Як перевернути екран на комп’ютері або ноутбуці у Windows 1

Windows

У цій статті розглянуто різні способи, як перевернути екран або як повернути екран комп’ютера, змінивши режим відображення екрана дисплея у бічному положенні в «портретному» режимі, або перевернувши екран монітора догори ногами. Способи повороту екрана можуть знадобитися користувачеві з різною метою.

Іноді, зміна правильної орієнтації екрана відбувається через налаштування, що збилися, після встановлення або оновлення відеодрайвера, внаслідок помилки в операційній системі Windows, через дії користувача, з інших причин.

У цьому посібнику ви знайдете інструкції про те, як перевернути екран на ноутбуці (лептопі) або комп’ютері (десктопі), використовуючи різні методи. Зробити це можна кількома способами:

 • Використовувати на ноутбуці комбінація клавіш, що перевертає екран.
 • Перевернути екран Windows стандартними засобами операційної системи.
 • Повернути екран за допомогою засобу керування настройками відеокарти.

У першому випадку, використовується комбінація клавіш, що перевертає екран. Щоб перевернути екран, користувач натискає відповідні клавіші клавіатури.

Другий метод передбачає, що користувач скористається вбудованими функціями операційної системи, щоб повернути екран Windows.

Читайте також:  Як розділити екран у Windows 10, щоб повною мірою використовувати простір екрана дисплея

При третьому варіанті необхідно використовувати параметри панелі керування відеокарти NVIDIA, AMD або Intel. У налаштуваннях відеоадаптера є параметри, які використовуються для зміни орієнтації екрана.

Як перевернути екран на ноутбуці: комбінація клавіш

Спершу розберемося, як повернути екран за допомогою клавіатури. Не всі комп’ютери підтримують функцію повороту екрана за допомогою «гарячих» клавіш. На деяких ноутбуках ця функція може бути вимкнена виробником пристрою.

Зараз ми подивимося, як повернути екран на ноутбуці, який має вбудовану графіку Intel. На пристроях з відеокартами інших виробників цей спосіб працювати швидше за все не буде.

Для того, щоб перевернути екран, використовуються такі комбінації клавіш:

 • “Ctrl” + “Alt” + “↑” – повернення орієнтації екрана за замовчуванням у вихідне положення.
 • “Ctrl” + “Alt” + “→” – повернути екран на 90 градусів вправо.
 • “Ctrl” + “Alt” + “←” – повернути екран на 90 градусів вліво.
 • “Ctrl” + “Alt” + “↓” – переворот екрану вгору ногами.
клавіші клавіатури

На стаціонарних комп’ютерах цей спосіб не працюватиме.

Переворот екрана комп’ютера/ноутбука за допомогою гарячих клавіш

Найпростішим способом повернути положення зображення назад використовувати комбінацію гарячих клавіш.

Виберіть потрібну комбінацію на клавіатурі залежно від нинішнього положення екрана:

Натискання клавіш повинно відбуватися одночасно – інакше нічого не вийде.

Спробуйте скористатися комбінацією клавіш Ctrl+Alt+F8 — це поверне налаштування графіки до значення «За замовчуванням».

Допомогло? Додайте цю сторінку в закладки (про всяк випадок) і можете продовжувати роботу. Якщо все залишилося на місцях – пробуємо наступний спосіб.

Переворот зображення через параметри екрана.

Використовуючи налаштування, ви могли випадково змінити орієнтацію екрана з альбомної, на книжкову або портретну, тим самим перевернувши зображення. Тепер завдання повернути все назад.

1. На порожньому місці робочого столу клацніть правою кнопкою миші. У контекстному меню виберіть пункт «Параметри екрана».

Читайте також:  Струм заряджання батареї телефону – що потрібно знати?

2. Ви потрапите в налаштування Windows, розділ Дисплей. Знайдіть пункт “Орієнтація”, виберіть “Альбомна” і збережіть зміни.

Всі вищезгадані дії виконані на базу Windows 10. Єдина відмінність від молодших версій – дизайн вікна налаштувань. Не лякайтеся, якщо дизайн вікон зі скріншотів не збігається з вашим.

Як перевернути екран Windows 10

Зараз розглянемо спосіб, що працює на всіх настільних ПК та ноутбуках в операційній системі Windows. Зміна орієнтації екрана здійснюється за допомогою вбудованих функцій системи.

Якщо користувачеві потрібно повернути екран Windows 10, він може скористатися в такий спосіб:

 1. Клацніть правою кнопкою миші на вільному місці на екрані.
 2. У контекстному меню виберіть пункт «Параметри екрана».
 1. У вікні «Параметри» у вкладці «Дисплей» у розділі «Масштаб і розмітка» перейдіть до опції «Орієнтація дисплея».
 2. Виберіть відповідний варіант відображення екрана:
 • Альбомна — стандартна стандартна орієнтація.
 • Книжкова – поворот на 90 градусів вліво.
 • Альбомна (перевернута) – поворот на 180 градусів догори ногами.
 • Книжкова (перевернута) – поворот га 90 градусів праворуч.
орієнтація дисплея

Відразу після зміни орієнтації екрана з’явиться вікно з таймером, у якому необхідно підтвердити зміни параметрів дисплея. Якщо користувач не підтвердить зміни протягом 10 секунд, на комп’ютері збережуться стандартні налаштування.

повернутий екран

Оновлення драйвера відеокарти

Якщо жоден з перерахованих вище методів не допоміг вирішити проблему, спробуємо перевстановити драйвер відеокарти.

 1. Заходимо в Менеджер пристроїв через контекстне меню Пуск, яке викликається натисканням клавіш Win+X.Вхід до диспетчера пристроїв через контекстне меню Пуск
 2. Розкриваємо розділ під назвою “Відеоадаптери”. Знаходимо потрібну відеокарту та подвійним клацанням по ній відкриваємо властивості пристрою.Відкриття властивостей відеокарти
 3. Розкриваємо розділ під назвою “Відеоадаптери”. Знаходимо потрібну відеокарту та подвійним клацанням по ній відкриваємо властивості пристрою.
 4. У властивостях, що відкрилися, переходимо у вкладку “Драйвер” і натискаємо “Оновити драйвер”, після чого система виконає перевірку на наявність оновлень і встановить їх у разі виявлення свіжіших версій.Оновлення драйвера відеокарти

Як перевернути екран Windows 7

У такий спосіб можна повернути екран у Windows 7. У цій операційній системі використовується дещо інший інтерфейс для керування налаштуваннями екрана.

У операційній системі Windows 7 пройдіть такі кроки:

Читайте також:  Як перевірити жорсткий диск HDD/SSD на помилки у Windows 10

 1. Клацніть правою кнопкою миші на незайнятому місці на робочому столі.
 2. У меню, що відкрилося, натисніть на пункт «Роздільна здатність екрана».
 3. У вікні «Налаштування екрана», у параметрі «Орієнтація:» виберіть потрібний варіант:
 • Альбомна.
 • Портретна.
 • Альбомна (перевернута).
 • Портретна (перевернута).
 1. Натисніть кнопку «ОК».
орієнтація

Mac OS X

Найпростіше повернути екран на комп’ютерах Mac OS X, хоча ця процедура дуже схожа на Windows та Linux.

Крок 1. Відкрийте «Системні установки».

Крок 2. Перейдіть до відображення.

Крок 3. У меню «Поворот» виберіть «Стандартний», «90°», «180°» або «270°».

Вибираємо потрібний поворот


Вибираємо потрібний поворот

Підтвердьте поворот дисплея. Він також змінить орієнтацію відображення вашої миші, тому будьте готові до цього і не дивуйтесь.

Підтверджуємо поворот дисплея


Підтверджуємо поворот дисплея

Якщо вам не подобаються нові параметри, натисніть «Відновити». Це поверне вас до попередніх параметрів. Зачекайте 10 секунд, щоб система автоматично переключилася у вихідний режим.

Як дізнатися, який відеодрайвер встановлений на комп’ютері

Перед тим, як змінити настройки відображення дисплея за допомогою панелі керування відеокарти, потрібно дізнатися, який тип відеопристрою є на комп’ютері.

Пройдіть кроки:

 1. Відкрийте Диспетчер пристроїв на своєму комп’ютері одним із зручних способів.
 2. У списку підключених пристроїв відкрийте «Відеоадаптери».
 3. Тут з’являться усі відеопристрої, встановлені на цьому комп’ютері.
відеоадаптери

На одному ноутбуку або стаціонарному ПК може два відеоадаптери: графічний адаптер, інтегрований у материнську плату, та дискретна відеокарта. Назвою пристроїв: NVIDIA, AMD, Intel стане зрозуміло, яку панель управління потрібно шукати на комп’ютері.

Користувачі часто не знають, як на віндовсі 10 перевернути екран. Тим не менш, ця функція може стати в нагоді з багатьох причин, наприклад:

 • змінити ракурс, з якого потрібно дивитися на фотографію чи малюнок;
 • подивитися під іншим кутом на текст російською чи іноземною мовою;
 • побачити щось у дзеркальному відображенні.

Зверніть увагу! Найчастіше розворот застосовується у разі, якщо користувач виконує професійну обробку фотографій чи інших зображень у програмах Photoshop чи CorelDraw.

Також ця функція може знадобитися в тому випадку, якщо користувач отримав електронною поштою зображення неправильного формату (наприклад, перевернене), а програма обробки та редакції зображень з яких-небудь причин не працює належним чином. У цьому випадку, щоб переглянути графічне зображення, користувачеві потрібно зробити розворот екрана, а потім повернути екран до початкових налаштувань.


Розворот екрану – не складна операція

Іноді, наприклад, при попаданні в операційну систему шкідливого вірусу деякі функції екрану починають працювати некоректно. У цьому випадку ракурс перегляду фотографій та інших зображень може змінитися самостійно без відома користувача. У цьому випадку також необхідно повернути початкові налаштування екрана, скориставшись будь-яким із наведених нижче варіантів.

У цілому нині функція розвороту екрана перестав бути опцією першої необхідності. Однак іноді використовувати її таки потрібно. Змінити параметри можна самостійно, не звертаючись до цього в сервісний центр. З виконанням простої операції легко впорається навіть початківець ноутбука.


Функція розвороту може знадобитися під час роботи з фотографіями

Якщо все-таки потрібна допомога фахівця, і виконати розворот самостійно ніяк не виходить, можна встановити на ноутбук програму TeamViewer, що дозволяє дистанційно керувати роботою операційної системи, і зателефонувати до сервісного центру. Програма дає спеціалістам з ремонту та налаштування комп’ютерів віддалений доступ до пристрою, і вона допоможе дистанційно отримати сервісну допомогу.

Зверніть увагу! Якщо користувач вирішив відновити всі налаштування за промовчанням, розворот екрана знову зміниться.

Поворот екрана на панелі керування графікою Intel

На комп’ютерах, що використовують графічні відеоадаптери Intel, можна використовувати панель “Панель керування HD-графікою Intel ®” або “Центр керування графікою Intel ®”.

Вам також може бути цікаво:

 • Як повернути відео на комп’ютері, онлайн або телефоні
 • Як переінсталювати відеодрайвер

Виконайте наступні дії:

Читайте також:  Ноутбук для фотошопу до 1000 доларів – підбираємо модель

 1. З Панелі керування Windows відкрийте “HD-графіка Intel®”. Інший спосіб доступу до параметрів: натисніть клавіші Ctrl + Alt + F12.
 2. У вікні Панель керування графікою Intel відкрийте розділ Дисплей.
 3. У вікні “Дисплей”, у розділі “Налаштування дисплея” виберіть потрібний кут повороту екрана:
 • 0 градусів;
 • 90 градусів;
 • 180 градусів;
 • 270 градусів.
 1. Натисніть кнопку «Застосувати».
поворот екрану

У розділі «Параметри та підтримка» можна налаштувати комбінації клавіш або вимкнути клавіші швидкого виклику.

В даний момент панель управління Intel не входить до складу драйверів, що встановлюються Windows, через вимоги Microsoft до універсальних платформ UWP. Після інсталяції драйверів панель керування — програма «Центр керування графікою Intel» повинна автоматично завантажитися і встановиться на ПК з магазину Microsoft Store. Якщо цього не сталося, користувач може самостійно інсталювати програму з магазину Windows.

У цьому випадку потрібно виконати дії:

 1. Запустіть програму «Центр керування графікою Intel ®» на комп’ютері.
 2. Перейдіть на вкладку «Дисплей».
 3. У розділі «Налаштування», у вкладці «Загальні», в опції «Поворот» виберіть один із потрібних варіантів:
 • Краєвид.
 • Портрет.
 • Краєвид (перевернуто).
 • Портретний (перевернутий).
поворот робочого столу

Подібні дії можна виконати з контекстного меню:

 1. Клацніть правою кнопкою миші на екрані.
 2. У контекстному меню спочатку виберіть “Параметри графіки”, а потім “Поворот”:
 • Поворот на 0 градусів.
 • Поворот на 90 градусів.
 • Поворот на 180 градусів.
 • Поворот на 270 градусів.

Як правило, подібною функцією користуються дизайнери чи брокери. Адже якщо розгорнути зображення монітора вертикально, то на дисплеї вміститься більшої різної інформації, яких-небудь малюнків, графіків та ін. Є й такі користувачі, які люблять дивитися фільм на ПК або ноутбуці лежачи. Природно, в такому положенні зручніше, якщо екран повернути на бік.

Однак не можна забувати, що ряд шкідливих програм, які можуть потрапити на жорсткий диск комп’ютера, автоматично змінюють багато налаштувань. У тому числі, і поворот екрану. Так що якщо раптом без вашої участі зображення на моніторі змінило ракурс, потрібно відразу ж перевірити пристрій антивірусом!

Для довідки! Буває й так, що перевернути назад екран вперто не виходить. А жоден із вище описаних способів не допомагає. Тоді відкрийте диспетчер завдань та подивіться – чи немає запущених підозрілих процесів. Спробуйте закрити деякі з них, спостерігаючи, чи не зміниться ракурс картинки на екрані. Справа в тому, що в інтернеті легко зловити так звані «програми-дражнилки» від хакерів-початківців, які можуть не тільки відкривати різні вікна, банери тощо, але й змінювати поворот екрана на ПК.

Поворот екрана у налаштуваннях графіки AMD

Параметри панелі керування графікою AMD помітно відрізняються один від одного, залежно від версії відеодрайвера.

У AMD Catalyst Control Center, у налаштуванні «Загальні завдання дисплея» виберіть пункт «Повернути робочий дисплей». У вікні панелі керування відображається поточний поворот робочого столу. Виберіть потрібний поворот з інших доступних варіантів:

 • Книжковий.
 • Альбомна (дзеркально).
 • Книжкова (дзеркально).

Натисніть кнопку «Застосувати».

необхідний поворот

Повертаємо екран назад, через налаштування графіки

Якщо всі описані способи не допомагають і збій стався на програмному рівні, можна спробувати зробити поворот екрана через налаштування графічного адаптера. Послідовність дій буде залежати від пристрою та моделі встановленої відеокарти.

Визначимося з видом графічного адаптера:

 • Графіка Intel – для ноутбуків та персональних комп’ютерів без дискретної відеокарти;
 • Графіка Nvidia – для ПК із встановленою відеокартою від цієї компанії, а також ноутбуки із зазначеним відеоадаптером та підключеним зовнішнім дисплеєм;
 • Графіка AMD – для ПК з графічним процесором від AMD та ноутбуки із підключеним зовнішнім дисплеєм.

Параметри графіки Intel

Цей спосіб в основному підходить для власників мобільних ПК – ноутбуків і нетбуків, так як дисплей працює на основі графіки інтегрованої в процесор пристрою. Назва та зовнішній вигляд вікна параметрів можуть відрізнятися залежно від моделі процесора.

1. На порожньому місці робочого столу, зробіть клік правою кнопкою миші і в контекстному меню натисніть “Параметри графіки” – “Поворот” – і потрібний кут повороту.

2. Якщо вказаного пункту немає, перейдіть до «Графічні характеристики».

3. У вікні панелі керування HD графікою позначте потрібний кут повороту.

Не забудьте застосувати зміни, перезавантаження пристрою не потрібно.

Відеокарти від Nvidia та AMD

Цей спосіб допоможе власникам персональних комп’ютерів та мобільних ПК із підключеним через порт HDMI, зовнішнім монітором. Усі операції будуть проводитися з панелі керування відеокартою та не забудьте попередньо оновити драйвера.

 1. Клацніть правою кнопкою миші на порожньому місці робочого стола і в контекстному меню, залежно від виробника відеокарти, відкрийте AMD VISION Engine Control Center або Панель управління Nvidia.
 2. У меню знайдіть вкладку «Дисплей» і відкрийте пункт «Поворот дисплея».
 3. Залишилося повернути ваш монітор у нормальне положення, вибравши необхідний кут повороту.

Вказано приблизну послідовність кроків та назву вкладок меню, оскільки вони можуть змінюватися в залежності від версії драйверів та моделі відеокарти.

Як перевертати екран на ПК із графікою NVIDIA

На комп’ютерах з відеокартами виробництва NVIDIA можна змінити орієнтацію робочого стола з панелі керування графічного адаптера.

На комп’ютері, що має графічний адаптер NVIDIA, пройдіть такі кроки:

 1. Запустіть панель керування NVIDIA на комп’ютері.
 2. У колонці завдань, у розділі “Дисплей” натисніть “Поворот дисплея”.
 3. Виберіть відповідний варіант:
 • Альбомна.
 • Книжковий.
 • Альбомна (складена).
 • Книжкова (складена).
поворот дисплея
 1. Після вибору потрібної орієнтації натисніть кнопку «Застосувати».

Три способи перевернути екран у початкове положення

Уявляю ситуацію – ви включаєте комп’ютер, відбувається завантаження та зображення на моніторі набуває неправильної орієнтації. Що робити? Паніка! Треба терміново виправити та перевернути екран на комп’ютері у нормальне положення. І не важливо, внаслідок чого трапився цей казус – чийсь «невдалий» жарт чи ви самостійно його перевернули.
Всі способи, що описуються, застосовуються до комп’ютерів на базі OS Windows (7, 8, 8.1, 10) і розташовані в порядку: від простих до складних. Не буде марнувати час і почнемо.

Поворот екрана за допомогою програми жарту Joke (додатково)

Є спеціальні програми, за допомогою яких можна перевертати екран монітора Windows. Я вирішив доповнити статтю оповіданням про безкоштовну програму Joke, яку не потрібно встановлювати на ПК.

За допомогою програми Joke можна викликати на екрані монітора різні ефекти, щоб пожартувати над користувачем, що нічого не підозрює. Серед можливостей програми є потрібна функція – переворот екрану.

Пройдіть такі кроки:

 1. Запустіть програму Joke на комп’ютері або заплануйте запуск потрібного ефекту на певний час.
 2. Натисніть кнопку “Rotate”, після чого на екрані комп’ютера перевернеться Робочий стіл.
перевернутий екран
 1. Дія ефекту вимикається у програмі за допомогою клавіші F5.

Використовуємо для налаштування робочий стіл

Що робити, якщо немає прямого доступу до клавіатури або гарячі клавіші не активовані? Як виправити назад перевернутий екран на ноутбуці та комп’ютері? За допомогою стандартного інтерфейсу Віндовс. Ми крок за кроком розповімо вам, як зробити правильно.

 1. Крок перший. Відкриваємо свій ноутбук, знаходимо на столі вільне місце, без іконок, та клацаємо правою кнопкою мишки. З’являється список налаштувань. Для вирішення проблеми вибираємо “Параметри екрана”.
 2. Крок другий. Після цього з’являється панель, яка має пункти для налаштування. Нас цікавить лише «Орієнтація».
 3. Крок третій. Вибираємо потрібне розташування картинки та натискаємо «Застосувати». Для класичного вигляду відзначаємо альбомну розгортку. Картинка набуває звичного ракурсу і стає по горизонталі.
 4. Крок третій. Вибираємо потрібне розташування картинки та натискаємо «Застосувати». Для класичного вигляду відзначаємо альбомну розгортку. Картинка набуває звичного ракурсу і стає по горизонталі.
 5. Виходимо з програми, натиснувши “OK”.
  Спосіб перевернути екран комп’ютера простий, а з нашими скріншками зможете розібратися з цією проблемою ще швидше.
Оцініть статтю
Додати коментар