Як зробити скріншот екрану на комп’ютері або ноутбуку з Windows

Windows

На будь-якій клавіатурі передбачена спеціальна кнопка для зняття скріншотів. Вона називається “Print Screen”, а іноді “PrntScrn”, “PrtScn”, “PrtScr” або “PrtSc”.

Як зробити

Якщо у вас є комп’ютер , натисніть кнопку “Print Screen”.

Print Screen

Якщо у вас ноутбук , натисніть одночасно дві кнопки: “Print Screen” та “Fn”.

Print Screen та Fn

Якщо ви хочете зробити скріншот тільки активного вікна (програми) , натисніть одночасно “Alt” і “Print Screen” на комп’ютері; “Alt”, “Print Screen” та “Fn” – на ноутбуці.

Alt, Print Screen та Fn

Скріншот збережеться у буфер обміну. Тепер можна вставити його у лист, фоторедактор або Word (натиснути одночасно кнопки “Ctrl” та “V”).

Як зберегти скріншот в окремий файл

 1. Після того, як зробили скріншот, натисніть кнопку “Пуск” > “Всі програми” > “Стандартні” > “Paint”.Paint
 2. Натисніть одночасно дві кнопки: “Ctrl” та “V”. На екрані з’явиться скріншот.Ctrl та V
 3. Натисніть одночасно дві кнопки: “Ctrl” та “V”. На екрані з’явиться скріншот.
 4. Натисніть одночасно дві кнопки: “Ctrl” та “S”.Ctrl та S
 5. З’явиться вікно збереження. Напишіть ім’я файлу та виберіть місце для його збереження. Тип файлу краще використовувати JPEG.Збереження скриншота
 6. З’явиться вікно збереження. Напишіть ім’я файлу та виберіть місце для його збереження. Тип файлу краще використовувати JPEG.

Спосіб другий: програма “Ножиці”

Така програма є у Windows 7, 8, 8.1, 10.

Як зробити

 1. Натисніть кнопку “Пуск” > (“Всі програми”) > (“Стандартні”) > “Ніжниці”.НожиціАбо в полі пошуку напишіть “Ножиці” (у Windows 7 та 8 поле пошуку з’являється при натисканні кнопки “Пуск”, у Windows 10 – при натисканні кнопки з лупою).НожиціАбо в полі пошуку напишіть “Ножиці” (у Windows 7 та 8 поле пошуку з’являється при натисканні кнопки “Пуск”, у Windows 10 – при натисканні кнопки з лупою).
 2. Програма запуститься і замість курсора миші з’явиться хрестик. Перейдіть до потрібного шматка екрана.Виділіть область для скріншота
 3. Скріншот збережеться у буфер обміну. Тепер можна вставити його у лист, фоторедактор або Word (натиснути одночасно кнопки “Ctrl” та “V”). Також на скріншоті можна щось написати або намалювати (значки у вигляді олівця та фломастеру).Збережений скріншот
 4. Скріншот збережеться у буфер обміну. Тепер можна вставити його у лист, фоторедактор або Word (натиснути одночасно кнопки “Ctrl” та “V”). Також на скріншоті можна щось написати або намалювати (значки у вигляді олівця та фломастеру).

Як зберегти скріншот в окремий файл

 1. Натисніть піктограму дискети.Дисети значок
 2. З’явиться вікно збереження. Напишіть ім’я файлу та виберіть місце для його збереження. Тип файлу краще використовувати JPEG.Збереження скриншота
 3. З’явиться вікно збереження. Напишіть ім’я файлу та виберіть місце для його збереження. Тип файлу краще використовувати JPEG.

Де знайти скриншоти

У тій папці, яку вибирали за збереження. Краще зберігати скріншоти в папці “Зображення”.

Оцініть статтю
Додати коментар