо, як зробити оптимальну покупку за параметрами, виходячи з ваших вимог та поставлених завдань у 2022 році.

Як вибрати ноутбук

Як вибрати ноутбук

Вибір ноутбука повинен починатися з опису ваших вимог для нього. Виходячи з вимог і повинні вибирати параметри. Як правило, ігровий ноутбук або ноутбук для серйозної роботи у фотошопі значно відрізняється за потужністю від ноутбука для роботи в офісі або домашнього перегляду відео та Word файлів. Також у кілька разів відрізняється ціна.

Важливо купити ноутбук оптимальний за параметрами, щоб не переплачувати за непотрібні обсяги пам’яті, частоту процесора та дискретні відеокарти, якщо ви просто не користуватиметеся цим.

Також від начинки та фірми ноутбука залежить його надійність. Потужні ноутбуки більше гріються та частіше потрапляють у ремонт.

Вибір ноутбука та ціна

Умовно можна розділити ціни на ноутбуки на 3 рівні:

  • до 300 доларів
  • від 300 до 700 доларів
  • від 700 до 5 тисяч доларів та вище

Ціна залежить від виробника, комплектуючих та матеріалів. Зазвичай, чим вище ціна, тим краще будуть характеристики, але не завжди.

Ноутбук у форматі ультрабука з тонким корпусом з алюмінію та дисплеєм 13-14 дюймів може коштувати на 300 доларів дорожче, ніж такий же за характеристиками, але з розміром дисплея 15,6 та у пластиковому корпусі.

В цьому випадку йде просто переплата за імідж та зовнішній вигляд, а це все на роботу не впливає.

Рекомендації щодо вибору ноутбука

Ми рекомендуємо зупинятись на моделях у середньому ціновому сегменті. Якщо ви не знаєте, який комп’ютер вам потрібен і не граєте в складні ігри, то оптимально буде вибирати комп’ютер від 300 до 700 доларів.

У цьому випадку ви отримаєте оптимальну продуктивність і не переплатите за непотрібні навороти.

Подивіться посилання нижче на ноутбуки з ціною від 300 до 700 у.о. Вони підійдуть більшості людей для вирішення практично будь-яких завдань. Оптимальна продуктивність за оптимальною ціною:

Нижче ми навчимо вас розбиратися у встановлених деталях та розповімо, які бренди, на нашу думку, краще вибирати. Від бренду залежить якість роботи, а від деталей продуктивність. Основне, на чому необхідно сконцентрувати увагу – на описі параметрів моделі.

Умовна модель G5 може бути з 10 різними конфігураціями. Відрізнятися у G5 буде тільки код типу 2UB87ES, а характеристики будуть абсолютно різні. Важливо не помилитись при виборі.

Хороше відео на тему вибору ноутбука:

Вибір ноутбука для офісу

Для цих завдань підійдуть моделі початкового рівня із ціною близько 300 доларів. При роботі в офісі часто не потрібні великі потужності. Потрібно просто, щоб комп’ютер міг працювати у браузері, відкривати пошту, файли pdf та word, exel.

Якщо вам потрібен ноутбук для офісу, підбирайте моделі з матовим дисплеєм розміром 15,6. Так буде зручніше працювати і менше втомлюватимуться очі. Часто саме через втому очей і втрачається продуктивність.

Можна розмір дисплея взяти більше, але чим більше дисплей, тим вища вартість. Найдешевший варіант і оптимальний – 15.6. Це золота середина.

Менше 15,6 дюймів виробляються ультрабуки і є невелика переплата через менший розмір корпусу, а за 17 дюймів буде переплата за більший розмір дисплея.

Рекомендований вибір для офісного ноутбука:

  • Процесор Celeron, але краще Pentium
  • Оперативна пам’ять від 4 Гб
  • Без дискретної відеокарти Досить вбудованої
  • “Твердий диск” краще SSD, але можна і звичайний HDD. Обсяг не важливий
  • Матовий дисплей розміром 15,6

Звичайні характеристики для офісного ноутбука:

Екран 15.6” (1366×768) HD LED, матовий / Intel Celeron N3060 (1.6 – 2.48 ГГц) / RAM 4 ГБ / HDD 500 ГБ / Intel HD Graphics 400 / Без ОД / LAN / Wi-Fi / Bluetooth / веб-камера / без ОС / 2.4 кг / чорний

  • Екран 15.6” (1366×768) HD LED, матовий – Розмір дисплея, його роздільна здатність та тип матриці. Вони бувають двох видів. У цьому прикладі TN+ Film. Але буває також IPS, вони дорожчі і краще перенесення кольорів.
  • Intel Celeron N3060 (1.6 – 2.48 ГГц) – це процесор. Він йде від початкового рівня від Intel. Це найбюджетніший із можливих. За продуктивністю за Celeron йде Pentium, а далі i3, i5, i7.
  • RAM 4 ГБ – це оперативна пам’ять та її кількість.
  • HDD 500 ГБ – це звичайний жорсткий диск на 500 Гб, не швидкий SSD
  • Intel HD Graphics 400 – вбудована у материнську плату відеокарта від Інтел. Її вистачить для всіх офісних завдань та перегляду відео.
  • Без ОД без оптичного приводу для дисків. Якщо вам потрібен CD-Rom, дивіться моделі, щоб було написано з оптичним приводом DVD+/-RW.
  • LAN – наявність роз’єму для мережного кабелю інтернету.
  • без ОС чи DOS  – позначення, що у комп’ютері не встановлено операційну систему із заводу. На цьому ви заощаджуєте приблизно до 50 доларів.

Це стандартний офісний ноутбук – нічого зайвого. Дуже швидкої роботи від нього чекати не варто, але й ціна буде мінімальною з можливих.

Підійде для легких завдань: документи, пошта, браузер, легкі відео. Все нормально працюватиме. Ціни на нові моделі близько 300-400 у.

Вибір ноутбука для дому чи навчання

Якщо ви вибираєте ноутбук для дому або навчання, то тут потрібно враховувати чи гратимете ви в ігри чи ні. Якщо ігри будуть, нижче буде спеціальний розділ про ігрові ноутбуки.

В іншому, крім ігор, основні завдання домашнього ноутбука – це соціальні мережі, перегляд фільмів у високій якості, дрібна робота у додатках, легкі завдання у фотошопі, запуск програм тощо.

Жодної серйозної роботи з графікою та рендерингу відео. Вибирайте за вартістю близько 300-500 доларів.

Як купити оптимальний ноутбук

Параметри, що рекомендуються, залежать від вашого бюджету, але оптимальним буде купити модель з ціною близько 500-700 доларів. У ньому ви отримаєте хорошу продуктивність за адекватні гроші.

Це той випадок, коли кожен вкладений долар відпрацьовує свою вартість при домашньому, робочому і не вузькоспеціалізованому використанні.

Такі ноутбуки оптимальні за продуктивністю для відсотків 80-90 завдань звичайних людей, які не грають у складні ігри та не заробляють гроші обробкою фото та відео.

Параметри оптимального ноутбука для 90% завдань

До 10 відсотків ми віднесли складну роботу з графікою, відео та складні ігри. Інші 90% завдань цим ноутбукам під силу і вони з легкістю їх виконають на високому рівні. На що треба звернути увагу:

  • Розмір ноутбука  – Оптимальний розмір 15,6 з матовою матрицею. Можна придбати 14 дюймів для більшої мобільності. Якщо очі не втомлюються, можна і глянсовий дисплей.
  • Матеріал корпусу – пластик, але це абсолютно не критично. За алюміній переплата буде від 200 доларів, а на продуктивність це не впливає.
  • Роздільна здатність екрану  – оптимальна роздільна здатність 1920х1080, це Full HD.
  • Процесор – i3 чи i5. І дивіться його покоління. Чим вище покоління процесора, тим краще. Визначається за першою цифрою у назві. i5 – 9 200U Це дев’яте. i5-10 35G1 – десяте. Останнє зараз 11 покоління. Позначається так Intel Core i5-11 35G7 . Ще його називають Tiger Lake.
  • Оперативна пам’ять оптимально 8 Гб. Цього вистачить практично всім. Більше купувати нема особливого сенсу. Але що більше, то краще.
  • SSD диск – від 128 Гб. Він працює у 10 разів швидше, ніж звичайний HDD. Можна купити і з HDD, а потім просто через сервісний центр поміняти на SSD, але краще щоб SSD був із заводу. SSD окремо коштує близько 1000-1500 гривень на 120-240 гб. У деяких моделях можете поставити і самі.
  • Відеокарта – краще обійтися вбудованою та не купувати з дискретною. Це зайві гроші, зайва вага та можливі проблеми з перегрівом. Без дискретної відеокарти ноутбуки надійніші в роботі та довше працюють.

Такий ноутбук повністю підійде для домашнього, офісного та робочого використання. Це гарний вибір і він буде добре працювати з більшістю додатків. Можна працювати у фотошопі та у всіх складних програмах, але не на професійному рівні.

Запускатимуться всі ігри та програми, але не на максимальних налаштуваннях. Загалом це відмінний вибір і якщо ви не знаєте, який ноутбук придбати, то ми радимо приблизно з такими характеристиками – ви не помилитеся.

Конкретний приклад ідеального ноутбука для більшості завдань:

Екран 15.6″ IPS (1920×1080) Full HD, матовий / Intel Core i5-10 210U (1.6 – 4.2 ГГц) / RAM 8 ГБ / SSD 256 ГБ / Intel UHD Graphics веб-камера / DOS / 2.14 кг / сірий

Процесор i5 десятого покоління, 8 Гб оперативної пам’яті, SSD на 256 ГБ, вбудована відеокарта Intel. Можете подивитися вже й моделі 11-го покоління. Позначаються приблизно так: Intel Core i5-11 35G7 , але вони на кілька тисяч гривень будуть дорожчими і переплата не завжди виправдана.

Також у 2022 році виходить 12 покоління процесорів Інтел. Але ціни будуть високими, а значне покращення продуктивності не всі відчують у повсякденних завданнях. Тому оптимально вибиратиме попередні покоління за співвідношенням ціна/якість.

Радимо купувати ноутбук для будь-яких завдань лише з офіційною гарантією виробника. Іноді техніка має шлюб або різко виходить із ладу, а ремонт коштує дорого. У деяких випадках гарантія рятує та заощадить вам гроші.

Ця конфігурація вписується в 600-700 доларів і впорається добре з будь-якими завданнями. Точні ціни можете переглянути за посиланням нижче.

Акції на ноутбуки в інтернет магазинах

Також вигідніше купити ноутбук по акції. Радимо подивитись акції на Розетці. Іноді буває досить вигідно купити в цьому магазині через знижки.

Ціни бувають на кілька тисяч гривень дешевшими, ніж в інших магазинах. Плюс офіційна гарантія, що також дуже важливо.

За акцією ноутбук купувати приємніше, ніж без неї. Так з’являється можливість купити модель зі знижкою та заощадити частину грошей. Головне дивіться на характеристики вибраної моделі. І якщо вас влаштовує ціна, то можна вибрати торішню модель, а не гнатися за новинками.

Тому аналізуйте пропозиції інтернет-магазинів. Ви можете скористатися посиланням вище – там зазвичай багато різних акцій на ноутбуки і можна купити вигідно.

Як визначити чи є дискретна відеокарта в ноутбуці

Відеокарти є вбудовані, а додатково до вбудованої встановлюються дискретні. Виходить у ноутбуці встановлено одразу 2 відеокарти. Це потрібно далеко не всім.

Дискретна відеокарта додає шуму від охолодження, впливає на вартість ноутбука, збільшуючи її. Також знижує загальну надійність пристрою через загальне нагрівання. Чим більше деталей, тим менша надійність.

Приклад комплектації з додатковою дискретною відеокартою:

Екран 15.6” (1366×768) HD, матовий / Intel Core i3-9006U (2.0 ГГц) / RAM 4 ГБ / HDD 500 ГБ / AMD Radeon 520, 2 ГБ – це дискретна відеокарта / Без ОД / LAN / Wi-Fi / Bluetooth/Веб-камера/DOS/1.86 кг/чорний.

Також може бути відеокарта фірми nVidia GeForce 930MX .

  • Якщо зазначено AMD чи nVidia , це дискретні відеокарти.
  • Якщо Intel , це вбудована.

Коли дискретної відеокарти немає, пишеться просто вбудована модель.

Приклад, як виглядає комплектація із вбудованою відеокартою:

Екран 15.6” SVA (1920×1080) Full HD, матовий / Intel Core i5-8265U (1.6 – 3.9 ГГц) / RAM 8 ГБ / SSD 256 ГБ / Intel HD Graphics 620 – вбудована відеокарта  / Без ОД / LAN / Wi-Fi / Bluetooth / веб-камера / DOS / 1,86 кг / чорний.

Intel HD Graphics 620 – вбудована відеокарта. Числове значення може відрізнятись і залежить від конкретної моделі. Чим краще встановлений процесор у ноутбуці і вища його серія, тим продуктивнішою буде вбудована відеокарта. Вбудовані відеокарти ще позначають:

  • Intel Iris Xe Graphics – для 11-го покоління Intel;
  • Intel UHD Graphics (будь-яке число)  або просто Intel UHD – для попередніх поколінь процесорів.

Якщо ви не займаєтеся рендерингом та професійною роботою з графікою, то вбудованої вистачить із головою. Для простих ігор вбудованої відеокарти також буде достатньо. Не треба переплачувати.

Продуктивність вбудованих відеокарт

Серед вбудованих відеокарт продуктивність:

  • висока – AMD Ryzen 5/7; Intel 10-11 поколінь з індексами G4, G7 ;
  • середня – AMD Ryzen 3 та Athlon; Intel i3/i5/i7 8-11 поколінь з індексами U, G1 ;
  • низька – AMD серій A10/A12; Intel i3-i7 6-7 поколінь;
  • дуже низька – AMD серій E1/E2/A4/A6/A9; Intel i3/i5/i7 4-5 поколінь; Intel Celeron/Pentium.

Продуктивність дискретних відеокарт

Серед дискретних відеокарт продуктивність:

  • максимальна – GeForce RTX 2060, 2070, 2070 SUPER, 2080 SUPER;
  • висока – GeForce 1650, 1650Ti, 1660Ti, 1060;
  • середня – GeForce 1050, MX350;
  • низька – GeForce MX130, MX150, MX250, MX330; Radeon 540, 540X;
  • дуже низька – GeForce 920M, 920MX, 940M, 940MX; Radeon 520, 530, R5 M430.

Як вибрати ноутбук для роботи

Якщо ви вибираєте ноутбук для роботи, то відразу потрібно уточнити, яка буде робота. Це може бути переносний комп’ютер, який потрібно брати із собою в офіс чи на зустрічі.

Тоді на перший план виходить його вага, фізичні розміри та час автономної роботи. Краще розглянути моделі 14 дюймів із ємним акумулятором.

Якщо ви збираєтеся працювати у складних програмах на ноутбуці та запускати складні програми, то на перший план виходять зовсім інші характеристики.

Оптимальний ноутбук для комфортної роботи

Для роботи оптимально купувати ноутбук із ціною близько 500-700 доларів. Так ви не переплатите за зайві характеристики і у вас буде можливість комфортно працювати практично будь-яких додатках на достатньому рівні.

Ми не говоримо за професійну роботу у фотошопі, графіку чи відео. Але відкрити файл зі спеціалізованої програми, який вам переслали, внести редагування і щось змінити ви завжди зможете.

Нехай це буде трохи довше, ніж на спеціально призначеному для цього комп’ютері, але така можливість буде. Головне у базовому ноутбуці для роботи – це надійність. Просто вибирайте правильну фірму та достатню конфігурацію. Все працюватиме на достатньому рівні.

Як вибрати ноутбук для фотошопу та графіки

Для роботи з графікою та відео в різних програмах на кшталт Photoshop, CorelDRAW, 3dMax, рендерингу відео та фото на професійному рівні, на перше місце виходить процесор, оперативна пам’ять та відеокарта. Рекомендовані характеристики:

  • Оперативна пам’ять 8-16 Гб
  • Процесор Intel i5, i7
  • Дискретна відеокарта 3-4-6 ГБ
  • IPS матриця для роботи з фото

Більшість експертів з обробки відео та роботи у програмах пов’язаних з обробкою графіки радять насамперед виділити бюджет на процесор. Ми з ними згодні, тому що на процесорі i7 рендеринг та робота йде швидше.

Якщо ви збираєтеся серйозно працювати в описаних вище програмах, то в першу чергу дивіться ноутбук з процесором i7 останніх поколінь. Це дасть вам найбільший приріст у потужності. Після цього йде оперативна пам’ять і потім відеокарта.

Ціни на ноутбуки для дизайну та відео

Ціна таких ноутбуків починається від 700–800 доларів. Це продуктивні, сильні машини. Вони впораються із поставленими завданнями. Але якщо розглядати продуктивність будь-якого ноутбука та продуктивність стаціонарного комп’ютера за ті ж гроші, то стаціонарний комп’ютер буде потужнішим у 1.5-2 рази.

Тому, чи варто купувати ноутбук для професійної роботи – велике питання. Краще купити стаціонарний комп’ютер із можливістю подальшого вдосконалення з нормальним, якісним монітором розміром 24-27 дюймів, а не псувати зір на 15 дюймах. Але ноутбуки теж мають місце.

Як вибрати ноутбук для ігор

Ігрові ноутбуки та їх вибір зводиться до тих же важливих деталей, що й ноутбуки для роботи. Найважливіші деталі це процесор та відеокарта Оптимальні будуть параметри:

  • Процесор i5 – i7
  • Відеокарта від 4 Гб.
  • Оперативна пам’ять від 8 Гб

Важливим є процесор, відеокарта та оперативна пам’ять. Чим вище будуть характеристики, тим краще буде якість картинки і менше “гальм”. Ціни можна порівняти з ноутбуками для серйозної роботи і часто перевалюють за тисячу доларів.

Якщо ви вибираєте ноутбук для ігор, краще звертати увагу на модель і продуктивність відеокарти і не забувати про продуктивність процесора. Тут важливий баланс і не обов’язково купувати процесор i7 , можна i5 , але з гарною відеокартою.

Ціни на ноутбуки для ігор

Вартість потішить не всіх, але якщо збираєтеся грати в ігри та працювати з графічними програмами, то приблизні ціни краще знати заздалегідь. Якщо заощадити та купити, наприклад, офісний ноутбук, то пограти в ігри вийде не особливо. Все гальмуватиме і зависатиме.

Якщо купувати за акцією, то ціни починаються близько 800 у.о. за гарні моделі ігрових ноутбуків Точні ціни можете переглянути за посиланням:

Фірма Apple без дискретної відеокарти не дуже підходить для ігор. Найкраще дивитися на Windows моделі. Вони будуть дешевшими.

Шум та обслуговування

Чим вищі параметри, тим краще. Але ігрові ноутбуки сильно гріються і через це їм потрібне додаткове охолодження та обслуговування.

Важливо чистити систему вентиляції та міняти термопасту на процесорі щорічно. Без цих маніпуляцій ігровий ноутбук може не прожити три роки.

Ігрові ноутбуки більше шумлять, через постійне навантаження і більшу потужність – потрібне постійне охолодження. Тому звикайте, що вентилятор буде працювати завжди і це досить шумно.

Як вибрати ноутбук за параметрами

Не можна написати конкретно, який ноутбук купити, тому що у всіх трохи різні вимоги до нього. Але важливо навчитися розуміти, що означають характеристики і що саме для вас важливо.

Після цього вже зробити самостійний, правильний вибір, а не дотримуватись рекомендацій консультантів у магазині та сподіватися, що вони підкажуть вам правильно.

Зазвичай вони керуватимуться своїм інтересом у продажу конкретної моделі дорожче. Вибирайте ноутбук самостійно. Використовуючи наші рекомендації, ви не помилитеся.

Практичний посібник як вибрати ноутбук

Спочатку ви повинні визначитися із фірмами. Про фірми ми розповімо нижче. Після вибору кількох фірм починаєте аналізувати ціни та конкретні параметри моделей. Параметри ноутбука зазвичай виглядають приблизно так:

Екран 15.6″ (1920х1080) Full HD, матовий / Intel Core i5-8250U (1.6 – 3.4 ГГц) / RAM 8 ГБ / SSD 128 ГБ / Intel UHD 620 / без ОД / LAN / Wi-Fi / Bluetooth Windows 10 Pro 64bit / 2.1 кг / сріблястий

Екран ноутбука

Оптимальний дисплей – 15,6 матовий. Якщо потрібно більше мобільності і менше вага, дивіться 14 дюймів. Вони зручніше, якщо потрібно переносити комп’ютер, але 14 дюймів буде коштувати трохи дорожче за схожих характеристик, ніж 15,6 дюймів. Тому оптимально 15,6.

Чим менший корпус, тим дорожче ціна ноутбука за однакової продуктивності. 17 дюймів ми не радимо, тому що краще купити окремий монітор, якщо потрібен дисплей побільше і підключити його через кабель HDMI.

Роздільна здатність дисплея

Ми рекомендуємо вибирати ноутбук з роздільною здатністю 1920х1080. Це сучасніший стандарт.

Зараз популярна роздільна здатність 1920х1080, але можна вибрати і 1600х900 або 1366х768. Ще є ноутбуки 4к, але це дорого і недоцільно.

Різниця у розмірі та кількості деталей, що зможе виводитися на монітор. За 1920х1080 ви зможете вивести більше елементів і це оптимальний варіант.

Перегляньте в магазині різні моделі і прийміть рішення, що буде вам приємніше. При підключенні до зовнішнього монітора різниці особливо немає – все виводитиметься у роздільній здатності монітора 1920х1080.

Процесор Intel

Процесор – одна з найважливіших деталей вашого ноутбука і саме від нього залежить загальна продуктивність системи та всі встановлені деталі. Зазвичай процесор відображається так Intel Core i5-8250U (1.6 – 3.4 ГГц). Це i5 8 покоління.

Що краще вибрати – процесор Intel чи AMD

Чому ми рекомендуємо процесори Інтел і у чому різниця між Intel та AMD.

Для чого краще підходять процесори AMD:

  • Насамперед це багатопотокові додатки. Там десь більше 4 потоків. Наприклад, це рендеринг відео, робота з відео, копіювання великих файлів, конвертація, математичні розрахунки, архівація.
  • У АМД краще вбудована графічна карта Radeon Vega 8. Вона на 55% продуктивніша за вбудовану карту від Інтел. Підійде для ігор мінімальних налаштувань.

Але, якщо вже й купувати ноутбук для роботи у відеоредакторах чи ігор, то краще одразу вибирати з додатковою дискретною відеокартою, а не вбудованою. Так буде більшим приріст потужності. Тому вбудовану відеокарту не розглядаємо як перевагу.

При цьому, для роботи з відео, варто звернути увагу на продукцію Apple на Mac OS, яка більше оптимізована під такі завдання. А процесори у Apple встановлюються від Intel та власної розробки.

Де будуть кращі процесори Intel:

У додатках, які використовують 1-4 потоки. Це звичайне повсякденне використання ноутбука: перегляд сайтів, робота, дозвілля, фільми, ігри, стрімінг та робота в додатках, які не беруть участь більше 4 потоків.

Переваги Intel

  • Вони менше гріються. Тому рідше потрапляють у ремонт.
  • Через менше нагрівання комп’ютер працює тихіше і не потрібне додаткове охолодження.
  • Через кращу енергоефективність збільшується час автономної роботи ноутбука.

Якщо ви займаєтеся рендерингом та роботою з відео, то тут можна придивитися до ноутбука на процесорі AMD, він виграє. В іншому Інтел виглядає краще.

Тому більшість людей більше підходять процесори Intel. І ми радимо вибирати саме їх для вашого ноутбука.

Ієрархія процесорів Intel:

  • Atom – початкова серія для найнижчих систем
  • Celeron – продуктивніше, ніж Atom. Встановлюється на комп’ютери початкового рівня.
  • Pentium – хороший офісний комп’ютер
  • i3 – оптимальний вибір для більшості завдань
  • i5 – продуктивний вибір для всього
  • i7 – найкраще, що має Intel. Геймери і для серйозної роботи з графікою.

Важливо при виборі дивитися покоління процесора Intel. Чим вище покоління, тим краще i3 10ххх покоління буде краще i3 8ххх покоління. Просто дивіться, щоб перше число було вищим.

Чим вище число, тим вище покоління та продуктивніша система. Але й за останнім поколінням гнатися не варто, іноді можна взяти попереднє та заощадити на ціні ноутбука.

Серед процесорів Intel i3-i7 поєднання ціни, швидкодії самого процесора та вбудованої відеокарти найвище у 10-11 поколінь, значно нижче у 8-9 поколінь та дуже низьке у 5-7 поколінь:

  • найкраще – у Intel i3/i5 10-11 поколінь (наприклад, i3-10110U, i3-1005G1, i5-10210U та i5-1035G1);
  • гарне – у Intel i3/i5 8 покоління (наприклад, i3-8130U, i3-8145U);
  • низька – у Intel i3/i5 5-7 поколінь (наприклад, i3-7020U, i5-6200U, i5-7200U) та Intel Celeron/Pentium.

Процесори  Intel i3 та i5  відмінно підходять для недорогих універсальних ноутбуків, а також ігрових ноутбуків початкового та середнього рівня. За співвідношенням продуктивності та ціни найвигідніші моделі:

  • початковий рівень – немає вигідних моделей серед i3-i5;
  • середній рівень – i3-1005G1, i3-10110U, i5-10210U;
  • середній/високий рівень – i5-1035G1, i5-1135G7.

Зазначимо, що для 6-11 поколінь швидкодія вбудованих відеокарт у процесорах Intel i3 , i5 з індексами U та G1 знаходиться на рівні бюджетних дискретних відеокарт типу GeForce 920M , а в Intel i3 , i5 з індексами G4 та G7 – ще вище. Як правило, ці процесори добре підходять для недорогих універсальних ноутбуків із початковими ігровими можливостями вбудованої відеокарти. Вбудовані відеокарти в процесорах Intel i3, i5 4-5 поколінь значно слабші і їм недоступні практично всі сучасні ігри.

Вибирайте найкраще, на що вистачить вашого бюджету. Ціни на різні види процесорів можна порівняти за посиланням:

Оперативна пам’ять RAM під час вибору ноутбука

Чим більше пам’яті, тим краще. Мінімальний розмір – 4 Гб. Їх може бути достатньо, але краще придбати 8 Гб. Нині це оптимальний розмір. Оперативна пам’ять допоможе працювати на ноутбуці більш комфортно і не відчувати нестачі ресурсів.

Чим більше у вас пам’яті, тим більше вкладок у браузері та одночасно програм може бути відкрито. Не буде гальм та зависань системи. Стандарт пам’яті зараз є DDR4. Потрібно вибирати саме це покоління, а чи не DDR3.

Дізнайтеся при покупці чи є додаткові слоти для оперативної пам’яті. Наприклад, у ноутбуці HP з 8 ГБ пам’яті, одна планка на 8 ГБ і є ще один порожній слот. Можна пізніше купити ще 1 планку та збільшити загальну пам’ять.

Жорсткий диск HDD або SSD диск

Найкраще вибирати з диском SSD. Це сучасні швидкі диски, які забезпечують раз на 10 швидшу роботу системи. Завдяки цьому поліпшенню ви отримаєте значний приріст швидкості від вашого ноутбука. Програми будуть відкриватися миттєво і Windows завантажуватиметься за 5 секунд.

Часто після покупки відразу змінюють HDD жорсткий диск на SSD, а старий диск продають або використовують як додатковий. Якщо ви вирішите зробити так само, краще робити це через сервісний центр, щоб не втратити гарантію.

Вибирайте диск SSD

Ми дуже рекомендуємо ноутбуки з SSD-дисками – це рішення значно позначиться на швидкості роботи вашого ноутбука. За це варто доплатити. А якщо потрібен великий жорсткий диск, купіть зовнішній накопичувач.

Перегляньте ціни на ноутбуки з SSD. Можливо, вам буде вигідніше купити відразу з таким типом диска, ніж займатися заміною. Є моделі за акцією і можна вибрати хороший варіант.

Відеокарта

По ходу статті, ми сподіваємося, ви вже розібралися, що краще вибирати рішення із вбудованою графікою Інтел і не купувати ноутбуки з дискретною графікою.

Це за умови, що ви цілеспрямовано не працюєте у складних програмах або не граєте у складні ігри. Вбудованої графіки буде достатньо. Шукайте в описі Intel HD Graphics чи модифікації – це вона.

Як вибрати ноутбук параметри

Windows

Є ноутбуки із встановленим ліцензійним віндоусом, а є без нього. Якщо віндоус не ставлять, то розраховується на те, що користувач сам вирішить встановлювати йому ліцензійну систему, встановити піратську, або користуватися Linux.

При покупці це просто економія, але якщо віндоус вже буде на борту, при однаковій вартості, то це гарна перевага – вам не потрібно буде додатково шукати, хто встановить і налаштує систему.

Але навіть у разі встановлення системи – це складно. У будь-якій майстерні це зроблять приблизно за 10-20 доларів. Якщо ноутбук купується в офіс, краще купити з ліцензійним програмним забезпеченням, щоб при перевірці не було проблем.

Корпус ноутбука

Корпуси бувають пластиковими та алюмінієвими. Відмінності тільки в матеріалі та відчуттях. Алюміній більш міцний та холодний. За це ви переплатите від 100 до 300 доларів.

Чи варто це – вирішувати вам. На продуктивності матеріал корпусу ніяк не відбивається – лише особисті відчуття.

Нам здається, що якась різниця який корпус у ноутбука. Пластик так само добре служить, як і алюміній, а коштує дешевше. Начинка може абсолютно не відрізнятися, тому навіщо платити більше. Зовнішній вигляд пластику та алюмінію теж приблизно однаковий у сріблястих моделей.

Вага ноутбука

При виборі ноутбука, якщо ви збираєтеся носити його із собою, особливе значення має вага:

  • Зазвичай 14 дюймові ноутбуки важать близько 1.5 кг . Чим більше дюймів, тим більше корпус і більше вага. Також на вагу впливає дискретна відеокарта та наявність оптичного приводу CD-Rom.
  • Ноутбук 15,6 дюймів у такій комплектації буде товщим і важчим. Вага може бути близько 2,5 кг і таку на роботу вже не особливо візьмеш щодня.

Якщо збираєтеся брати ноутбук із собою, звертайте увагу на вагу при виборі.

1,8 кг можна вважати золотою серединою. Вибирайте моделі без оптичного приводу і вага буде ще трохи меншою.

Батарея та час автономної роботи

У характеристиках ноутбука зазвичай пишеться час автономної роботи акумулятора. Чим більше осередків, тим триваліша робота може бути без мережі. Також споживання залежить від програм та процесора. i3 споживає менше енергії, ніж i5, тому такі моделі працюють довше, ніж i5 та i7.

Нормальний час роботи ноутбука має бути близько 5-7 годин. Але залежить від запущених програм. Якщо для вас час автономної роботи – важливий параметр, звертайте увагу на нього в описі характеристик на сайтах з продажу ноутбуків або на офіційному сайті обраного виробника.

Інтерфейси та роз’єми

Звертайте увагу на наявність потрібних роз’ємів і кількості слотів для пристроїв, що підключаються. Просто подумайте, які і скільки вам потрібно роз’ємів і подивіться, чи є вони у вибраній моделі ноутбука:

  • Якщо ви хочете підключати зовнішній монітор, то має бути роз’єм HDMI або порт DVI .
  • Якщо ви не будете користуватися Wi-Fi, а хочете інтернет підключити кабелем, то потрібен вхід LAN . Його останнім часом перестають ставити на багато моделей через економію місця.

Також важливим є пункт про поліпшення комп’ютера. Деякі виробники залишають додатковий слот для розширення оперативної пам’яті та встановлення додаткового диска SSD.

Про всіх виробників не скажемо, але HP можна встановити додаткову планку оперативної пам’яті і до жорсткого диска встановити додатково SSD диск у вигляді планки M.2 2280 SATAIII. Це дуже зручно. Все це краще дізнаватися перед покупкою конкретної моделі.

Як вибрати ноутбук, щоб не втомлювалися очі

Щоб при роботі з ноутбуком не втомлювалися очі, має бути хороший дисплей. Багато виробників встановлюють глянцеві дисплеї – на них картинка виглядає соковитішою, але від таких матриць багато відблисків і на них відбиваються всі навколишні предмети.

Глянцевий дисплей тут швидше за маркетинг, тому що картинка виглядає краще і покупці охочіше купують. Очі через глянцеві дисплеї більше напружуються і швидше втомлюються, але розуміють люди це зазвичай тільки після покупки. Ми не радимо глянцеві дисплеї для покупки.

У ноутбуках використовуються зазвичай три види матриць.

  • TN+Film
  • IPS
  • OLED

Відрізняються вони кутами огляду та якістю картинки. Це тема для окремої статті, але потрібно знати, що TN+Film тип матриці встановлюється на більш дешевих ноутбуках і відрізняється від IPS і OLED меншими кутами огляду і не такою соковитою картинкою.

Матриці OLED мають ширший кут огляду, швидкий відгук, відмінну контрастність та високу яскравість зображення. IPS – це золота середина.

Передача кольорів важлива для роботи з графікою і фотографіями. Якщо ваша робота зводиться до редагування документів, перегляду відео та сайтів, то особливого сенсу переплачувати за IPS чи OLED немає. Достатньо матриці TN+Film. Головне, вибирати матову поверхню, щоб очі не втомлювалися.

Просунутий варіант для роботи з ноутбуком

Найкращий варіант – купити для будинку окремий нормальний стаціонарний монітор. З типом матриці AMVA+ та відсутністю мерехтіння та ШІМ. Очі зазвичай болять через відблиски та через мерехтіння монітора.

У цьому типі матриці такі ефекти зведені до мінімуму і вона є найменш шкідливою для ваших очей. Подивіться нижче за посиланням, який краще придбати монітор. У сортуванні виберіть тип монітора VA.

Також у ноутбуках зазвичай дисплеї з роздільною здатністю 1920х1080 – це Full HD. У великому широкоформатному моніторі 24-27 дюймів такий самий дозвіл. Це означає, що всі елементи будуть більшими і очі будуть менше втомлюватися, ніж напружуючись на маленькому дисплеї ноутбука.

Для домашнього монітора ми б порадили відразу купувати монітор із діагоналлю 27 дюймів. Переплата не велика, але працювати ще зручніше, ніж за 24-дюймовою моделлю. Усі хто купують 24 дюйми, потім пересідають на 27. Тому ви можете відразу купити 27 дюймів.

У запропонованому варіанті із зовнішнім монітором ви отримуєте всі переваги ноутбука та більшість зручностей стаціонарного комп’ютера у вигляді великого якісного дисплея.

Якщо ноутбук використовується вдома – підключаєте його до монітора і дивіться фільми або працюєте, а коли він потрібен по роботі, відключаєте та забираєте комп’ютер із собою. Зазвичай для підключення потрібен простий кабель HDMI.

Для зручності використання будинку із зовнішнім монітором, радимо докупити бездротову клавіатуру та мишку. З фірм самі користуємося Logitech – задоволені.

Як вибрати надійний ноутбук

Як вибрати ноутбук для роботи

Вибір надійного ноутбука зводиться до вибору фірми-виробника та комплектації конкретної моделі. Як ви вже прочитали, для більшої надійності краще вибирати моделі із вбудованою графікою Intel без дискретної відеокарти.

Від фірми виробника також залежить, яка буде встановлена ​​материнська плата і які будуть встановлені деталі. Материнська плата – це основна частина ноутбука.

До неї кріпиться процесор, оперативна пам’ять, жорсткий диск та інші модулі. Від її надійності багато в чому залежить надійність самого пристрою. Тому дуже важливо обрати якісного виробника.

Як вибрати фірму ноутбука

Вибір виробника ноутбука – це питання особистих переваг. З десятка виробників можна купити одну з моделей і вона буде вам довгі роки, а можна купити топову, дорогу модель і вона вийде з ладу через пару років або виникне заводський дефект. Це справа випадку.

Основні виробники ноутбуків – Lenovo, Asus, HP, Dell, MSI, Sony, Apple, Toshiba. У кожного виробника є цікаві моделі та рішення.

Відсоток поломок та шлюбу десь на рівні середньоринкових, тому вибирайте за комплектацією та співвідношенням ціна/якість у конкретної моделі.

Рекомендації щодо вибору фірми ноутбука від GetHom

Якщо ви хочете знати виключно нашу думку, то ми собі виділяємо 2-3 виробника. Ці ноутбуки радимо друзям, знайомим, використовуємо самі та їх можна рекомендувати. Наш рейтинг ноутбуків:

  • Asus – у Asus одні з найкращих материнських плат за якістю, а це основна деталь ноутбука. Також за рейтингами ця фірма має найменший відсоток поломок.
  • HP – подобається і дизайн, і ціни, і якість. У нашому рейтингу поряд з Asus. Працюють довго та без проблем. Також тут можемо виділити фірму Dell .
  • Lenovo – відмінне співвідношення ціни та якості. Дизайн та матеріали корпусу не завжди радують, в іншому хороші ноутбуки. Тут акцент зроблено на залізі, а чи не на дизайні.

Вибравши одного з цих виробників, ви не помилитеся. Asus, HP та Dell коштують трохи дорожче, ніж Lenovo. Але перелічені фірми, на нашу думку, виграють за дизайном, загальним враженням та якістю деталей, тому ми купуємо їх.

Але знову ж таки, думка суб’єктивна і ви можете вибрати будь-якого іншого виробника. Просто дивіться на характеристики, ціну, дизайн, гарантію та оцінюйте загальне враження від фірми та її надійності.

Як вибрати ноутбук Apple

Серед фірм ноутбуків окремо стоїть фірма Еппл. Коротко розповімо про відмінності, і для кого вони підійдуть.

Головна відмінність – це операційна система. У Apple це Mac OS, а у решти фірм виробників це Windows. І поставити іншу систему не вдасться.

У всьому іншому ноутбуки Apple такі ж, як і решта виробників. Вирізняється дизайн, матеріали. Начинка та комплектуючі буває той же Intel i3, i5 та i7 та процесори власного виробництва M1 в останніх моделях.

Варто вибирати лише для професійного використання

Це чудові ноутбуки, але рішення нішеве. Варто задумуватись про ноутбук Епл, якщо ви займаєтеся графікою або рендерингом відео. В цьому випадку переплата при покупці виправдає себе.

Дійсно на Mac OS, робота з відео стає швидше. Але і ноутбук на віндоус за таку вартість зможе скласти адекватну конкуренцію.

Ціни ноутбуків Apple

Ціни ноутбуків Apple починаються від 1 тисячі доларів за модель MacBook Air 13. І сягають 4-5 тисяч доларів у топових моделей. Для звичайних користувачів це викинуті гроші та переплата за бренд. Краще вибирати оптимальний ноутбук під ваші завдання.

Якщо вже й хочеться Apple, то можете вибрати серед початкових лінійок MacBook Air. Вони тонкі, легкі та зручні. Працюють від однієї зарядки майже весь день. Створено для масового ринку. Якщо на таку модель достатньо грошей, залишитеся задоволені. Ціни можна знайти за посиланням:

Для тих, хто займається професійно фото та відео, ноутбуки епп гарне рішення. Для звичайної роботи, ігор, офісу, студенту чи додому такий ноутбук купувати не варто.

Є переплата за магію компанії Apple. Можна заощадити та купити дешевше. Але є гроші, то чому б і ні. Для професійних завдань гарне рішення.

Що впливає на термін служби ноутбука

Чим менш потужна модель, тим менше перегрів та менше навантаження на процесор та систему охолодження. Як правило, потужні процесори та дискретні відеокарти – найчастіша причина перегріву та виходу з ладу різних деталей у ноутбуці.

Чим менше нагрівається процесор і рідше працює вентилятор обдування, тим більше прослужить ваш ноутбук. Ноутбук на процесорі i3 грітиметься трохи менше, ніж на i5. А процесор i7 буде найгарячішим із усієї лінійки.

Обов’язково потрібно, щоб приміщення та середовище роботи комп’ютера було не запорошеним, через це може статися засмічення вентилятора та перегрів, а перегрів – це прямий шлях до серйозної поломки.

Також не можна допускати вологості. Через це можуть окислитися контакти на платі та деталі вийдуть з ладу. Все це природне зношування, але якщо дотримуватися запобіжних заходів, то термін життя ноутбука можна продовжити.

Чому краще купувати нові ноутбуки

Термін служби ноутбука може бути десять років, але при належному догляді та профілактиці несправностей. Для цього ви не повинні перегрівати його і потрібно щорічно чистити внутрішню систему охолодження.

Ноутбук бажано розбирати та продувати вентилятор. З цієї ж причини від ноутбука збільшується кількість шуму і він працює голосніше – бруд та пил заважають нормальній роботі кулера. Можна просто чистити пилососом.

Також необхідно міняти термопасту на процесорі для кращої теплопровідності та охолодження. Але мало хто цим займається, тому через попадання пилу вентилятор з часом гірше охолоджує внутрішні деталі, а через пересихання термопасти процесор гірше охолоджується. Це може призвести до серйозної дорогої поломки.

Тому краще купувати новий ноутбук та через 3-4 роки його продавати. Або потрібно щорічно займатися профілактикою із заміною термопасти та обслуговуванням кулера.

В іншому випадку ноутбук просто через деякий час сам виходить з ладу та потрапляє у ремонт. Тому краще заздалегідь продати старий, морально застарілий ноутбук та купити новий сучасний.

Де краще вибирати та купувати ноутбук

Особливого значення де вибирати та купувати ноутбук немає. Це можна зробити як в інтернеті, так і в магазині. Ми радимо спочатку вивчити моделі та характеристики в інтернеті, зрозуміти що вам конкретно потрібно і яка модель.

Після цього можна відразу замовити її без перегляду, або поїхати в магазин і подивитися наживо. Ціни у фізичних магазинах зазвичай трохи дорожчі, але не завжди. Тому порівнюйте ціни та купуйте там, де вам зручніше.

Останній ноутбук ми купували у Розетці через офіційну гарантію на ноутбуки та акцій.

Ви можете подивитись акційні пропозиції, раптом і вам щось підійде. Ми купили останній ноутбук HP за 14 тисяч, замість 18 500 гривень.

Іноді такі акції дуже вигідні при покупці. Зайдіть подивитися, можливо і зараз проводяться якісь акції на ноутбуки і ви зможете купити трохи дешевше, ніж скрізь.

Гарантія на вибраний ноутбук

Особливу увагу звертайте на гарантію. Часто дрібні магазини не дають повноцінної гарантії від виробника і згодні ремонтувати лише у своєму сервісному центрі або взагалі відмовляться при гарантійному випадку. Це мінус, тому що доведеться пересилати в інше місто і можуть не відремонтувати.

Тому краще купувати у великих інтернет чи фізичних магазинах, які випишуть вам чек та гарантійний талон. У цьому випадку ви зможете звернутися до офіційного сервісного центру обраного виробника ноутбуків.

Але вибір завжди за вами, ми надали та підказали вам усі варіанти покупки ноутбука за мінімальною вартістю.

Висновок, як вибрати та купити ноутбук

Ми сподіваємося, що ви розібралися, як вибрати та купити ноутбук, і ця стаття була вам корисна. Ми постаралися описати всі найважливіші та необхідні пункти. Тепер ви зможете зайти на будь-який сайт та самостійно розібратися з фірмою, моделлю та її характеристиками.

Варто лишень почати і ви побачите модель, яка вам підійде. Ви можете підбирати потрібну модель з Розетки. Там бувають акції, і це досить вигідно:

Вибір ноутбука не така складна справа, як здається, іноді це навіть досить цікаво.

Ми бажаємо вам вибрати хорошу модель та користуватися нею багато років. Раді, якщо стаття була вам корисна, і ви дізналися з неї щось нове для себе. Тепер ви точно знаєте, як вибрати ноутбук для роботи, офісу, навчання, відпочинку, ігор або фотошопу у 2022 році.

Оцініть статтю
Додати коментар

  1. Ірина

    Стаття величезна. Не можу не сказати дякую. Не знайшла тільки от таки як вибрати для роботи з великими даними в ексель?

    Відповіcти