Як закрити сторінку Facebook від сторонніх

Windows

Facebook – чудовий онлайн-майданчик, де люди знайомляться, спілкуються, заводять ділові і навіть особисті стосунки. Проте для чималої кількості людей рівень відкритості та прозорості, які пропонує для своїх користувачів Facebook, – непросте випробування. Адже ці люди дуже цінують приватність.

Тому розберемо, як уберегти свій обліковий запис від небажаного інтересу, і як зробити так, щоб інформація про одного користувача не ставала загальним надбанням.

Чи можна обмежити доступ до облікового запису

У Facebook немає так званих закритих профілів, коли інформація про користувача доступна тільки йому самому. Однак це зовсім не означає, що інструментарій соціальної мережі не містить компонентів, необхідних для захисту інформації. Кожен користувач здатний за допомогою індивідуальних налаштувань визначити рівень доступності інформації, що міститься в його профілі.

У Facebook за цей сегмент відповідають налаштування конфіденційності. Це дуже великий розділ у меню налаштувань. Крім того, користувачам необхідно враховувати, що соціальна мережа пропонує їм самим вибрати налаштування конфіденційності контенту, що публікується.

Розміщуючи пост або будь-яку інформацію, користувач може бачити поруч із полем значки у вигляді замочка, силуету або глобуса. Вони – регулювання ступеня конфіденційності розміщених у соцмережі інформації та контенту. Те, що не для сторонніх очей, потрібно помічати замочком, оскільки цей рівень конфіденційності означає повну закритість публікації для всіх, крім власника облікового запису.

Налаштування конфіденційності в особистому профілі

У десктоп-версії Facebook закрити доступ до особистого профілю можна таким чином:

  1. Увійдіть у профіль під своїм логіном та паролем.
  2. Клацніть по правому екрану значку «трикутник».
  1. Відкрийте розділ «Параметри та конфіденційність», а в ньому – «Параметри».
  1. Виберіть із переліку в лівій частині екрана опцію «Конфіденційність».
  1. У цьому підрозділі відкрийте через «Редагувати» кожен пункт меню та встановіть бажаний рівень конфіденційності на свій розсуд. Зокрема це можна зробити з:
  • майбутні публікації;
  • доступом до вже існуючих публікацій;
  • запитами про додавання до друзів;
  • доступність адреси електронної пошти;
  • доступність номера телефону;
  • доступністю профілю для пошукових систем;

Якщо є бажання, щоб будь-яка інформація у профілі Facebook взагалі не була доступна для сторонніх, і якщо на неї поширюються налаштування конфіденційності, тоді можна сміливо задіяти опцію «Тільки я».

Дозволити лише деяким друзям: якщо є щось, що може бути доступним лише для деяких друзів, відкрити їх можна за допомогою доступу «Визначені друзі».

Виключити лише деяких: є опція «Друзі, крім», яка за бажанням дозволяє фільтрувати доступ користувачам, які перебувають у списку друзів.

Важливо! Кожен користувач Facebook повинен знати, як перевірити доступність особистої інформації, яку він довіряє соціальній мережі.

Для цього:

  1. Зайдіть у особистий профіль.
  2. Зайдіть у вкладку «Інформація».
  1. Ще раз відкрийте розділи з лівого стовпця.
  2. Праворуч при наведенні курсору миші на окремі пункти активується значок, за допомогою якого можна редагувати ступінь конфіденційності.

Зокрема, якщо не хочете, щоб про те, де ви працюєте, знали всі підряд, приберіть виставлений за замовчуванням у розділі «Робота та освіта» значок у вигляді глобуса. Виберіть, наприклад, лише друзі. Те ж саме бажано зробити з адресою електронної пошти та номером телефону.

Приховати інформацію у мобільній версії

Працюючи в соціальній мережі за допомогою мобільного пристрою, можна приховати інформацію, якій не можна бути доступною, так би мовити, широкому загалу.

Що потрібно для цього зробити:

  1. У програмі натисніть значок у вигляді трьох смужок.
  1. Відкрийте розділ «Установки конфіденційності».
  1. Виконуйте вказівки екранного помічника, який підкаже, як виставити бажані налаштування.
  • Найважливіші налаштування у верхній частині розділу. Це – особиста інформація, якій небажано потрапляти в сторонні руки.
  • За допомогою опції керування профілем можна й відрегулювати налаштування конфіденційності, та за необхідності внести корективи в інформацію.
  • Для користувачів, які не дуже обізнані в тонкощах соціальної мережі, у програмі передбачений зручний інтерактивний гайд.

Нижня частина розділу віддана для опцій, які відповідають за ступінь конфіденційності публікацій, підписок та історій. Там же за потреби можна налаштовувати рівні доступності.

Конфіденційність сторінки

Як відомо, сторінка – різновид облікового запису на Facebook, доступна всім користувачам. Тому закрити саме сторінку не можна.

Але певні дії з метою відрегулювати рівень конфіденційності зробити можна.

  1. Зняти сторінку із публікації. Відповідна опція є в налаштуваннях сторінки поряд із Статусом сторінки. Натисніть “Редагувати” і таким чином зніміть сторінку з публікації. Це потрібно, якщо є бажання зробити сторінку доступною лише людям, для яких на сторінці прописані певні ролі. Інші користувачі не бачитимуть сторінку. Вона також не буде відображатися з пошукових систем.
  1. Обмежити доступ до небажаних відвідувачів. Таку міру реагування можна застосовувати, наприклад, до спамерів або хейтерів. Робиться це в такий спосіб:
  • у вкладці «Параметри» виберіть розділ «Люди та інші сторінки»;
  • за допомогою класифікатора виберіть потрібну вам категорію у цьому розділі;
  • введіть у пошук ім’я небажаного користувача, потім натисніть на шестерню, а потім на «Заборонити доступ».

Якщо на сторінці з’явилася небажана публікація, потрібно натиснути на ім’я її автора, потім – по триточки і натиснути «Заборонити доступ до сторінки».

  1. Обмеження за віком та країною. Можна ввести обмеження для доступу на сторінку за такими параметрами, як вік та місце проживання. Останнє важливо, якщо на сторінці публікується контент, що суперечить законодавству будь-яких країн. І обмеження будуть захистом мешканців цих країн від ризиків.

Для введення цих обмежень необхідно:

  • відкрити в налаштуваннях розділ “Загальне”;
  • відкрити у цьому розділі підрозділ «Обмеження за країнами»;
  • ввести назву країни та відповідне налаштування за показом у цій країні цієї сторінки.

Якщо потрібно ввести обмеження для користувачів певного віку, то розділ «Загальне» містить підрозділ «Вікові обмеження».

Обмеження на доступ до груп

Групи Facebook також можуть встановлювати різний ступінь доступності для користувачів, які не є членами цих спільнот. За цим параметром групи поділяються на:

  • відкриті : вони індексуються в пошукових системах, список їх учасників і розміщений у групі контент загальнодоступні, можна надсилати запити на вступ до групи;
  • секретні : не індексуються в пошукових системах, список учасників та публікації доступні лише учасникам;
  • закриті : індексуються пошуковими системами, але список учасників та контент доступні лише учасникам.

Налаштування конфіденційності групи у Facebook мають певну специфіку: змінювати рівень конфіденційності групи можна лише один раз на 28 днів. Якщо у групі менше 5 тисяч учасників, проблем із змінами статусу групи немає. Але якщо кількість учасників понад 5 тисяч і група позиціонує себе як закрита, перейти в статус відкритої вона не зможе.

Як змінити статус групи:

  1. Натисніть кнопку «Ще» під обкладинкою, а потім – «Редагувати налаштування групи».
  2. У розділі «Конфіденційність» установіть бажаний параметр.
  1. У пункті «Приховати групу» потрібно дозволити або заборонити відображення групи у пошуку.

У розділі «Редагувати налаштування групи» можна за необхідності внести корективи до процедури прийому до групи нових членів.

Оцініть статтю
Додати коментар