Як знайти схожу картинку, фотографію, зображення в інтернет

Технології

Допустимо у Вас є якесь зображення (малюнок, картинка, фотографія), і Ви хочете знайти таке саме (дублікат) або схоже в інтернет. Це можна зробити за допомогою спеціальних інструментів пошукових систем Google і Яндекс, сервісу TinEye, а також приголомшливого браузерного розширення PhotoTracker Lite, який поєднує всі ці способи. Розглянемо кожен із них.

Пошук по фото в Гугл

Тут все дуже просто. Переходимо за посиланням https://www.google.com/imghp та клацаємо по іконці фотоапарата:

пошук по картинці

Далі вибираємо один із варіантів пошуку:

  1. Вказуємо посилання на зображення в інтернеті
  2. Завантажуємо файл із комп’ютера

На сторінці, що відкрилася, клацаємо за посиланням «Всі розміри»:

В результаті отримуємо повний список схожих картинок за зображенням, яке було вибрано як зразок:

Є ще один хороший спосіб, що працює у браузері Chrome. Перебуваючи на сторінці з картинкою, що Вас цікавить, підведіть до неї курсор миші, клікніть правою клавішею і в підказці виберіть пункт «Знайти картинку (Google)»:

Ви одразу переміститесь на сторінку з результатами пошуку!

Пошук за картинками в Яндекс

У Яндекса все не менш просто ніж у Гугла 🙂 Перейдіть за посиланням https://yandex.by/images/ і натискайте значок фотоапарата у верхньому правому кутку

Вкажіть адресу картинки в мережі інтернет або завантажте її з комп’ютера (можна простим перетягуванням у спеціальну область у верхній частині вікна браузера):

завантаження оригіналу

Результат пошуку виглядає таким чином:

Ви миттєво отримуєте доступ до наступної інформації:

  • Які в мережі є розміри зображення, яке Ви завантажили як зразок для пошуку
  • Список сайтів, на яких воно зустрічається
  • Схожі картинки (модифіковані на основі вихідної або за якими алгоритм прийняв рішення про їхню смислову схожість)

Пошук схожих картинок в тинай

Багато хто напевно вже чув про онлайн сервіс TinEye, який російськомовні користувачі часто називають Тінай. Він розроблений експертами у сфері машинного навчання та розпізнавання об’єктів. Як наслідок всього цього, Тінай відмінно підходить не тільки для пошуку схожих картинок і фотографій, але їх складових.

Проіндексована база зображень TinEye складає більше 10 мільярдів позицій, і є найбільшим у всьому Інтернеті. «Тут знайдеться все» — це фраза якнайкраще характеризує сервіс.

вікно пошуку на сайті тинай

Перейдіть за посиланням https://www.tineye.com/ , і, як і у випадку Яндекс і Google, завантажте файл-зразок для пошуку або посилання на нього в інтернет.

На сторінці, що відкрилася, Ви отримаєте точні дані про те, скільки разів картинка зустрічається в інтернет, і посилання на сторінки, де вона була знайдена.

PhotoTracker Lite – пошук 4в1

Розширення для браузера PhotoTracker Lite (працює в Google Chrome, Opera з версії 36, Яндекс.Браузері, Vivaldi) дозволяє в один клік шукати схожі фото не тільки у зазначених вище джерелах, але й по базі Bing (Bing Images)!

Скріншот інтерфейсу розширення:

відмітка потрібних пошукових систем

В налаштуваннях програми вкажіть джерела пошуку, після чого клацніть правою кнопкою миші на будь-яке зображення в браузері та вибирайте опцію «Шукати це зображення»  PhotoTracker Lite :

меню пошуку картинки у браузері

Є ще один спосіб пошуку в один клік. За промовчанням у налаштуваннях програми активовано пункт «Показувати іконку швидкого пошуку». Коли Ви наводите на якесь фото чи картинку, спливає кругла зелена іконка, натискання на яку запускає пошук схожих зображень – у нових вкладках автоматично відкриються результати пошуку за Google, Яндекс, Тінай та Бінг.

плагін значок у кутку фотографії

Розширення створено нашим співвітчизником, котрий за родом захоплень тісно пов’язаний із фотографією. Спочатку він створив цей інструмент, щоб швидко знаходити свої фото на чужих сайтах.

Коли це може знадобитися

  • Ви є фотографом, викладаєте свої фото в інтернет та хочете подивитися на яких сайтах вони використовуються і де можливо порушуються Ваші авторські права.
  • Ви є блогером або копірайтером, пишіть статті і хочете підібрати до свого матеріалу «незаїжджене» зображення.
  • А раптом хтось використовує Ваше фото з профілю Вконтакте або Фейсбук як аватарку на форумі або фальшивий обліковий запис у будь-якій соціальній мережі? Адже таке більш ніж можливе!
  • Ви знайшли фотографію знайомого актора і хочете згадати, як його звуть.

Насправді випадків, коли може знадобитися пошук по фотографії, безліч. Можна ще навести такий приклад.

Як знайти оригінал заданого зображення

Наприклад, у Вас є якась фотографія, можливо кадрована, стиснута або відфотошоплена, а Ви хочете знайти її оригінал, або варіант у кращій якості. Як це зробити? Проводьте пошук в Яндекс і Google, як описано вище, або засобами PhotoTracker Lite і отримуєте список всіх знайдених зображень. Далі керуєтеся наступним:

  1. Оригінальне зображення, як правило, має більший розмір і кращу якість у порівнянні зі зміненою копією, отриманою в результаті кадрування. Звичайно можна у фотошопі виставити картинці будь-який розмір, але при його збільшенні щодо оригіналу завжди спостерігатимуться артефакти. Їх можна легко помітити навіть при побіжному візуальному огляді.
  2. Оригінальні фотографії часто мають водяні знаки, що позначають авторство знімка (прізвище, адреса сайту, назва компанії та ін.). Звичайно водяний знак може додати будь-хто на будь-яке зображення, але в цьому випадку можна пошукати зразок фото на сайті або на прізвище автора, напевно він десь викладає своє портфоліо онлайн.
  3. І нарешті, дуже проста ознака. Якщо Ваш зразок фото чорно-білий (сепія та ін.), а Ви знайшли таку саму, але повнокольорову фотографію, то у Вас явно не оригінал. Додати кольоровість ч/б фотографії  набагато складніше, ніж перевести кольорову фотографію в чорно-білу 🙂

Шановні читачі, порекомендуйте цей матеріал своїм друзям у соціальних мережах, а також ставте свої питання у коментарях та ділитесь своєю думкою!

Оцініть статтю
Додати коментар