Як зробити нумерацію сторінок у Word

Програми

Якщо у вашому документі більше п’яти сторінок, їх необхідно пронумерувати. Як додати номери сторінок у Word та налаштувати їх параметри, розповімо у нашій статті.

Студентам та людям, які багато працюють із текстом, часто доводиться створювати великі документи. Щоб не втратити зміст і не переплутати роздруковані сторінки, їх необхідно пронумерувати.

На щастя, цей процес займає небагато часу і не потребує особливих навичок володіння Word . Крім того, алгоритм дій для нумерації сторінок не залежить від версії офісної програми, встановленої на вашому комп’ютері: і в Office 2007, і в 2010, і в 2016 нумерації процес складається з одних і тих же етапів.

Ми покажемо, як пронумерувати сторінки в Word, а також розповімо про різні параметри нумерації. Всі приклади цієї статті зроблені в Microsoft Word 2010.

Як пронумерувати сторінки в Word

Створіть документ у Word або відкрийте готовий. У верхньому меню перейдіть на вкладку “Вставка”. У розділі «Колонтитули» клацніть по рядку «Номер сторінки».

Як зробити нумерацію сторінок у Word

У списку, що випадає, ви побачите чотири варіанти розташування номера сторінки: вгорі, внизу, на полях або в поточному положенні — там, де стоїть курсор в даний момент. Оформлення багатьох офіційних документів, наприклад дипломних робіт, регулюється ДСТУ, тому вибір положення номерів сторінок не повинен поставити вас у глухий кут. Як правило, номер сторінки проставляють у нижньому колонтитулі.

Як зробити нумерацію сторінок у Word

Після того, як ви оберете положення номера, програма пронумерує всі сторінки, починаючи з першої, а у верхньому меню відкриється вкладка “Робота з колонтитулами”.

Щоб настроїти зовнішній вигляд номера, перейдіть до розділу «Номер сторінки» — «Формат номерів сторінок».

Як зробити нумерацію сторінок у Word

У цьому вікні можна вибрати літерний або цифровий формат номера, а також встановити сторінку, з якої почнеться нумерація документа. Наприклад, якщо в полі «почати з» ви поставите цифру 2, перша сторінка документа отримає другий номер.

Як зробити нумерацію сторінок у Word
Як зробити нумерацію сторінок у Word

Якщо в документі є пронумеровані розділи, ви можете включити номер розділу в нумерацію сторінок. Якщо як роздільник вибрати довге тире, формат номера матиме вигляд «X – Y», де X – номер глави, а Y – номер сторінки.

Як не нумерувати першу сторінку в Word

Як зробити нумерацію сторінок у Word

Перша сторінка зазвичай зайнята титульним листом, який не можна нумерувати. Щоб Word не проставляв номер на першій сторінці, зробіть таке:

  • Двічі клацніть по колонтитулу, де знаходиться номер сторінки. У верхньому меню з’явиться панель “Робота з колонтитулами”.
  • У вкладці “Параметри” поставте галку навпроти функції “Особливий колонтитул для першої сторінки”. Тепер титульна сторінка не буде пронумерована.
Оцініть статтю
Додати коментар