Як перенести дані з одного iPhone на інший

Windows

Більшість власників iPhone рано чи пізно стикаються з необхідністю перенести інформацію з одного телефону на інший. Наприклад, ви купили собі новий iPhone SE 2020 і хочете, щоб усі контакти, фотографії, SMS та інші дані з вашого iPhone 7 якомога простіше та швидше опинилися на новому смартфоні. Не кажучи вже про програми, які ви так довго збирали на кількох екранах свого айфону. Якщо раніше перенести дані з одного iPhone на інший можна було лише за допомогою iTunes, то зараз Apple пропонує кілька варіантів перенесення.

Є кілька способів перенести дані між iPhone

Як перенести дані з одного iPhone на інший

Крім створення резервної копії в iTunes та подальшого відновлення нового iPhone з бекапу старого телефону, є ще як мінімум два способи перенести всю інформацію. По-перше, можна відновити айфон із резервної копії iCloud або, що ще простіше, скористатися функцією «Швидкий початок», яка вперше з’явилася в iOS 11.

Швидкий початок в iPhone

 1. Щоб перенести дані з одного iPhone на інший, увімкніть другий (новий) телефон, виберіть мову та регіон і дійдіть до налаштування.
 2. Вам буде запропоновано скористатися функцією “Швидкий початок”, щоб перенести інформацію на новий айфон.
 3. Піднесіть старий iPhone з iOS 11 і більше ближче до другого телефону, після чого на новому айфоні відразу з’явиться повідомлення про готовність перенести дані.
 4. Апарати розпізнають один одного і на екрані нового з’явиться пропозиція провести налаштування з функцією “Швидкий початок”.
 5. На старому телефоні з’явиться зашифроване повідомлення у вигляді кульки, яку потрібно відсканувати камерою нового айфона.
 6. Далі система вимагатиме ввести пароль від старого телефону. Після цього почнеться перенесення даних.

Перед цим вам запропонують ввести пароль від облікового запису Apple ID і встановити відбиток пальця або обличчя в залежності від моделі смартфона. Будьте готові: цей процес може зайняти від кількох хвилин до кількох годин. За підсумками всі фотографії, контакти, програми та навіть нотатки будуть перенесені на новий телефон.

Прерывать этот процесс нельзя, иначе придется запускать перенос данных снова.

Як це працює? В iOS 11 другий смартфон був потрібен виключно для верифікації, тоді як усі дані переносились із резервної копії iCloud. Однак , починаючи з iOS 12.4, перенесення даних здійснюється безпосередньо з пам’яті смартфона по Wi-Fi.

Відновлення із резервної копії iCloud

Цим способом власники iPhone користувалися ще до появи функції «Швидкий початок» . Щоб скористатися відновленням із резервної копії iCloud , спочатку необхідно переконатися, що старий айфон створював туди бекапи. Для цього на старому телефоні відкрийте Установки — профіль Apple ID — iCloud та перейдіть до меню «Резервна копія в iCloud». Він має бути включений; якщо ні, увімкніть. При цьому, якщо ви хочете перенести всі дані, переконайтеся, що в меню «Програми, що використовують iCloud» увімкнені всі тумблери. У мене, наприклад, відключені SMS, а це означає, що при перенесенні даних за допомогою iCloud повідомлення зі старого айфону не з’являться на новому.

Перед відновленням нового айфону увімкніть резервну копію в iCloud

Якщо раніше резервна копія в iCloud ніколи не створювалася, потрібен час, перш ніж на сервер Apple завантажиться інформація з вашого айфона. Після цього можна буде налаштовувати новий апарат.

Щоб перенести дані з одного iPhone на інший за допомогою iCloud , під час налаштування нового телефону на одному з етапів потрібно буде вибрати “Відновити з копії iCloud” замість “Налаштувати iPhone як новий”. Після введення даних Apple ID почнеться перенесення контактів, програм, фотографій, SMS та іншої інформації. Через певний час ви зможете почати користуватися смартфоном, але відновлення буде продовжуватися – ви побачите це за додатками, що завантажуються, і появі фотографій у фотоплівці в реальному часі.

Перенесення даних iPhone за допомогою iTunes

Найстаріший спосіб з перерахованих, який багато хто знаходить незручним, оскільки при використанні iTunes періодично можуть спливати помилки, і взагалі можна залишитися без своїх даних. Тим не менш, цей спосіб можна застосувати, коли потрібно перенести дані з одного iPhone на інший, якщо, наприклад, у вас резервна копія на 300 ГБ, а додаткове сховище в iCloud для неї ви купувати не хочете (хоча краще скористатися «Швидким початком») .

На Mac iPhone відобразиться прямо у Finder

У цьому випадку підключіть старий iPhone до комп’ютера, запустіть iTunes (або Finder у macOS Catalina ), відкрийте сторінку підключеного пристрою та оберіть «Створити резервну копію зараз». Процес нешвидкий, особливо якщо у вас багато даних на телефоні, тому можна встигнути пообідати і зайнятися своїми справами.

Можна зашифрувати резервну копію, якщо дуже дбаєте про безпеку

Резервна копія буде створена на вашому комп’ютері, тому переконайтеся, що у вас достатньо вільного місця для неї. Після того, як бекап буде створено, підключіть новий iPhone, вибравши на ньому «Налаштувати за допомогою iTunes» – або iTunes сам виявить новий пристрій та запропонує подальші кроки з налаштування. Суть у тому, що резервну копію зі старого iPhone буде розгорнуто на новий телефон. Можливо, перед відновленням із резервної копії iTunes запропонує вам оновитись до останньої версії iOS.

Мы бы не рекомендовали использовать восстановление с помощью iTunes, прямой перенос данных является более предпочтительным вариантом.

Справа в тому, що резервна копія, яка була створена раніше, може не враховувати останні зміни, які ви зробили зі своїм старим iPhone. Наприклад, копію зробили вчора ввечері, а перенести інформацію ви вирішили сьогодні вдень — тоді історія дзвінків, SMS та свіжі фото не враховуватимуться. При прямому способі всі відомості передаються в тому вигляді, як вони є на смартфоні на момент сполучення. До того ж, такий спосіб не обмежує вас в обсягах інформації, що передається, на відміну від iCloud.

Файловий менеджер для iPhone

Перенести інформацію зі старого iPhone на комп’ютер, а потім відновити її на новому айфоні також можна за допомогою стороннього програмного забезпечення. Для цього існують спеціальні файлові менеджери на зразок iCareFone . Він дозволяє вибірково копіювати дані з iPhone на комп’ютер або тільки фотографії – на випадок, якщо вам не потрібна повна резервна копія. Також у додатку є окремий розділ для бекапів та відновлення, щоб ви могли почати користуватися новим iPhone 12 так само, як своїм старим iPhone.

Не тільки інструмент для створення бекапів, а й файловий менеджер

До того ж це ще й зручний файловий менеджер, тобто iCareFone можна використовувати як просунуту альтернативу iTunes. Тільки тут все набагато простіше — скопіювати контакти, програми чи повідомлення можна в один клік. Наприклад, звідси ви можете легко завантажити з iPhone фотографії на комп’ютер або, навпаки, в пару кліків завантажити в його фотоплівку знімки з комп’ютера.

Це чудове рішення не тільки для того, щоб зберегти свої файли при втраті або несправності смартфона, але і для трансферу даних зі старого iPhone на новий iPhone. Наприклад, якщо ви вирішили оновити свій пристрій, можна створити резервну копію та відновити її на iPhone 12 або iPhone 12 Pro.

Як перенести номер на новий iPhone

Якщо ви вставите SIM-картку в новий iPhone, він автоматично розпізнає ваш телефонний номер. І як тільки апарат упіймає мережу, можна приймати дзвінки і виходити в Інтернет, умови вашого тарифу у стільникового оператора не зміняться.

Інша річ — якщо ваша SIM-картка надто маленька і не підходить за розміром до лотка SIM-картки у новому iPhone. У цьому випадку не намагайтеся обрізати її самостійно — краще зверніться до свого оператора, де вам видадуть SIM-картку потрібного розміру. Як правило, у стільникових операторів ця послуга безкоштовна, але хтось може брати за це гроші.

У сучасних iPhone використовується Nano SIM

Що робити зі старим iPhone?

Як тільки ви налаштуєте свій новий айфон, напевно, захочете прибрати всю інформацію зі старого пристрою. Щоб це зробити, потрібно виконати дві дії.

Як відв’язати iPhone від iCloud

Спочатку відв’язати iPhone від iCloud:

 1. Відкрийте «Параметри»
 2. Зайдіть у свій профіль Apple ID (нагорі)
 3. Прокрутіть вниз і натисніть «Вийти»

Як скинути iPhone

Після цього можна сміливо скидати iPhone:

 1. Відкрийте «Параметри»
 2. Зайдіть в «Основні» – «Скинути»
 3. Натисніть «Стерти контент та налаштування»

Ваш старий iPhone готовий до продажу або передачі у спадок – вам вирішувати, що з ним робити.

Оцініть статтю
Додати коментар