Як вимкнути оновлення Windows 10: найдієвіші способи

Windows

Бажаєте на якийсь час перестати отримувати оновлення від Microsoft? Вирубуємо автоматичні апдейти та спимо спокійно.

Відключити оновлення Windows 10 стало набагато складніше, ніж у попередніх версіях системи: розробники Microsoft випускають нові патчі, що забороняють залишати ОС у неактуальному стані. Розберемо кілька способів, що дозволяють вимкнути нав’язливі апдейти. Насамкінець — відеогід, у якому можна побачити всю послідовність дій. 

Оновлення – це не якась забаганка творця ОС. Багато хто з них є критично важливим для безпеки та працездатності Windows, тому після відключення не забувайте проводити апдейт у ручному режимі. 

Диспетчер служб

Перше, з чого потрібно почати – повне відключення системної служби та переналаштування правил її автозапуску. Для цього виконайте такі дії:

 1. Натисніть Win + R і у вікні, введіть команду  services.msc.
 2. Знайдіть у списку службу Windows Update (або Windows Update) і двічі натисніть на неї.
 3. На вкладці «Загальні» у полі «Тип запуску» виберіть пункт «Відключено» та натисніть кнопку «Зупинити» .
 4. На вкладці «Вхід до системи» виберіть «З обліковим записом» та натисніть «Огляд» .
 5. У наступному вікні натисніть  «Додатково» > «Пошук» , а потім виберіть «Гість» у списку . Натисніть кнопку «ОК» .
 6. Виберіть пароль для користувача «Гість» на вкладці «Вхід до системи» та застосуйте зміни.
Як вимкнути оновлення Windows 10

Що ми зробили: повністю зупинили Центр оновлень Windows і налаштували його запуск таким чином, щоб після перезавантаження він запускався від імені користувача без прав адміністратора (Гість). Навіть якщо з новим патчем служба оновлень увімкнеться назад, це ні на що не вплине. Оскільки оновлення в системі можуть встановлюватися лише від імені адміністратора, Windows 10 більше не може їх завантажувати та ставити – це заборонено самою політикою безпеки системи.

Побіжний огляд показує, що цей спосіб відключити оновлення Windows 10 зараз працює у більшості користувачів як на рівні локальних комп’ютерів, так і на рівні цілих організацій . Але не засмучуйтесь, якщо «десятка» продовжує накочувати апдейти. Є й інші ефективні способи.

Редактор локальної групової політики

У Windows можна отримати доступ до налаштування певного функціоналу за допомогою різних інструментів. Контролювати запуск оновлень вміє не лише диспетчер служб. Редактор локальної групової політики — глибша утиліта. Скористатися послугами можна, виконавши наступне:

 1. Натисніть комбінацію клавіш Win + R і у вікні введіть команду gpedit.msc .
 2. Далі перейдіть за адресою:  Конфігурація комп’ютера/Адміністративні шаблони/Компоненти Windows/ .
 3. Натисніть по категорії ” Windows Update ”  два рази , виберіть у списку ” Налаштування автоматичного оновлення “ і переведіть статус у стан ” Вимкнено ” .
Як вимкнути оновлення Windows 10

Але і цей спосіб допоможе не у кожному разі. Через те, що розробники постійно вигадують нові методи нав’язливого автоматичного оновлення, варто вимкнути Updater усюди, де тільки можна. Тому скористайтеся всіма інструментами, описаними у цій статті.

Планувальник завдань

Якщо ви ставите питання: чому деякі дії відбуваються в системі регулярно, хоча я нічого не роблю?, то, найімовірніше, винуватець — планувальник завдань. Багато системних процесів, а також сторонні утиліти запускаються в автоматичному режимі за певних умов (вони ще називаються тригери). Наприклад, через це часто запускаються деякі програми на старті системи, хоча автозавантаження все чисто. Планувальник – глибший інструмент. Його слід перевіряти регулярно. Отже, для відключення системних оновлень виконайте такі дії:

 1. Натисніть комбінацію клавіш Win + R та введіть команду  taskschd.msc .
 2. Перейдіть за адресою:  Бібліотека планувальника завданьMicrosoftWindowsUpdateOrchestrator .
 3. Вимкніть усі завдання, пов’язані з апдейтами. У різних версіях Windows вони називаються по-різному. Найчастіше це щось типу  Update Assistant , Update Assistant CalendarRun або UpdateModelTask .
Як вимкнути оновлення Windows 10

Зазвичай всіх вищеописаних маніпуляцій вистачає для того, щоб забути про набридливі оновлення. Але якщо нічого не допомогло, можна вдатися до важкої артилерії — стороннього софту. Проте користуватися цим методом варто лише у крайньому випадку, тому що повернути налаштування у вихідний стан досить важко. І часто виникають конфлікти, пов’язані з іншими системними процесами.

Сторонній софт

В інтернеті легко знайти програми, які призначені для відключення апдейтів. Рекомендуємо користуватися утилітами типу  DWS (Destroy Windows Spying). Це безкоштовний софт, який не вимагає установки. Він уміє не лише боротися з оновленнями, його функціонал є досить великим. Наприклад, можна видалити більшість непотрібних стандартних програм: Voice recorder, Phone companion, Film TV і так далі. Можна вимкнути процеси телеметрії та Windows Defender.

Як вимкнути оновлення Windows 10

Якщо програма не підійшла – в пару кліків на просторах рунета можна знайти аналог. Не забудьте створити точку відновлення перед використанням. А також час від часу повертайтеся до оновлень у ручному режимі. Все ж таки вони бувають потрібні.

Оцініть статтю
Додати коментар